Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csökkentettük a tápszert,...

Csökkentettük a tápszert, most ébred éjszaka is. Ez majd beáll? Vagy emeljük vissza?

Figyelt kérdés

Kisfiam nemrég még 4x180 ml-t evett (az bekeverve 200 ml). Aztán 3 hónaposan gondolom jött a növekedési ugrás, és elkezdett 5x enni. Az napi kb.1000 ml, mert nem mindig ette meg.

A doktornő mondta, hogy ez rengeteg, vegyünk vissza, max.5x170 ml-t ehet. Első pár csökkentett napon 5:45-kor, 5:30-kor kelt enni. Utána 5-kor. Ma meg evett 3-kor is.

De így a 6x170 ml még több, mint az eredeti 5x200 ml. Megszokja a kevesebbet, csak várjunk, vagy simán emeljem vissza neki nappal?

Vagy más miatt éhes éjszaka? Jövő héten lesz 4 hónapos. És tuti, hogy éhes.


2022. szept. 10. 06:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg kelhet mozgásfejlődés miatt, és eszébe jut, hogy éhes is?
2022. szept. 10. 06:25
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Az első gyerekemnél én is folyamatosan aggódtam, hogy pontosan mikor mennyit kell ennie. Emlékszem amikor 5x250-et evett és erre azt mondta a doki, huu, az úgy nagyon sok. Inkább adjak neki 7x180-at. Mondtam neki, hogy nem jön ki a matek.

A második gyereknél már teljesen máshogy volt ez. Amikor kérdezte a doki, hogy mennyit eszik akkor annyit mondtam, hogy változó, mikor mennyit kér.

Nem kell ezt túlgondolni, őis csak egy ember, azok közt pedig nincs két egyforma. Eszik amennyit kér. Nyilván nem kell tömni mint a libát. Jó kiindulópont a tápszeren levő adagolás.

2022. szept. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A doboz szerint 5-6x 150 az adag- bekeverve 167, vagyis nagyjából annyi, amit a doki mondott.

De ha kiszámolom, hogy így mennyi, meg eredetileg mennyit evett, akkor tök ugyanannyi. Szóval nem értem a dokit se. Hüledezett, hogy az rengeteg.

2022. szept. 10. 07:04
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Úgy add neki ahogy a gyerek igényli. Te ismered a saját gyereked. Nekünk még a tápszer gyártóját is próbálta megszabni, mert csak az XY márkájú a jó. Aztán egyszer láttam, hogy az ajánlott tápszer márka volt az autója oldalára ragasztva. Szóval nem szentírás az sem amit ők mondanak. Most nem azt akarom mondani, hogy ne vedd figyelembe azt amit az orvosok mondanak. De azzal, hogy a saját meglátásod alapján eteted, és naponta összességében szinte megegyező adagot adsz az orvosi ajánlással, _szerintem_ nem teszel semmi rosszat gyerekednek.
2022. szept. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak ment a hasa kicsit, és egyből az volt, hogy biztosan azért, mert rengeteget eszik. A hasa azóta is megy kicsit, de iszonyat mennyiség nyála van. Szerintem attól olyan neki. Van, hogy bukik egy óriási adag nyálat.
2022. szept. 10. 07:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig csak azt mondtam, hogy átlagban mennyit eszik naponta, most pl 700-800ml között, attól függ, hogy jön ki a 24 óra (2,5 hónapos). Nálunk is sokáig 8x evett, aztán egyszer csak váltott arra, hogy bever egyszerre 150et (összesen 170 ugye) 🤷‍♀️ a napi átlag változatlan, csak ritkábban eszik.

Nekünk is mondta korábban a dokink, hogy túl sokat eszik, de ha egyszer éhes, akkor mit csináljak? Kínálgatjuk vízzel, de nem hülye 😅 nem is pufi amúgy, és nálunk bukás vagy hasmenés sincs, szóval sehol nem látom alátámasztottnak, hogy sok volt neki a mennyiség. Simán csak többet evett, mint ami a dobozra volt írva 🙃

2022. szept. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, tudja a baba/gyerek mennyit kell ennie. Te sem eszel ugyanannyit, ugyanakkor.
2022. szept. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Igény szerint!!!


Komolyan emiatt marad éhes a gyereked? Éhesen hagyod és csodálkozol, hogy kel?


Az én fiam 8x70 milit evett, szerintem az orvosod szívrohamot kapott volna. (akire ráferne egy továbbképzés!)

2022. szept. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már csak októberig lesz a gyerekorvosunk, utána elmegy nyugdíjba elvileg. :D

De egyébként az az érdekes, hogy azt mondta a doki, hogy azért eszi meg a 200 ml-t, mert nem jut el az agyáig, hogy jóllakott. És tartsunk szünetet közben. Meg is volt, és így a végén tényleg maradt benne kb.30 ml, azt már nem ette meg.

De ez meg így láthatóan kevés neki. Szóval ma úgy csinálom, hogy bekeverem ugyanúgy a 200 ml-t, aztán eszik amennyi jól esik. Nem fogok szünetelni, meg variálni. Aztán meglátjuk.

Mert nem gondolom, hogy ha 6 hetes korától nem kelt fel éjszaka enni, akkor most 4 honaposan normális, hogy éhes éjszaka.

2022. szept. 10. 12:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ha az én fiamból indulok ki, 4 hónaposan esélytelen lett volna tömni, ha már nem éhes. De még az üveget látva is bőgött ha nem volt éhes és etetni próbáltam. Ahogy írtad: nem hülye a gyerek, tudja mikor éhes, szomjas.

A doki mond valamit, oké. Ezt úgy mondja, nagy valószínűség szerint, hogy látja a gyereked 5 percre havonta és valószínűleg már elege van a melóból, emberekből hisz hamarosan nyugdíjba megy (családban sok a volt és jelenlegi orvos, hát nem kicsi az istenkomplexus se...)

Sok dolog van amiben az orvosra érdemes hallgatni, ebben inkább a gyerek igényét lenne érdemes követni.

Illetve még egy megfobtolandó, nem tudom, próbáltátok-e, kb 2 hónaposan az enyémnél kipróbáltuk a cumit, mert gyanítottam hogy "komfort-szopizik" a cumisüvegen. Kb 1 hét alatt nagyon egyértelművé tette, mikor akar cumizni.


Az ény fiam 10 hónapos és sokat eszik (már főleg pépet illetve normális kaját, de tápszerből is elég sokat napi 2x). Mellette olyan vékony és magas hogy ihaj, meg se áll 6 hónapos kora óta. Mostanában már olyat kérdez a védőnő is hogy eszik rendesen? Aztán mikor elmondom a mennyiségelet elképed.

Szóval egyéniségek ők, nem robotok. Fiatal nagyon, lehet kis idő múlva megcsappan az étvágya, ne aggódd túl, csináld úgy ahogy nektek jó!

2022. szept. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!