Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy almában, vagy őszibarackba...

Egy almában, vagy őszibarackban, és más, kisbabáknak adható gyümikben hány kalória van?

Figyelt kérdés
Kislányom tápszeres, 4és fél hós. Naponta kb 800-900 gramm tápszert evett eddig, 100-120 grammos adagokban. Már korábban elkezdtem adni a gyümiket, de csak pár kanállal, hogy kóstolgassa. Most azonban szeretnék kiváltani legalább egy étkezést. Kb egy fél őszit vagy egy kisebb almát tud megenni egyszerre, 2 kanál Sinlaccal sűrítve (csak porral, vizet nem teszek hozzá). Kb mennyit kell ennie ilyen gyümis tejpépből, hogy ugyannayi kalóriához jusson, mint 100 gr tápszer?
2010. szept. 26. 10:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
POnt annyit, amennyit meg tud enni belőle. Egy baba nem gép és nem kell ugyanannyit ennie grammra étkezésenként illetve naponta. Készíts el neki 150 ml-t és adj neki annyit, amennyi jól esik.
2010. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Köszi, a válaszod nagyon "hasznos" volt.

Amúgy elmondanám, hogy a barack pl sokkal sűrűbb, mint a tápszer, sokkal hamarabb eltelíti a kis gyomrát. És nehezebben is emészthető, ezért nem fogok tudni fél óra múlva ismét enni adni, mert nincs hely a gyomrában! De ha nincs benne annyi kalória, amennyi a tápszerben, akkor az nem túl jó, mert a gyomra tele lesz, tápérték meg nem lesz annyi benne, amennyi kell!

Hét ezért kérdeztem, kedves "okos" válaszoló, nem azért, mert azt gondolom, hogy a gyerekem egy gép! És a 120-a tápszer adagokat sem én erőltetem, és nem mérem ki grammra, hanem ennyit szokott enni, magától!


Akkor továbbra is szeretném, ha valaki megírná, egy alma, vagy barack, esetleg pár szem szilva hány kalóriát tartalmaz? Köszi annak, aki a kérdésre válaszol!

2010. szept. 26. 11:20
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező! Nézz utána, a google a te barátod is! Ezeregy étel-kalória táblázatot találsz, szerintem fejből kevesen tudják ezeket az értékeket.

Szerintem ritka az az anyuka, aki kalória szerint adja a gyerekének a gyümölcsöket.


Egyébként meg: a gyümölcs tényleg kevesebb kalóriát tartalmaz, de pl. ott a tejpépben, sinlacban található gabona, ami viszont többet. Akkor azt is hozzáadod, számolgatsz? Sok sikert hozzá.

2010. szept. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy egy adag tápszerben (amennyit magától meg szokott enni) kb 80 kalória van. Valahol azt olvastam, hogy egy őszibarackban 40. Ezek szerint, ha egy felet eszik, meg hozzá a két kanál sinlac, akkor az kb 30 kalória, ami a fele sincs a tápszernek. De a gyomra tele lesz tőle, és nem tud többet enni. Ezért szerettem volna megtudni tapasztalt anyukáktól, hogy hány kcal vagy a gyümiben, mert lehet, hogy hülyeség, amit olvastam. De azt hittem, nem kell leírnom a fél élettörténetem egy viszonylag egyszerű válaszért. Bocsánat de az első válaszadó nagyon felidegesített!
2010. szept. 26. 11:27
 5/31 anonim ***** válasza:
80%
Már elnézést, de az 1.-nek igaza van. Csinálj neki egy adagot, 120-150 millit és annyit adj amennyi jól esik a babának. Fölösleges itt számolgatni ezeket. Sose evett az én gyerekem se ugyanannyit két evésre. Ez kb. annyire hülyewsg, mint méregetni a gyereket minden evés után. Ha most kevesebb kalőriához jut, majd vacsoránán 20-szal több tápot eszi. ennyi, pont.
2010. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is felesleges számolgatni. a babák úgyis annyit esznek, amennyi jól esik.
2010. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%

Én is egyetértek az elsővel.

Mindegy, mennyi kalória van a gyümölcsben vagy a tápszerben. Egy barackot hamarabb fog megemészteni, mint egy adag tápszert.

És tényleg nem gépek a babák, akkor adj neki enni, ha éhes, és annyit, amennyit ő kér.

Nem a kalória számít, hanem hogy ne legyen éhes és jól fejlődjön.

2010. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező ne haragudj, de téged is megnéznélek, hogyan eszel...

Állsz a konyhában és nézed, hogy tegnap két kanál paprikás krumpli elég volt, akkor annak Xtápértéke volt, akkor ma 1kanál káposztás tésztát kell ennem????


Ha eszik egy baba, ugyan nem azt mondja, hogy köszönöm elég volt, hanem máshogy jelez, befejezi a kaját. Legyen az 1alma 1 barack, 1ökör, neki nyolc. Ha éhes lesz enni fog. Sőt, ők a kis hasuk után mennek. Legalábbis a fiam, most 15hónapos. Kajáról kajára jár. Tegnap: 1tányér krumplileves(tejfölös, sok krumplis), 1tányér káposztás tészta, 2ek szilvalekváros tészta, 1joghurt, és rengeteg keksz... 30perc alatt, kaját látott, evett. Pocakgondok semmi. És én ennek a mennyiségnek a felét ettem meg, terhesen, és azt hittem meghalok, annyira tele voltam...


Ha neked nagyon jó, és már már mániákusan, vagy lustán akarod etetni a kicsit(mert akkor nem fog 30perc múlva enni kérni, ha megvan a 100g tápszer tápértéke egyszerre), akkor keres táblázatot, kalkulátort a neten, van bőven, és az alapján kotyvassz. Ha nézni kéne, mert cukros, diéta stb, akkor persze érthető, de egy szó sem esik ilyenről, és akkor valószínű a gyerekorvosotok is külön adna minta menüt a kicsinek...

2010. szept. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%
Első vagyok. Örömmel látom, nem csak én gondolom így a dolgokat. Még annyit tennék hozzá, hogy ahogy írtad, a barack eltelíti a gyomrát, de kevesebb benne a tápérték. DE!!! Nem csak ezért adjuk a gyümölcsöt!!! A vitaminok, rostok miatt is...
2010. szept. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Sok sikert, és jó agyalást, számolást, hogy akkor a kicsinek miből mennyit, és végül mit adj enni...


A tapasztalt anyukák nem így etetik a gyereküket, hanem figyelik a gyereket, és azt adják neki amit és amennyit kér. És lövésem sincs, hogy miben mennyi kalória, szénhidrát és egyéb van, nem azt nézem, hanem, hogy fejlődik e a gyerek, fújódik, vagy arányosan gyarapodik, erősödik...

2010. szept. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!