Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak gazdasági szempontból...

Ha csak gazdasági szempontból szeretném, akkor megéri sima pelenka helyett mosipelust használni? Kb. mennyit lehet vele spórolni havonta?

Figyelt kérdés
Újszülöttnek lenne

2022. szept. 16. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Ha a víz, áram és munka befektetést is hozzá szamolod, akkor semennyit
2022. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy 1 írja... annyiszor kiszámoltuk. Most a rezsiemeléssel pláne nem spórolsz vele semmit.
2022. szept. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Mi mosizunk, szerintem elég hamar visszajön az ára, főleg ha minimál készleted van. 2 naponta mosok 60 fokon. Most eldobóst használunk, 2 hete császároztak (2. baba), de sok penz elmegy pelenkakra, na es a kuka full tele van 😄.
2022. szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
2 naponta 60 fokon mosni energia és vízpazarlás.
2022. szept. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Nem is a mosás miatt, hanem mert a jobb pelusoknak horribilis ára van. Én is szemeztem a dologgal, és sokszor láttam, hogy versengve kapkodnak anyukák a 11-12 ezer forintos pelusokért, amiből nyilván nem elég az az egyetlen darab.
2022. szept. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem igen, csupán anyagilag biztosan megéri.


Nekem ikreim vannak, a készletet kb 100-120ezerért szereztem be, talán valamivel többért. Ha napi átlag 6 pelussal számolok, a mosi kezdete óta, 80Ft/db áron, akkor (2x6dbx80Ftx300nap=)288.000Ft. Most múltak 1 évesek.


Sokan mondják, hogy több víz több energia, hasonlók. Ez akkor is igaz, ha szimplán csak bővül a család. Viszont! Nálunk totál átalakultak a mosási szokások, pl nem használok rövid programokat, heti kb 3 alkalommal mosok 60 fokon (pelus), de így is nagyjából ugyanannyi a fogyasztásunk, mint a babák előtt. 😉 Mondjuk a villanyszámlára azért kíváncsi leszek...


Újszülöttel meg pláne megérné anyagilag, idegileg viszont semmiképp! 😅 (legalábbis ha előtte soha nem mosiztál)

2022. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
A xaros pelenkákat együtt mosod a többi ruhaval? Az klassz. Az is, ha 2 napig pihizik valahol mosás előtt...
2022. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Én is azt mondom, hogy megéri, de aki nem mosizik, az nyilván mindig jobban tudja 🤣


Én használtan vettem a külsőket a Mosható Piac és Csevegő csoportban, és csak 1-2 "drágább" csónakost vettem, az is 4-5 ezer volt, amúgy a többi 1000+

-1500 forintos kínai, és ezek is elég jól teljesítenek.


Az egész szett belsőkkel meg némi kakifogóval együtt kb. 60 ezer forint volt. Az első 2-3 hónapban mondjuk kevesebbet mosiztam, utána álltunk át teljesen, most 90%-ban azt használjuk. Néha éjszakára vagy ha megyünk valahova hosszabb útra, sima pelenkát adunk rá, a DM 8 ezer forintos nagy packja kb. 4-5 hónapig elég így eldobhatósból, az mennyi, havi 1500 ft?


Egyébként minden 3. nap mosok, akkora már csak 2-3 pelus marad, mire az is elfogy, megszárad az előző adag. Minden második mosást 60 fokon mosok, ilyenkor dobok is mellé valamit, pl. ágyneműt vagy törölközőt, amúgy 40 fokon mosom egy kis ruhafertőtlenítővel.


Én nem érzem, hogy lényegesen emelkedett volna a villany-vagy a vízszámlánk attól a heti 2-3 plusz mosástól, havi 7-9 ezerrel, amennyit megspórolok kb. a pelenkán, biztos nem. Benne vagyunk a 210 kWh-s keretben, vízre még 2 havonta 8 ezret fizetünk.


Ja, és a pelenkák javarésze a második gyereknek is jó lesz még.

2022. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

7-es!


Nem tudom, ki írta, hogy a xaros pelust együtt mossa a ruhákkal, de szerintem senki sem tesz ilyet! Én legalábbis tuti nem!


Elárulom, a mosipelusból a kaki a WC-ben végzi, ahogy lekerül a gyerekről (najó, van, hogy 10 perc is eltelik...). Nem pedig valahol bűzölög napokig. (Mint az eldobhatósban) És ha már kíváncsi vagy, minden este, a fürdővízben ki van öblítve a pelus (a kakis egyből), majd szagtalanul várja a sorsát.


8-as! Igen, ezt már én is tapasztaltam... Csak azt nem tudom, miért. Ha nem értek valamihez, nem szokásom beleokoskodni. 😅


6-os voltam

2022. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nagyon változóak a vélemények, nem tudom belevágjak-e.

3. gyerek, van két kicsi mellette, nem tudom bírnám-e.

Volt mosható betétem de nem jött be, mondjuk elsősorban kényelmetlen volt.

2022. szept. 16. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!