Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy dolognak számít, ha egy...

Nagy dolognak számít, ha egy 4 hetes baba hason fekve egyik oldalról a másikra tudja fordítani a fejét, vagy addig fészkelődik (nyomja magát felfele a kiságyban), hogy 3X kell visszahúzni a helyére, mert "elmászik" onnan?

Figyelt kérdés
A nagyik el vannak ájulva tőle, azért kérdem. Még "tornázni" is szokott, vagyis hason fekve kinyomja a popsiját, vagy emelgeti a fejét.

2012. jan. 13. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyik akkor is el lennének ájulva tőle, ha egész nap nem csinálna semmit :) :) nagyik szerelmesek az unokájukba :)


Egyik oldalról a másik oldalra fejfordítás jó esetben már a kórházban sikerül a babáknak. A kúszás is amolyan reflexszerű, nyomják előre magukat a kis tappancsukkal, ez is teljesen normális.


Gratulálok a kisbabádhoz.

2012. jan. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem számít átlagon felülinek! Legalábbis az én babáim is csinálták, viszont ügyesen "mászik a babád" :) Ezt az enyéim nem csinálták!
2012. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is a kórházban csinálta már ezeket, még alvás közben is elmászott, de azt már csak itthon, viszont pár hetesen. Szerintem ez reflex,és igaza van az elsőnek, a nagyik minden egyes rezdülést csodaként élnek meg, de szerintem mi, szülők is :)
2012. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak kiábrándítani és a nagyikat sem (bár őket úgysem lehet), de az én fiam már a kórházban forgatta a fejét és felkúszott az ágy tetejére. A lányom is forgatta a fejét, de ő sosem kúszott fel az ágyban.

A nagyik nálunk is tátott szájjal nézték ezt.

2012. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ügyike. Nekem 3 gyerekem van, és csak az egyik tudta átfordítani a fejét hason fektetve ennyi idősen, és egyáltalán nem másztak el sehova a kiságyban ilyen kicsiként:) ahova tettem őket ott maradtak:)

Normálisan fejlődő egészséges gyerekek mind a 3 amúgy.

2012. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ügyes :) bármit is csinál, az lesz :)


azt nem mondanám, hogy nagy dolognak számít, illetve annak, de nem máshoz mérve hanem magához :)


enyém is már forgatta a fejét a kórházban, viszont ez az elficánkolás nálunk is csak 1 hónapos kora körül volt és nagyon ritkán :)

2012. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
amúgy ilyen dolgokat nem írnak a neten, hogz mikortól szoktak csinálni a babák. A nagyfiam elég lusti volt, de már nem emlékszem, ennyi idősen miket csinált. Már 2 éve volt ilyen pici. Köszönöm a hozzászólásokat.
2012. jan. 13. 16:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyiknal ez termeszetes reakcio, amugy meg biztosan te is tudod, h nagy jelentosege nincs. Kislanyom mindkettot csinalta, sot, a fejet mar kb 10 naposan atforditotta, pedig meg korababa is volt.
2012. jan. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha a saját Babámról van szó, akkor nagy dolog :-)

Neked pedig azért, mert a sajátodról :-)

(Amúgy szerintem nem. Az én Fiam már az első éjszakán a kórházban, ahogy a mellkasomon feküdt, emelgette a fejét, "nézelődött", de ahogy hallom, ez sem egyedi eset.)

2012. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!