Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mosható pelusozás valóban...

A mosható pelusozás valóban olcsóbb, mint az eldobható? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2022. szept. 7. 10:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Sok tényezős dolog.


Milyen fajta pelus (vállik be)?

Milyen alkat a baba?

Új vagy "használt" készletet gyűjtesz?


Van hogy 25-30 ezerből letudod a dolgot. De akár 150-200 ezer is lehet egy készlet.


Plusz okosan kell tervezni, mert annyi fazon van, hogyha önköltségen próbálgatod vaktába akkor 40-80 ezer elmegy olyan fazonokra amik be sem válltak. Aztán adhatod el féláron.


Ki lehet hozni olcsóra, de nem biztos, hogy az neked kényelmes lesz. Érdemes egy mosiban jártas egyént megkérdezni tanácsot kérni, és bérelni egy kezdőcsomagot. Vagy valakitől szerezni. És a megfelelő fazon után kalkulálni az árakkal.

2022. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy saját példám(ha ez segít):

Nálunk egy nagyon jó márka fazonja vált be. Elsőre (2-3 hósan) nem, akkor csak próbacsomagot kaptam, ott nem éreztem úgy, hogy működik. Aztán 4 hósan kaptunk egy mosis ismerősünk fél készletét. Akik már nem használták. Kipróbáltuk és akkor működött.

Sajnos a márka 1 éve már megszűnt, így a rejtett tartalékokat vásároltam fel, tehát nem újak voltak.

12 pelusunk van. Ennek átlag ára 5000 ft volt így 60 000 ft volt a pelus.

A betét az saját márkán belüli betétje, ahol megcsíptem, használtat és ki sem bontotatt. Ebből 2,5x annyink van és nagyjából 40 000 ft volt összesen. (1500ft×25=37500 de most kerekítsünk).


Így a készletem 100 000 ft körül van (és ezek egy része nem új!).

Ez egy olyan fazon, hogy van XS, S, M, L, Xl méret. Az én készletem csak M-es. Az 4 hós korától jó rá. Most használjuk 1 éve a készletet. M méret 5kg-13kg-ig jó a gyártó szerint.

De ha pl. gyorsabban nőne vagy pocakosabb lenne, akkor más méretből is kéne készletet építeni. Akkor az még plusz költség. (Betétet nem kell külön venni, viszont ha "sokat pisilős" a gyermek akkor a mi betétünket túrbózni kell) Ismertem mosis anyukát akinek a fia alá 4 réteg betét kellett, hogy 3-4 órát bírjon. Akkor a 25 betét ide kevés.


Ezzel a készlettel én úgy 2-3 naponta mosok pelust.

2022. szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
42%
Hát ha hozzászamolod a mosószert, vizet, áramot. Mire megveszed a pelenkát... vagy beválik, vagy nem.... azt is kell x idő után cserélni, elhasználódik, kinövi, vehetsz újat. nem jössz ki sokkal jobban, cserébe rengeteg dolgod is lesz vele.
2022. szept. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez sok dolog függvénye. Ha újonnan veszed a legdivatosabb márkájú pelenkákat, akkor nem biztos, mert azok elég drágák.


Én használtan vettem meg az összes pelenkakülsőt, belsőnek vegyesen használok tetrát betétekkel, így sztem az egész készletem kb. 60-70 ezerből kijött, és még a második gyerek is tudja majd hordani a nagyját.


Ebből talán 6-7 havi eldobható pelenka jön ki?

2022. szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Ha havi 10 ezret számolsz pelenkára a gyerek 2,5 éves koráig, az két gyereknél kb. 600 ezer forint.


Hát, a mosizás ennek azért töredéke.

2022. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

A mosi ha okosan csinálod, olcsóbb. Nem szabad elcsábulni a szép mintákra, meg kell találni a megfelelő fazont.

eslő gyerkőc még 22 hós, pár hónapja mondjuk hogy szobatiszta, így számoljunk másfél éves koráig

- eldobható :éjszakára, hosszabb utakra volt rajta, 60000 Ft-ot fizettem, de valamennyit ajándékba is kaptunk. Többnyire pampers, de részben másodkézből (bontott csomag, bolti ár alatt)

-mosi: 155000 ft, sajnos be kell vallani van ami felesleges belőle. És amit már eladtam, nem mindent vontam ki, és van benne nekem is mensibugyim. Nagy részét tesó is tudja használni majd, a maradékot eladom. Ha saccolnék akkor 2 gyerekre együtt a 100000 mosira reális. és még annak egy része is eladható lesz.

Több munka van vele, az tény, de szerintem nem sokkal.

Viszont a környezetnek meg sokkal jobb a mosi, mint gyártani a sok veszélyes hulladékot. Babapopónak is jobb, kevesebb vegyi anyag éri.

2022. szept. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Sokat készültem mosira, végül nem az lett. De látom, hogy a jobb pelenkák milyen brutális áron mennek, szóval aki a pénz miatt vágna bele, szerintem ne tegye.
2022. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

Az én tapasztalatom az, hogy sokkal-sokkal olcsóbban jövünk ki a mosipelussal. Hamar megtaláltuk a megfelelő fazont, abból 50.000 volt a készletünk (használtan) - ez 12 db pelenkakülső és belső + sima textilpelenkát is használunk mint pelenkabelső. Egyméretes, patenttal állítható pelenka, szóval jó lehet szobatisztulásig. A fazonkeresés, kísérletezés kb 15.000 Ft volt. Veszünk még szárazontartó betétet is, mert a babánk nem szereti, ha közvetlenül éri a pelenkabelső, az 3.000 ft körül van egy pár havi adag. 3-4 naponta mosunk. Egyébként kb. 1-2 óra pluszmunka van vele hetente - áztatás, mosás, hajtogatás... ennyi belefér nekünk.


Kezdetnek érdemes bérelni többfélét, és csak akkor betárazni, ha megvan a megfelelő fazon. A használt termékektől sem kell elzárkózni, akár alig vagy sosem használtakat is nagyon jó áron meg lehet csípni.

2022. szept. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%

Simán ki lehet hozni olcsóbbra, főleg ha használt pelenkákat veszel. De még újak esetén is nehéz drágábban csinálni, mintha akár a legolcsóbb eldobhatót használnád.


Mi használtan, családtagtól örököltünk egy teljes készletet, pár külsőt kellett vennem hozzá, azon nem spóroltam, legyen mondjuk 15 ezer. Eleinte külön mostam őket, igazából nem olyan sok plusz mert nem olyan drága egy mosás, de most már a babaruhákkal meg az enyémekkel együtt mosom a pelenkákat is, mindig tele indítom a mosógépet, így mondjuk heti 1-2 mosás pluszban. Így nyilván nagyon olcsón kijövök.

2022. szept. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
30%

Guszta lehet a pisis (jóesetben) pelenkákkal együtt mosott ruha...

Ahogy a használt pelenka is. Bugyit se adok használtan a gyerekre, nem pelenkát...

2022. szept. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!