Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet egy baba egyik...

Lyoni kérdése:

Mitől lehet egy baba egyik napról a másikra rossz alvó? 5 hónapos múlt, napközben alig akar elaludni és 20-30 perceket alszik azt is babakocsiban mert máshol képtelenség, éjjel is rengetegszer kel visítva..

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Növekedési ugrás, neurológiai fejlődés, front, fogzás, kezdődő szeparációs szorongás és még kismillió másik ok...


Ennyiből, amit leírsz kb. lehetetlen megmondani 😶

2022. máj. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk is ez megy. 6 hónapos. Nálunk ez a hidegfront betette a kiskaput -még a mormota szintjén alvó 4 évesemnél is.
2022. máj. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármi is, ahogy az első írta.


Nem sértés de imádom mikor a jó alvó babák anyukái megijednek, hogy mi történt a gyerekkel, hirtelen rosszul alszik. Nekem akinek a legelejétől nem alszik már 15hónapja fel se tűnik semmi változás mert mindig ugyanolyan rossz :D

2022. máj. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló (még a kor is stimmel) annyi hogy az ágyában alszik de megébred 30 perc után amit nem szokott, elvan 5 percig aztán sír mert aludna vissza... hajnalban 1-1.5 órákat partizik...

Én meg fogom próbálni 2 alvásra átállítani és hosszabb ébrenlétekre.

Nálunk már kinn van 2 fog, és most forog veszettül a gyerek, szerintem ez is belejátszik, de úgy érzem az alvási szokásaai is változnak most.

2022. máj. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor mindig altatási módszert kellett változtatnom. Pl. volt egy időszak, amikor zavarta a sok inger, bementem vele a teljesen sötét, csöndes fürdőszobába, és ott ringattam, amíg elaludt. Volt, hogy a lakásban járkáltam vele ritmusosan. Volt, hogy dúdolni kellett neki, mert a hangom nyugtatta meg. Volt, hogy magamra kötöttem mei tai-ban, és abban rohangáltam vele, üvöltött, aztán egyszercsak elaludt. Volt, hogy labdán ugráltam vele, aztán egy nap meglátta a labdát, és üvölteni kezdett, na akkor találhattam ki mást megint. Egy valami nem változott, az alvás előtti rutinunk, az szinte 3 hónapos kora óta ugyanaz: cumit kap, együtt behúzzuk a függönyöket/lehúzzuk a redőnyöket, és mindig ugyanazt a dalt éneklem (10 hónapos kora óta alvós állatkája is van). Ebből tudja már, hogy megyünk aludni. Esetleg próbáld ki te is, hogy rutint alakítasz ki, csak pár lépés, ami mindig ugyanaz, hogy ő is tudja, most eljött az elcsendesedés, alvás ideje. 5 hónaposan 2 óránál ne hagyd többet fent lenni, mert túlfárad. Ha kb. letelt a két óra ébredéstől, vidd valami sötét, hűvös, nyugodt helyre, dúdolj neki, ringasd, aztán valami csak beválik. Aztán ha mégse alszik el, legalább megpróbáltad, majd sikerül kicsit később. Ilyenkor annyira nehéz velük, egy mozgásfejlődés, fogzási fájdalom, tényleg bármi és borul minden, nagyon rossz.
2022. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2022. máj. 20. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!