Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is van, aki pozitívabban...

Más is van, aki pozitívabban éli meg a kisbabás időszakot, mint ahogy be van állítva?

Figyelt kérdés

A terhesség alatt annyi rosszat olvastam erről az időszakról, hogy szinte szorongtam előre, hogy mi vár ránk. Ehhez képest 4 hónapos a babám, és minden sokkal jobb és könnyebb, mint ahogy gondoltam. Nem mondom, hogy néha nincs rosszabb napom vagy nem vagyok fáradt, de összeségében nagyon élvezem a babázást, és sokkal jobban veszem az akadályokat, mint gondoltam volna. Hozzájárul valószínűleg az is, hogy a babám elég nyugodt természet.


Más is volt így, hogy jobban élvezte ezt az időszakot, mint gondolta volna? :)


2022. szept. 5. 08:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

"jó" gyereket dobott a gép, ez a szerencséd.

Nekem is van egy ilyen gyerekem és egy olyan, aki miatt ha előre tudtam volna, hogy ilyen lesz inkább le sem feküdtem volna az apjával!

2022. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 hónapig élveztem, evett, aludt, éjjel aludt, nem volt hasfájós, szoptattam, simán ment minden. A szülés nehéz volt mondjuk.


Viszont fogzás, mozgás fejlődés után nem aludt ejszaka, hirtelen felállt és hanyatt is esett, kórház, onnantól állandóan vele voltam, 15 honaposan ment önállóan. Aludni 3 éves koráig nem akart, kimerültem, majd étel allergia, sorozatos nathák, orrmandula műtét.


Nekem megcserélődott, de mára minden ismét jó

2022. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokat számít az, hogy nyugodt a babád. Élvezd csak! :)

Isnerősömnek is álombabája van, ő is nagyon élvezi.

Bár nekem hasfájós volt, 2.-3. hónapban sokat sírt este, de én is nagyon szerettem a kisbabás időszakot. Mindenre volt időm, a lányom gyakorlatilag evett, aldut, nézelődött, de visszatekintve a "nehéz" időszakok se voltak olyan vészesek. Mindenkinek más a babája, más a teherbírása és mentalitása.

2022. szept. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem indultam neki nagy elvárásokkal, hogy majd minden szipiszupi lesz, és nagyon kellemesen csalódtam. Én nagyon élvezem a babás lét minden percét. Úgy gondolom egy átlagos baba, most 5 hós, hasfajós kicsit, éjjel is kel 2-3x, persze nem vagyok kipihent, de mindennek ellenére én úgy érzem, ilyen boldog még sose voltam, mint most ebben az időszakban.
2022. szept. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első nekem is ilyen volt. Wgy igazi evett-aludt baba, egyszer sem volt hasfájós. Annyi volt nála a rossz. hogy egészen ovis koráig nem igen volt átaludt éjszakánk.

A testvére 2 hetes korától átaludta az éjszakákat a mai napig, de mellette egy igazi hasfájós baba volt, aki mellett szinte semmit sem tudtam csinálni, mert délután, este, és kora reggel is ordított.

2022. szept. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem álombaba volt a fiam. Olyan kipihent életemben nem voltam, mint amíg itthon voltam vele. Újszülöttként 7 órát aludt éjjel egyhuzamban, 2 hónaposan már 10et és ez később csak több lett. 1 hasfájós éjszakánk volt csak és az első fognál egy nyúgős éjszaka. Napközben sem gond volt vele.

Most már 11 éves, ez már nem olyan egyszerű :D

2022. szept. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos lehetett a nagy, amikor egy családi bulin közölte a férjem nagybátyja, hogy nem nézhetünk ki ilyen jól ekkora babával. :D Igazi beetető-gyerek volt, 2 db 10 perces etetéssel, de 9 órákat aludtunk, kisimultabb voltam, mint amíg dolgoztam.

Aztán a második babakorára már nem emlékszem minden részletre valamiért :D

A harmadiknál meg voltak reggelente ilyen társalgásaink, hogy te hányszor keltél? Háromszor? Én kétszer. Oké, az akkor öt.

Örülj neki, szerencséd van, élvezd ki, szép időszak. :)

2022. szept. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy még jöhet nehéz időszak nekünk is, és átérzem, hogy akinek hasfájós vagy más miatt nyűgösebb a babája milyen nehéz lehet, vagy annak, aki esetleg egyedül neveli. Csak azért hoztam ezt fel, hogy pozitív példa is legyen a jövendőbeli anyukák előtt, nekem tényleg nehéz volt, hogy csak rosszat hall az ember.

Egyébként az alvás még nekünk sem az igazi, éjszaka 1 vagy 2 alkalommal kel, nappal pedig összevissza alszik, úgyhogy nekünk is vannak hektikus napjaink. De amúgy nagyon kis mosolygós baba, jobb kedvem lesz, ha ránézek, tényleg szerencsém van vele. :)

2022. szept. 5. 08:49
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne olvasgass ilyen baba-mama csoportokat. A legtöbbjébe csak a negatív, mindmeghalunk, mártír anyák írkálnak. Teljesen elveszik az életkedvedet.

Örülj neki, hogy egy kis buddhát kaptál és ne hasonlítsd magad másokhoz, csak élvezd.

Lehet, hogy az ő babája tényleg nagyon nehéz eset, lehet, hogy csak szeret panaszkodni, van közöttük egy-két mártír mami, akit valamilyen oknál fogva az tölt fel, ha mindig és mindenről is panaszkodhat, aki licitál arra, hogy az ő babája igenis rosszabb, mint a többieké, szóval ezeket engedd el és magatokra koncentrálj.

2022. szept. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Nem annyira :) Több éves távlatból sem. De tényleg nem mindegy, hogy mennyire nyugodt a babád. Vannak ilyen leteszed és bárhol bármeddig elvan típusú babák. A kettő közt meg eszik,alszik. Ha ilyen lett volna az enyém, lehet, hogy könnyebbnek élem meg
2022. szept. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!