Melyik név?

Figyelt kérdés
Rövid, nagyon gyakori vezetéknévhez, ha ez számít
2022. aug. 31. 10:26
A kérdező szavazást indított:
Ede
Endre
Miksa
Iván
Roland
Acél
Alex
54 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Acél kivételével mind vállalható.
2022. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Roland 2. Alex 3. Iván

de persze attól függ, mi a vezetéknév.

2022. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Acél kivételével szerintem is mind vállalható. nekem az Endre és a Roland tetszik a legjobban, de inkább az Endre, mert ez magyarosabb és ritkább is, a Roland viszonylag gyakoribb.

Iván elmegy, Alex nem rossz, de nagyon gyakori, Ede elég ritka, de nem annyirta tetszik, Miksa szerintem elég csúnya, és engem a Habsburg-korszakra emlékeztet.

2022. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A Miksa és az Endre tetszik nagyon. A többi is jó név. Kivéve az Acélt. Azt elírtad...?
2022. aug. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam el, páromnak nagyon tetszik és én sem zárkózom el tőle. Mondjuk max harmadik névnek.
2022. aug. 31. 13:12
 6/8 Derjaderja ***** válasza:
100%

Az Endre, Ede és az Iván tetszik. Nálunk az Ede hosszú vezetéknév miatt fel is merült, és szerintem ahhoz jó pl Patakfalvi Ede vagy Szentkirályi Ede.

Kis Ede, Gál Ede, Tót Ede szerintem nem jó, viszont ezek mindegyikéhez az Endre nagyon szép.

Az Iván nekem picit tájidegen, mégis kedvelem.

Összességében az Endre a legjobb, egy bibliai klasszikus elegáns változata, magyarul se idegen és nem is elcsépelt.

2022. aug. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Roland, Endre, vagy Iván. Ezek közül választanék a vezetéknévtől függően. A többi nekem nem tetszik.
2022. aug. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Endre, nekem kislánykorom óta nagy szerelem név.
2022. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!