Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem taknyos az újszülött...

Ha nem taknyos az újszülött kell orrszívózni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 22. 05:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Miért kellene?
2022. szept. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%

Felejtsük már el ezt a taknyos kifejezést. Nem tudsz szépen beszélni? Nézd,így is meg lehet fogalmazni:


Ha nem folyik az újszülött orra, kell orrszívózni?


Miért kellene? Mit akarsz belőle kiszívni, ha nincs benne? 🤔

2022. szept. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

2-es, attól, hogy te most jól beszóltál, változni fog valami a te életedben? Azt tükrözi a beszólásod, ahogy most érzed magad. És úgy látom nem jól.

Elmeséled milyen érzések vannak benned, amikor a kérdező olyan szót használ, amit te nem szeretsz?

2022. szept. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

Off Az ember igényességét mutatja, ahogy a nyelvet használja. Nyilván a taknyos, fosik, okádik is megfelelő valakinek, az értelmesebb, igényesebb ember viszont a folyik/váladékozik az orra, hasmenése/híg széklete van, illetve a hány kifejezéseket használja. Nem a 2. voltam.



On

Nem, kérdező, akkor nem kell

2022. szept. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

a taknyos nem is csúnya 😃 kettes bal lábbal kelt fel.

csak akkor kell orrszívó, ha van mit kiszívni vele

2022. szept. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Értem. Benned milyen érzéseket vált ki, amikor megpróbálsz más ember fölé kerülni?

Úgy gondolod, hogy ha a "kőbe vésett szabályokat" úgy és akkor alkalmazná, ahogyan azt TE szeretnéd, elégedett lennél magaddal?

Nos, ha belőled pár olyan megfogalmazás, ami szerinted is igénytelenenség, ilyen indulatokat vált ki, na most azzal neked van dolgod, nem a kérdezőnek. Neked az érzésed az, amit gondolsz.

Csak önismeretet tartani piszkos nagy meló. A magyar társadalom 90%-a képtelen erre. Nagyon lassan ismerkednek az asszertív kommunikációval. Addigra, mire mindent helyrehozhatnánk, ez a világ odalesz. Néztél volna meg engem. Elég durva sakál nyelven kommunikáltam.

2022. szept. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%

Nem próbálok én senki fölé kerülni. Ha te így érzed, az a te dolgod. Engem zavar, ha valaki igénytelen-beszédben, írásban, megjelenésben - és az is, ha valaki abba köt bele, aki szintén nem az igénytelen vonalat követi. Te ezt tetted, ezért írtam a választ. Nyilván érzed és érted a mondandóm lényeget, azért érzed fontosnak, hogy tovább vidd a kérdést.

Amúgy a pontozásból ítélve a többség az igénytelenség mellett van. Anno volt amúgy egy cikk egy orvosi rendelőben kitett kis papirról, amin az ott dolgozók kérték, hogy a fent említett szavak helyett a finomabb megfogalmazásokat használják, illetve öltözzenek fel, ha a rendelőbe mennek, ne póló nélküli, rövid nadrágban jelenjenek meg. Tisztelet kérdése az egész.

2022. szept. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

"igényesebb ember viszont a folyik/váladékozik az orra, hasmenése/híg széklete van, illetve a hány kifejezéseket használja."

Feldobod a napomat, komolyan 🤣🤣🤣 egy élmény lehet a közeledben lenni. Drágám, az újszülött gyermekünknek váladékozik az orra, idehoznád, kérlek, az orrváladék eltávolítására szolgáló eszközt, hogy működtetésével szabadda tegyem a gyermek légutait? Mert ha azt mondod, hogy drágám, taknyos a pici, segits, légyszi, kiszívni az orrát, akkor attól kell rettegni, hogy hirtelen tegnapról mára IGÉNYTELEN lettél 😅

Na, szóval ilyen hülyeséget olyasvalaki mond, aki nincs tisztában azzal, mi az igényes nyelvhasználat, de nagyon, nagyon teper, hogy igényesnek tűnjön. De sajnos csak nevetségessé teszi magát.

Amúgy nem, nem kell.

2022. szept. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

Én semmit nem érzek irántad, egyszerűen a te érzéseid érdekelnek.

Mit gondolsz a pontozás valóban az igénytelenségnek szól, ezért vagy mérges? Vagy igazából annak, hogy neked sem ezen kellene fennakadni, hanem szimplán válaszolni egy teljesen egyszerű kérdésre.

Ajánlok pszichoterápiát. Csodákat művel. Ennek a társadalomnak szüksége van rá. Bár ne lenne.

2022. szept. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
12%
Ja, és korántsem vagyok térítő, még előttem is hosszú út van, hogy leszokjak a sakálnyelvről, de azt már felismertem, hogy neked nem a "taknyos" szóval van bajod.
2022. szept. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!