Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon gáz, ha a mondókákat a...

Nagyon gáz, ha a mondókákat a youtube-ról hallgatja a gyerkőc?

Figyelt kérdés
4 hónapos a babám és én nem tudok sok mondókát meg gyerekdal sajnos elég gyér volt a gyerekkorunk a férjemmel, így ő sem nagyon ismeri ezeket, viszont YouTube-on van fent egy csomó. Nagy baj, ha azokat hallgatja a fiam miközben a játszó szőnyegen játszik?
2022. szept. 21. 07:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Olvasni csak tudsz. Inkább olvass neki fel akkor, ne adj isten tanulj meg pár mondókát, dalocskát. Más ha a te hangodat hallja, meg látja hogy mozog a szád, hogy formázod a hangokat.
2022. szept. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Én is tanulok közben mert ott vagyok vele, csak közben szól a YouTube-on a mondoka és a gyerekdal.
2022. szept. 21. 07:56
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem az a gond, ha valakinek gyér volt a gyerekkora, hanem az, ha nem is tesz semmit azért, hogy ezt felnőtt korában korrigálja. A YouTube nagyon rossz eszköz, főleg egy 4 hónaposnak. Ideje elkezdeni tanulni!


(Szakmailag pedig: amikor a gyerek videón lát beszédet, nem fogja úgy utánozni, mint amit te mondasz neki élőben, ez az echolalia. Ha jót akarsz a gyereknek, élő beszédet hallgattatsz vele, és nem videót!)

2022. szept. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
De ha gaz és karos akkor befejezem. Ezért kérdezem, ne támadjátok légyszíves. Normálisan is el lehet mondani a véleményt köszönöm
2022. szept. 21. 08:00
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Amíg meg nem tanulnod addig szóljon egyszerre az is meg énekelj te is vele. :) A lényeg inkább hogy ne a képernyőt nézze a baba. :)
2022. szept. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőm nevelőintézetben nőtt fel, kb nem tudott egy gyerekdalt se, mondokat se. Ő elkezdte korán Ringatóra hordani, keress ilyen foglalkozást a környéketeken, ott te is megtanulod a dalokat, mondókakat. A youtube-ot te hallgasd es te tanuld meg rola a mondókát, a gyereknek fontos, hogy ezeket ne random géphangról hallja, hanem a tiedről. Vannak nagyon jó mondókás könyvek, a Pagony oldalan tudsz böngészni.
2022. szept. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Az én babám nagyon szeteti a gyerekdalokat, én a youtube-ot tanulásra használom. Nem együtt hallgatjuk, hanem én hallgatom és tanulom rajta a gyerekdalokat, aztán én adom elő neki. Erre te is használhatod szerintem. Az elején úgyis elég 3-4 dalt hallgasson, az enyémnek is megvan a kedvence, amire megnyugszik, azt pl. végtelenítve szoktam neki énekelni.
2022. szept. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

Ott senki sem támadt rád, csak elmondták, hogy miért ne csináld. És igazuk van teljesen. Antikváriumokban potom pénzért hozzájutsz régebbi mondókás könyvekhez, jó program lesz a babanak felolvasnod. Persze, találsz neten is, de feltételezem nem szeretnéd, ha a mobilt bambulná ő is.

Az én fiam is 4 hónapos, egyből kiszúrja a telefont a kezemben. Én pedig nem szeretném, ha piciként ez vésődne be neki, hogy az egy fontos tárgy...

2022. szept. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%
A beszédet úgy tanulják meg ha nézi a szájmozgásodat, ez a lényeg benne és nem a mondóka. Egy ilyen pici baba viszont nagyon sokára fog beszélni, feleslegesen hallgatja a mondókát, inkább zenét tennék be, vagy azt sem. A mondokátol később se kell nagy csodákat várni, mi egyfolytában mondtuk neki itthon, mert sokáig nem beszélt és a mondókáktól semmi nem történt, nem beszélt 3 éves koráig.
2022. szept. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
30%
Igen, nagyon gáz. Baba, de már a telefon mesél neki. Te nem érzed gáznak?
2022. szept. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!