Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok melyik a rosszab...

Mit gondoltok melyik a rosszabb a cumi vagy az ujjszopás?

Figyelt kérdés
Melyikről nehezebb leszokni? Mit tehetek annak érdekében hogy egyikre sem szokjon rá?
2011. nov. 2. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
A cumit el tudod tőle venni, az ujját nem. Tehát ez utóbbiról nehezebb szerintem leszokni.
2011. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
az ujjszopás, mert az mindig ott van, de a cumit el lehet dobni, és többet nem kell venni
2011. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Ujjszopás.

Én sem akartam cumit adni a lányomnak, de végül mégis kapott. :)

Nem lett cumifüggő, inkább csak akkor kell neki, ha fogzás miatt nyűgös, vagy alváshoz.

2011. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Én nem vagyok egy cumi párti, de ha igényelte volna a gyerekem akkor odaadtam volna Neki. Szerencsére nem kellett neki, de nem is nagyon erőltettük, azóta is ott pihen a szekrényben a kibontott és a bontatlan is. Viszont valóban igaz, hogy az ujját nem tudod elvenni tőle. Egyik szomszédom babája szopta az ujját az elején hagyták, de ez még 2 éves korban is előjött nála, így a "kedves" szülők paprikázták a gyerek ujját. Szegénykém állandóan visított és mindig tiszta piros volt a szája körül a bőr. Végül jelentettem a védőnőnek, mert nem bírtam nézni ahogy szenved a gyerek a fájdalomtól.


Viszont ha nincs előtte cumi akkor rászokni sem fog szerintem, pocakban sem volt, így nem is hiányozhat neki. Ha belegondolunk nem is tudja, hogy mi az. Az Én kicsim nem volt egy szájban turkálós fajta, így mikor néha-néha rászóltunk, hogy vegye ki a kezét a szájából és ennyi. Most 1,5 éves.

2011. nov. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Én 10 éves koromig szoptam az ujjam. Most 26 évesen már azt mondom h lehet hogy jobb lett volna a cumi. De az olyan "Mű". A lányom másfél éves és egyiket se fogadja el. Néha néha szopizza az ujját,de főleg mikor jön a foga. Kitaláltuk még amikor a pocakban volt h este kapjon cumit és azzal aludjon. A kórházban kapott este cumit és vagy másfél méterre repült. (PEdig olyan kis törékeny volt..2.6kg) -ismerős ugy szoktatta le a lányát a cumiról h elmentek kiránduli és azt mondta az apuka h odaadta egy rókacsaládnak ahol 5kisróka volt és ők jobban igényelték a cumit.A kislány meg azt mondta semmi baj,a kisrókáknak biztos nagyobb volt a szükségük rá!(Nagy természetbarát család,az apuka is a Skanzenben dolgozik,szentendrén a zöld közelében laknak és sokat járnak kirándulni.A kislány meg már iskolás....
2011. nov. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Az ujjszopás rosszabb. A bátyám és én is az ujjunkat szoptuk, mindkettőnknek előre áll kicsit a két első fogunk. Hozzáteszem, nem örökletes.:(

A bátyám még iskolás korában is szopta az ujját, emlékszem, hogy anyukám bőrből varrt neki ujjvédőt, de nem használt.Egyszerűen lehetetlen volt leszoktatni róla.

Szerintem sokkal jobb a cumi, azt egyszer, ha úgy dönt a szülő, hogy elég érett már a gyermek, akkor mondjuk elviszi a cica, stb. Az ujja mindig ott marad.

Én boldog vagyok, hogy a kislányom cumis lett:)

2011. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Aha, de sokan irjak az ujjszopast. Akkor most megkerdem, hogy lehet-e egyszerre cumizni es jatszani? Lehet. Lehet-e egyszerre ujjat szopni es jatszani? Nem lehet (olyan igazan jol nem lehet). Ranschburg Jeno szerint eppen ez okbol a gyerek hamarabb szokik le az ujjszopasrol mint a cumirol, raadasul magatol. Csak hat ugye az ujjszopasnal viszont mindig ott lesz a kisertes, igy elofordul, hogy nem jatekidoben megis megtalalja. Akkor ez alapjan dontsd el. :)


Azt mondod akkor jobb a cumi? Az elvetellel nagyon kell vigyazni. Az nem ugy van, hogy csak ugy elveszed. Szamodra csak egy "hulye dedos" kis targy, szamara viszont megnyugvas, valamint kielegiti a szopasi igenyt (es most gondolj bele, mi tortenik, ha egy igeny eroszakkal kielegitetlenul marad, hmm?). Ez nem ilyen raszokos dolog, ez bennuk van. Nem tudod elkerulni, es ha eroszakoskodsz, nagyon sokat arthatsz. Van kisgyerek, aki a kendo/takaro csucsket, van, aki az ujjat, van aki a cumit, van, aki az anyja mellet szopizza, de csinalja egesz addig, amig ez az igeny benne van. De en nem is ertem, miert ekkora orbitalis problema ez egyeseknek. (erdekessegkent megjegyzem, az en lanyom eloszor cumit kapott, majd most 4 hosan megis megtalalta az ujjat... azota a cumit az esetek 95%-aban kikopi)

2011. nov. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom,hogy a cumi. Nekem sajnos a középső gyerkőcöm 4 hónaposan lekezdte szopni az ujját (pedig igény szerint volt szoptatva) és máig szopja most 2.5 éves, és szerintem még fogja is jó darabig. A felső fogai el vannak tolódva picit, a fogorvos szerint emiatt hogy így féloldalasan szopja.:(( Nagyon el vagyok keseredve emiatt, mert az oké amit az utolsó válaszoló írt (és én is olvastam és szeretem Ranschburg Jenőt) hogy játék közben nem szopja, de mikor nem játszik, akkor egyből ott a keze a szájában.

Így most a legkisebbemnek adom a cumit mert remélem inkább arra szokik rá ha már valamire rá kell.

Érdekes mert a legnagyobbam (fiú) meg se nem cumizott se nem szopta az ujját.

2011. nov. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem akartam a lányomat cumiztatni, aztán mikor hazajöttünk a kórházból és sírt, én meg nem tudtam mi lehet a baja (első baba, nulla tapasztalat)kapott egyet és egyből megnyugodott.Először csak alváshoz használtuk, nem is igényelte máskor.Aztán megtalálta az ujját, mikor ébren volt, így inkább ment a cumi.Mostanság már mászva mindenhol megtalálja, ki szoktam venni a szájából inkább, és nem sír utána, alváshoz kapja meg.3 napja kijött a felső fogacskája és azóta csikorgat én meg úgy vagyok vele:inkább cumizzon.Ilyenkor lehetőség szerint MAM Perfect cumit nyomok a szájába :)

Nem szeretném, hogy az ujját szopja, egyrészt a fogai miatt, másrészt én nem sokat cumiztam kis koromban, de 8 éves koromig szoptam az ujjam.

Bár hálistennek a fogaimmal nem lett baj :)

10 hós a lányom

2011. nov. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
húgom 13 éves koráig szopta az ujját,nem elég hogy nehezen szokott le,de még fogszabályzó is kellett,kisfiam(6hó) cumizik,nagyon ritkán beveszi a kisujját de jobban szereti a cumit,én is cumiztam és hamar leszoktam róla
2011. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!