Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más anyuka is fél a BKV-val...

Más anyuka is fél a BKV-val való babakocsis utazástól?

Figyelt kérdés
Mindig félek, hogy nem tudom fel vagy letenni a babakocsit a buszról, hogy rám fogják csukni az ajtót, hogy kiesik a gyerek miközben le föl pakolaszom, hogy valami elmebeteg vagy drogos (ami nem ritka a tömegközlekedési járműveken ) belém köt és nem tudom a babát megvédeni és még sorolhatnám mennyi "hülyeség" jut eszembe. Más anyuka is fél ezektől?
2022. aug. 29. 10:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Nem. De neked egy pszichologus jól könne. Miért ne tudnál felszállni? Ezek beteges gondolatok.
2022. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Igen, mivel ezek valós félelmek arról nem is beszélve hogy az ajtó rázárás megtörtént bnőmmel.
2022. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%

Nincs neked egy jólkifejlett szorongásod???


Még egy kis üldözési mánia is befigyelhet...

2022. aug. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

A fizikai nehézséget megértem, én is küzdöttem évekig a babakocsi HÉV-re emelésével.

Keress alacsonypadlós járatokat, segíthet ebben a BKK mobilos alkalmazása.

A kisgyerekekkel az egyébként problémás emberek sem szoktak kötözködni a járműveken, tkp (53 évem alatt) még sosem hallottam vagy tapasztaltam ilyen esetet. Gondolom, nem éjjel fogsz a babával békávézni, hanem nappal. Mindenesetre maradj a jármű elejében, ha ettől tartasz, és kérd a járművezető és a többi utas segítségét, ha mégis problémád akad. A legtöbb ember segítőkész és kedves tapasztalatom szerint :) Viszont kérni kell. Régen előzékenyebbek voltak az emberek, sokszor kérés nélkül is segítettek: még a 90-es években voltam anyuka. Most már nagymamaként utazok a kicsikkel, sajnos kérni kell mindent. De én nem vagyok szívbajos :)))

2022. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
MINDIG felajánlották a segítséget, ha pl. nem alacsonypadlós volt a jármű. SOkszor inkább azt kellett hangsúlyoznom, hogy egyedül könnyebb felszállni, mert már megvolt a "fogás" a kis babakocsinkon.
2022. aug. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
23%

Nálunk volt ilyen, hogy a gyerekem nézte a magában beszélő nőt(pedig szóltam, hogy ne), láttam, hogy kezd rosszra fordulni a nő tekintete/reakciói és átkísértem a gyereket a másik végébe a busznak.


Gyereksírásra is kaptam negatív reakciót, és nem egyszer volt olyan, hogy nem fértünk fel egyszerűen a buszra/villamosra.


Ezek mind babakocsi nélkül voltak. Babakocsis rácsukást is láttam már..


Ez mind valós félelem, én mindig kézben vittem a gyereket. Magamra kötni se merném buszon, mert félnék, hogy elesek/nem tudom, ki ér hozzá, attól függ, előre vagy hátra kötöttem. Aki azt mondja nem valós dolgoktól tartasz, keveset bkvzik, vagy csak nagyon jó környéken mozog, 12. kerület pl teljesen rendben van ilyen szempontból, minden más necces.


Én autós hordozóban vittem a gyereket busszal, mikor kicsi volt nagyon, olyan 1 éves kora körültől meg kézben. Szerintem ez a legstabilabb szállítási forma.

2022. aug. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem félek ilyesmitől. Eleve olyan babakocsit vettem, amit egyedül is fel tudok emelni, ha nem alacsony padlós járat jön. A gyerek kivétel nélkül be van kötve, hogy ne tudjon kiesni a kocsiból. Úgy helyezkedem a megállóban, hogy elsők közt tudjak felszállni, így elkerülöm a lehetőségét is, hogy odacsukjon a sofőr. Ha úgy látom, túl sokan vannak, és nem férünk fel, inkább várok egy következő járatra, nem kockáztatok.

Ha valaki belédköt, hangosan kérj segítséget. Bár nem gondolnám, hogy ez mindennapos eset.

2022. aug. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Magamra kötni se merném buszon, mert félnék, hogy elesek/nem tudom, ki ér hozzá, attól függ, előre vagy hátra kötöttem.

Én autós hordozóban vittem a gyereket busszal, mikor kicsi volt nagyon, olyan 1 éves kora körültől meg kézben.


Kézben vinni sokkal veszélyesebb, mint magadra kötni, hiszen nincs szabad kezed kapaszkodni...

2022. aug. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, ez 99%-ban indokolatlan félelem.


Más témákban is vannak ilyen szorongásaid?

2022. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%

Ezek nagyon is valós félelmek.

Belém kötöttek már gyerekkel is, hiszen nem tudok utána menni, védekezni.

Jött már velünk szembe elszabadult ló.

A drogost és részeget nem érdekli a gyerek. A cigányok előszeretettel fogdosni akarják, 10fos csapatokban.

Nem tudom milyen buborekban élnek a többiek, az élet nem csak unikornisokból áll.

A láthatóan terhes nőt is meg akarták erőszakolni.

Senki nincs tekintettel semmire, a többség pedig nem fog segíteni ha beléd kötnek, mert félnek.

2022. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!