Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít gyors mozgásfejlődés...

Mi számít gyors mozgásfejlődésnek? Ha mikor fordul, ül, mászik, jár stb

Figyelt kérdés
2022. szept. 10. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Igen. De ne siettesd. Minden babának más a fejlődési üteme. A védőnővel rendszeresen konzultálj, ha aggódsz. Írd fel

Minden nap a naptáradba, aznap mi újat csinált. A húgom pl 3,5 hónapos korában félfordulatot tett oldalra. 5 hónapos korában már simán négykézlábazott, ha el akart érni egy játékot. Erős csontú, masszív és nagyon mozgékony volt. 🙂

2022. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Első gyermekem le volt mindenben maradva, hipoton. Nem volt amúgy semmi nagy gond, csak simán komótosan haladt (majdnem 2 volt, mire elkezdett lépegetni).

Most a pici szerintem nagyon gyors, de ugye én a nagyhoz viszonyítom, a random netes táblázatok meg össze vissza vannak.

Igazából csak érdekel, hogy hogyan látják mások szubjektívan, hogy mi számít gyorsnak. Pl. ha 6 hónaposan tud már ülni az átlagos vagy gyors.

2022. szept. 10. 20:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Láttam olyat, hogy 5 hónaposan már stabilan mászott a baba, fel évesen megállt egyedül pár Mp-re, 8 hónaposan már rendesen járt. Az szerintem kifejezetten gyors volt.
2022. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
6 hónaposan ül az teljesen normális.
2022. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Nekem mibd a 2 gyerek kb egyszerre csinált mindent. Első fiú, második lány, 2.5év különbséggel


3hónaposan hasról hátra

3.5hónaposan hátról hasra

4hónaposan kúszás

5 hónaposan mászás

6hónaposan felülés

7hónaposan felállás

8hónaposan bútor mellett séta

10hónaposan indult el a lányom, most 11hós és stabilan jár

13hónaposan indult el a fiam, k 1 hónap alatt stabilan járt ő is


Nekem erre a védőnő azt mondta, nagyon gyors. Most a lányomhoz olyanokat is mondott, hogy tegyem babakocsiba, ne tudjon állni, sétálni mert korai.


Gyerekorvos csak dícsérte őket.

2022. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk végig mondták hogy gyors mozgasfejlodesu 9 hónaposan járni kezdett.2 évesen szabályos bukfenceket csinált.Cserébe logopédushoz hordjuk mert nagyon rondan beszél
2022. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk extrém gyors mozgás fejlődés volt, emiatt 8hónapon keresztül hordtuk gyógytornára

Ráadásul koraszülött, tehát neki a korrigált kort kellett nézni

Ez úgy nézett ki, hogy:

4hónaposan oda vissza hátról hasra fordult (korrigált 2,5 hónaposan)

5hónaposan négykézláb hintázott (korrigált 3,5 hónap)

5,5 hónaposan mászott szabályosan (korrigált 4)

Kúszni nem kúszott soha

6hónaposan felállt és 2nappal később bútorok mellett sétált (korrigált 4,5)


Aztán a mászást a gyógytorna segítségével jól kitudtuk húzni, így 11 hónaposan indult el önnálóan (korrigált 9,5)

2022. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Ja igen az kimaradt, hogy mikor négykézláb hintázott 3nappal késöbb ki is ült belőle (tehát 5hónaposan, de korrigáltan ekkor csak 3,5 hónapos volt) (7es voltam)
2022. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb gyermekem 10 hónaposan, a két kisebb 10,5 hónaposan kezdett el járni, de akkor már stabilan, kapaszkodás nélkül és nem 1-2 lépést téve. Ezen kívül minden mozgást is hamarabb csináltak, mint ahogy elvileg kellene.

Viszont beszélni meg később kezdtek el, pedig volt velük foglalkozva. A legnagyobb 2,5 éves, a középső 3 éves elmúlt, amikor nekilendültek a beszédnek. Azóta be sem áll a szájuk. A legkisebb pedig még csak 11 hónapos, értelemszerűen ő még nem beszél.

2022. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Amikor a kórházban a kicsi, sovány kis 7 hónapos pici roma kislány körbesétálta az ágyrácsot fogva az ágyat, nem hittem a szememnek. Szerintem az elég korai volt.
2022. szept. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!