Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, igaz, h gyes mellett...

Anyukák, igaz, h gyes mellett el lehet menni 8órában dolgozni?

Figyelt kérdés
én úgy tudtam,h gyes mellett csak 4órát lehet vállalni,mert külömben elveszited a gyest!a védönénink és egy barátnöm is azt mondta,h már lehet 8órát is vállalni és meg marad a gyes is vagy tévednek és akkor elveszited azt?hogyan jár az ember jobban ilyen esetben?ha marad a gyes mellett és 4órát vállal vagy elmegy 8órában és bele veszi a pakliba,h fuccs a gyesnek?tudom,h ez attól is függ,h 8órában mennyit tudsz keresni,én a 8órás minimálra gondolok most jelen esetben!
2010. szept. 24. 22:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Igen.Én is váltottam gyedről gyesre,és 8 órában dolgozok.
2010. szept. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Elvileg akkor is jár a gyes, ha teljes munkaidöben dolgozol, és a járulékokat is úgy fizetik utánad, mint más dolgozó után!

De viszont volt valami variálás , hogy csak abban az esteben, ha a gyerek elmúlt 1 éves, ebben nem vagyok biztos,mert ha még nincs 1 éves de Te már dolgozol akkor le kell mondani a gyesröl, viszont GYES-t csak 1 éves kortól kapsz, természetesen teljes munjaidös állás mellett, a gyerek 3 éves koráig!

volt valami szvazás is, hogy munka mellett nem jár a GYes , de hogy életbe is lépett-e már ez a határozás, azt nem tudom!

Ha igen akkor ez év januárjától vált esedékessé!

Nézz utána forumokon, még én is keresgélek, tesómnak is aktuális a téma!

2010. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Még lehet. Most szüntetik meg, valószínűleg januárban lép életbe, hogy 4 órát lehet dolgozni gyes mellett.
2010. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Igaza lehet az elöttem válaszolónak, akkor én keverem hogy nem ez év , hanem jövö év januárjától lép életbe!

Passzolok, tényleg fogalmam sincs, de nagy kicseszés lenne az biztos!

2010. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
jaj ne!!!!!ne lépjen még életbe,mert én majd csak jövö szeptembertöl tudok elmenni melózni!úgy irattam be bölcsibe,h jövö szept-töl akkorra már betölti a 2évet!szeretnék hamarabb visszamenni,mert nagyon szabadulnék anyóstól,de sajna nem tudom megoldani a gyerekfelügyeletet és a bölcsibe való felvételt is csak májusban tudom meg,h sikerült-e!miért mindig én szivom meg?a szocpolt is akkor szüntették meg amikorra jött a baba és jól jött volna erre meg most még ezt is bezavarják!
2010. szept. 24. 23:10
 6/21 anonim ***** válasza:
Lehet 4 órában is,de kevesebb a járulék is , feleannyi és ez nem mindegy...
2010. szept. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ez mindig is így volt!

Panaszkodnak, hogy senki nem szül, de arra nem gondolnak, hogy azt a gyereket fel is kell nevelni!

Elvették a szocpolt is, pont azoktól akiknek szügsége lett volna rá, most variálnak a munkaidövel, persze mert részmunkaidöben JÓval kevesebb a járulék!

A munkáltatónak is jobb ha csak 4órás,kész röhej

2010. szept. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Az volt a hülyeség, hogy bevezették a gyes melletti 8 órai munkát!

A gyes annak jár, aki gyereket nevel főállásban, nem annak, aki dolgozik. Gondoljátok végig sehol nem kapsz két ellátást egyszerre!!!!

A főállású anya is 4 órát dolgozhat, pedig annak már nem 3 év alattiak a gyerekei.

2010. szept. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Most még igen. Azt hallottam én is, hogy bevezetnék a 4 órást, de arról volt szó, hogy akkor emelnék a GYES-tis, nem? Mert egyébként igen nagy szemétség lenne. Nálunk a bölcsibe esélytelen bekerülni, marad a magán, arra meg elmenne a (fél) havi fizetésem. Akkor minek? Arról nem beszélve, hogy Magyarországon a munkaadók nem nagyon ajánlgatják senkinek a félállást.
2010. szept. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2 ellátás sehol? Dehogynem: elmész nyugdíjba, kapod a nyugdíjat, mellette meg a fizetést is. Pár éve van, hogy összevonják az adóalappal, de előtte még az sem volt. Ezt sem értem, ha valaki dolgozik, én elvenném a nyugdíját.
2010. szept. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!