Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyermek hány hónapos korában...

A gyermek hány hónapos korában érdemes megtartani a keresztelőt?

Figyelt kérdés

2022. szept. 1. 09:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
53%

Amikor ő úgy dönt, hogy fel akarja venni a vallást.


Egyébként lehetőleg ne ősszel/télen. A templomok amúgy is hidegek, én majdnem meghaltam babaként a keresztvíz miatt, mert megfáztam.

2022. szept. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%
5 hónapos volt amikor tartottuk.
2022. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%

Pár hónapos korában.

Víz nem sok éri a babát, gyakorlatilag pár csepp a homlokát. Maximum annyi, hogy télen egy hideg templom valóban nem szerencsés tartózkodási hely egy órán át egy egészen kicsi babának.

Még az szól a tél ellen, hogy akkor a fél rokonság felsőlégúti panaszokkal küzd, pár éve a covid is itt van hozzá. Szóval az se jó, ha emiatt csonka lesz a vendégsereg, de az se, ha valaki behozza a vírust és a babától elkezdve a nagymamáig mindenki megbetegszik utána.

2022. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
44%
2. vagyok. Egyetértek, hogy télen valóban nem a legszerencsésebb. Mi júliusban tartottuk…. Az sem volt túl szerencsés 40C volt…de csak így volt lehetőségünk.
2022. szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
41%
A lepontozók amúgy azt hiszik, hogy ha piros kezet nyomnak, akkor nem lesz mdgkeresztelve a gyerek?😄
2022. szept. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
41%

5-ös, én is pont arra gondoltam, hogy ideszabadult egy rakás ateista, akik eleve lepontozzák azt, aki megkereszteltetné a gyerekét. A nagyon toleráns emberkék.

Legyen nekik ez a legnagyobb örömük! :-))))))))))

2022. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem is egy enyhébb időt érdemes kinézni, de tényleg csak pár csepp éri, meg utána azt is le szokták törölni.

Nálunk egyébként csak a rokonság ülte végig az istentiszteletet, anyu csak akkor jött be velem, mikor a keresztelő következett. Nővéremmel megjárták, vele az egészet végig ülték és ahogy megszólalt az orgona, tesóm sírt. Érdemes egyeztetni a pappal, van-e lehetőség kint várakozni és ha igen, hol. :)

2022. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
24%

Írok még egyet ide, hogy dolgoztassam az ujjaitokat!


Mit szólnátok hozzá, lepontozók, ha kötelezővé tennék a keresztelést vagy más vallás rítusa szerinti hasonló szertartást? És nem maradhatna senki felekezeten kívül. Jó ötletnek tartanátok? Szavazzatok a zöld és piros gombokkal!

:-)))))))))))))))))

2022. szept. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
29%

Mindössze 9-en pontoztatok le?

Összesen ennyi ateista van az országban?

Küzdjetek, küzdjetek!

2022. szept. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
39%
Én 4 évesen voltam
2022. szept. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!