Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszaka ti milyen időközönként...

Éjszaka ti milyen időközönként cseréltek pelust? Hány hetes a babátok és milyen időközönként kel? Mennyi ideig tart az etetés?

Figyelt kérdés

Én minden etetés közben cserélem, de van, hogy emiatt felébred, megzavarom ezzel. Viszont nem akarom, hogy sokat legyen pisis-kakás pelusban...


Mondjuk ha 2 óránál kevesebb idő telik el a két peluscsere között, akkor is cserélem. Viszont a fiam utálja, mármint úgy általában véve az öltözködést és peluscserét, szinte mindig felkel rá, hiába csinálom pikk-pakk és nagyon finoman....


2022. aug. 15. 14:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Ha kaki van benne, vagy gyanús, hogy átázhat.

Én akkor tudok sikeresen cserélni ébresztés nélkül, ha épp előtte evett. Anyatej és táp esetén egyaránt. Eszik, elalszik, leteszem, ha a kezemben van, és pár perc múlva már elég mélyen alszik hozzá, hogy tudjak cserélni.

2022. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm! Én is úgy szeretném, de az enyém bealszik az első cicin... Próbálom én ébren tartani, büfiztetem, de kinyúl, mint a béka. Mint egy kis részeg 😅 Mikor persze kiveszem a pelust, már nyílnak is a kis szemei 😳
2022. aug. 15. 14:40
 3/31 anonim ***** válasza:
80%

Mert szerinted 3 éves koráig, éjjel keltegeti mindenki a gyerekét pelenkát cserélni?


Akkor cseréltem anno, ha felkelt és nagyon teli volt, vagy átázott. Sose kakált éjszaka.


Most ugye egy jó ideje átalussza az éjszakát, reggelre van egy kis buci méretű teli pelenkája, és azt cserélem le.


Semmi baja nem lesz a pisitől, a kaka csípi csak ki.

Szívesen.

2022. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor cseréltem ha bekakilt vagy átázott. Amúgy soha nem cseréltem este és pláne nem piszkáltam hogy felébredjen
2022. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Etetés előtt cseréltem. Szopi, bealudt, letettem.

Nem tudom miért is kellene etetés közben vagy után cserélni, csak kicseszel magaddal...

Kb 4 hós koráig csináltam, utána már csak reggel cseréltem, akkor hagyta abba az éjszakai bekakálásokat.

2022. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka nem cserélem. Éjszakai betétet rakok neki, plusz szárazontartót. Az úgy kibírja a 10 órát bőven. Eldobható pelust sem cseréltem már éjszaka jó ideje, de azt reggel viszont nagyon gyorsan, mert szerintem gusztustalan. Csak vészhelyzet esetén nyúlok a pelushoz éjszaka, mert nem veszi jó néven ha ilyenekkel zargatom 😂 Mikor még újszülött volt és 3 óránként ébredt éjszaka is, akkor az első vagy második ébresztőnél kicseréltem. Pár hetesen viszont màr erre nem volt szükség, mert éjjel már nem kakilt.
2022. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Nekem a kórházban is minden etetés után tisztába kellett rakni (nővér jött, segített, tanított), majd itthon a védőnő is azt mondta, maximum 3 óra, utána csere. Tehát nem én találtam ki a dolgot, nem direkt nehezítem a dolgomat, gondolhatjátok.


Van, hogy nekem sem kakál éjszaka, csak pisil, de általában mindkettővel tele a pelus szinte minden alkalommal. Sokat kakál és pisil.

2022. aug. 15. 14:49
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is minden etetés előtt cseréltem, aztán szopi, és elaludt. Etetés után csak akkor volt csere, ha becsúszott egy kaki. Akkor újra kezdtük, csere, cici, alvás.

Ez csak az első pár hónapban volt így, utána már csak akkor volt csere ha kaki volt, vagy nagyon tele volt a pelus, de akkor is szopi előtt.

2022. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Etetés előtt cseréld és meg van oldva. ;)
2022. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#5 Etetés előtt az egész ház zengene, ugyanis ha éhes, 0 a türelme. Etetés után nem akarom, mert akkor már aludni kell, így marad etetés közben, mert arra felkel és eszik újra, amúgy meg bealszik, de fél óra múlva már akár felkel, mert nem evett eleget.
2022. aug. 15. 14:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!