Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Figyelmetlenségből méz került...

Figyelmetlenségből méz került a 11 hónaposom szervezetébe, nagyon félek a botulizmustól?

Figyelt kérdés
Sült banánból adtam nagyon keveset neki, utána láttam hogy alján van némi méz rajta. Nagyon megijedtem.Amúgy jól van, de még csak 1 óra telt el.
2022. szept. 5. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Viszonylag kicsi az esély rá, hogy baj legyen, de ha aggódsz, konzultálj a gyerekorvossal inkább.
2022. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A botulizmus nem egy óra alatt csap le.. szerintem ennyitől semmi baja nem lesz, de ha nagyon aggódsz, hívd fel a gyerekorvost.
2022. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A 12 hónapos korhatárt amiatt állapították meg, mert ekkorra a babák 100%-a biztonsággal tud enni mézet, 11 hónaposan mondjuk 95%-uk. Valószínűleg semmi baja nem lesz, figyelgesd. Ha valamilyen botulizmusra utaló tünet jelentkezik (- elsőként jelentkező tünet általában a székrekedés

- majd gyenge szopás reflex

- kifejezéstelen arc

- izmok bénulása), akkor azonnal doki.

2022. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baja...

Ha megbízható helyen veszed a mézet, akkor tuti nem fertőzött.


Vagy ez valami kész kaja volt???

2022. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
12 hónapos kortól minden baba kaphat mézet. Ez 1 hónap múlva lenne nektek. Direkt úgy van kitalálva ez, hogy akkor már minden gyerek kaphatja, amit leírnak. Ha hozzátáplálás elején lennétek, akkor aggódnék csak. Így nem. Nem kell túlfélteni őket ennyire. Szóval csak annyi, mint később is lenne, hogy ha van valami tünete, akkor fordulj orvoshoz. Egy egészséges szervezetnél nem okoz gondot, nekem tiniként okozott brutálisan legyengült immunrendszerrel egy több hetes antibiotikum kúra után. Egyik ismerősöm fiának a nagyi 8 hónaposan adott mézet. Székrekedéssel megúszták, pedig a vizsgálat kimutatta, hogy megfertőzödött. Viszont ő egy erős, egészséges kislegény volt màr akkor is. Szóval mindenkire másképp hat, ahogy láthatod.
2022. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Épp előbb kakilt, székrekedés nincs. 2 hét múlva lesz 11 hónapos pobtosabban. Sajnos kínaiban vettem a sült banánt magamnak és megkóstoltattam vele.
2022. szept. 5. 15:42
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
A világ nagy részén a babák kezdettöl kapnak mézet, és gyakrolatilag nem lesz egyik sem beteg!
2022. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

Ööö..... azvhogy kínaiban kajáltatod a gyerekedet, nagyobb rizikó mint a méz....


Amúgy kínából jön a legtöbb hamis méz...bszínezett izocukor... az nem fertőz tutira... 😂

2022. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De utólag csurgatták rá a mézet vagy vele sütötték? Mert utóbbi esetben a méz is hőkezelést kapott. Egyébként abban igaza van a 8-asnak, hogy egyáltalán nem biztos, hogy valódi mézet használnak ilyen helyen.
2022. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
Na, hát akkor az a méz tuti nem látot méhet. Nincs okod az aggodalomra, de azért figyelgesd.
2022. szept. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!