Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól érdemes edzeni a...

Mikortól érdemes edzeni a gyerekünk fitymáját a szűkület elekerülése végett?

Figyelt kérdés
Én már voltam gyerekorvosnál meg maszek alapon is de mindenki mást mond így már teljesen bizonytalan vagyok. Lassan két éves lesz a gyerekünk de még nrmt tudjuk hátrahúzni a bőrt a kukiján. Házi orvos azt mondta hogy amíg pelenkás nem kell vele foglalkozni, magán rendelésen meg azt mondták hogy már másfél éves kortól ajánlott fürdés közben mindig annyit húzni ami nem okoz fájdalmat. Teljesen tanácstalan vagyok.
2022. aug. 31. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

"Házi orvos azt mondta hogy amíg pelenkás nem kell vele foglalkozni"


Én vele értek egyet.

A mi háziorvosunk szerint kb. óvodás korban kell foglalkozni vele, és mire iskolába megy, ha nem oldódik meg magától, akkor kéne szakorvoshoz fordulni vele.

De akkor viszont légy résen! Felrántani ne engedd az orvosnak! Normális orvos helyi érzéstelenítésben egy speciális kanállal választja széjjel az összetapadt dolgokat.

2022. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
3 fiam van,1 éves kortól kellett fürdés közben hátrahúzni mindig csak egy picit.kb 2 -2 és fél éves korra rendesen fel lehetett húzni,és addigra meg is tanultak rendesen tisztálkodni ott is egyedül.Senkinek nem kellett sebészeti beavatkozás.
2022. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Sajàt magànak kell a gyereknek hùzogatbi, onnantól, mikor màr èrti hogyan kell. Kb. A legtöbb gyereknek 6-7 èves koràra teljesen feljön. Akinek nem, annak is ki lehet vàrni a kiskamasz kort, mert mèg magàtòl oldòdhat
2022. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A keresztfiamnak 5 évesen oldódott meg. Vagyis megoldotta magának. Pedig neki szűk is volt,meg fitymatúltengése is van meg minden.
2022. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!