Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért baj ha egy 3 hónapos...

Mért baj ha egy 3 hónapos baba fel állitva lábujjhegyezik (spiccel)?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Mert még elég gyenge az izomzata.Az én lányom még csak hasra fordult ennyi idősen.Nem kell siettetni a dolgokat. Szerintem abszolut nem kell állitani,sem ültetni. 2.5éves a lányom.Ő 2 évesen kezdett lábujjhegyezni.. Miközben 16hósan már ment.
2012. aug. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Atroposz ***** válasza:
Eleve nem szabad felàllítani őket mivel még puha a csontja stb de szerintem te is tudod.
2012. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Ez önmagában nem baj. Minden baba lábujjhegyezik (spiccel) először. A baj az, ha "felállítják". A gerince még ilyen fiatalon nem olyan erős, ezért nem szabad állítgatni (még úgy sem, hogy fogod a kezét).


Meg kell hagyni a fejlődési fokozatokat. Először tanuljon meg egyedül ülni, aztán kúszni, négykézláb mászni, majd kapaszkodva felállni.


Ez a dolgok rendje.

2012. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ezt az orvos csinálta NEM ÉN mit gondolt ti.....és menünk kell vele fejlődésneurológushoz...
2012. aug. 23. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj. A belvárosban az első dokink ultra lelkiismeretes volt, ezért mindenféle vizsgálatra elküldte a gyereket, még koponyaultrahangra is.


A gyerekünknek semmi baja nem volt, most sincs. Szerintem nálatok is ez a helyzet. A dokitok szerintem túllihegi a dolgot.

2012. aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem... Ezzel a járási reflexet nézte hogy megvan-e még.Ez kb 3-4 hósan szünik meg. [link] itt irja mikor milyen reflexek vannak.. Ettől az 5 perctől nem hiszem hogy baja lesz.Fejlődésneuológushoz meg minden babát elküldenek..
2012. aug. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
első voltam
2012. aug. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,a fejlődés neurológus,nem olyan vészes mint ahogy hangzik.)Mi is voltunk 3-4 hónaposan gyógytornát irtak ki neki,ami nagyon nagyon jó volt,1 éves koráig hordtam hetente.)
2012. aug. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. aug. 24. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!