Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van e olyan könyv ami az...

Van e olyan könyv ami az újszülött babák viselkedéséről szól?

Figyelt kérdés
Gondolok arra hogy a gyerekek a hisztivel próbálnak elérni dolgokat…mikor hogy cselekednek hogy elérjék amit szeretnének?
2022. aug. 30. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Az újszülött nem hisztizik, hanem kommunikál ahogy tud.

Tracy Hogg suttogó könyveit érdemes elolvasni.

2022. aug. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Tracy Hogg könyveit én is ajánlom! A suttogó titkai c. sorozatot. Nagyon jól lehet belőlük ötleteket meríteni.


Az újszülöttek nem hisztiznek, azt csak később teszik a gyerekek, de ott már a szülő is tehet róla. Amíg nagyon kicsi egy gyermek, addig nincs más eszköze, csak a sírás. Vagy hogy másképp kellene jeleznie, ha valami nem stimmel?

Ez most nem kötekvés, csak tényleg érdekelne, szerinted mit kellene tennie, hogy felhívja Magára a figyelmet?

2022. aug. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Egy ùjszülött , kisbaba nem hisztizik. Tracy Hoggot és Gina Fordot kerüld messziről. Dr William Sears sokkal egészségesebb tanácsokat ad.

Egy ùjszülött szopik-alszik. Van amelyik sokat alszik, van amelyik nem. A szoptatás női művészete c. könyv leìrja hogyan jelzi a baba azt, hogy szopni szeretne, mire kell odafigyelni, ès (ha jòl emlèkszem) mèg a biztonsàgos alvast is megemlìtik, bar nem ez a könyv fő témája.

2022. aug. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Màsodik, az èn gyerekem nem sírt kisbabakent. A korai èhsegjeleket figyeltem, mikor a szàjàt tàtva, cuppogva forgatja mell utàn keresve a fejèt. Kakisan sosem hagytam, ruharètegezèst sikerült megfelelően eltalàlni. Szerencsèm volt, nem volt hasfàjòs, beteges, fogzàst sem sznvedte meg.Egy kezemen meg tudom szàmolni , hogy az első hat hónapban hanyszor sìrt.
2022. aug. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

#4. Írtam valahol, hogy minden baba sír? Amúgy az én kisfiam se sír szinte soha, de nekem Ő a 3. Fiam, már rutinos vagyok! 😉

Azt írtam az egyetlen eszköze, ha valami gondja van. Ez nem törvényszerű, hogy be is következik, de a kérdés itt a hisztire vonatkozott (tehát gondolom a Kérdező gyermeke sír) és tényleg nem hisztiznek az ilyen korú gyermekek...

Abban a néhány esetben, amikor a Tiéd sírt, se hiszem, hogy hisztire gondoltál. ☺️

2022. aug. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
#4: ha olvastad volna Tracy Hogg könyveit, akkor tudnád, milyen pontosan és érthetően írja le a babák jelzéseit, kezdve a mimikától egészen a vörös fejjel történő vígasztalhatatlan ordításig. Ráadásul a picurok viselkedése alapján kiválóan belövi az alap személyiségeket is, amikhez használható tanácsokat ad. Nálunk az első gyerek igazi kétemberes volt, annyira fáradt voltam állandóan, hogy a hideg rázott a közel 30 fokban, pedig a férjemtől maximálisan megkaptam minden segítséget. Ez a könyv maga volt a megváltás, egy hét alatt már érdemi javulás volt. Baromira nem értem, mi a problémája itt egyeseknek ezzel a könyvvel, miért szólják le minden egyes lehetséges alkalommal, ugyanis még egyetlen érvet sem hallottam, csak a "húúúú, azt kerüld el messziről". Szóval elmondanám, hogy gyerek- és anyabarát, nem mond olyasmiket, hogy hagyd sírni a gyereket mert majd klasszul erősödik a tüdeje, viszont megtanít rá, hogy differenciálni tudd az egyes sírásokat, így a gyerek igényeire tudsz reagálni, amitől a picur is elégedett lesz. Ja, a szoptatás-tápszerezés vonalon is teljesen semleges, mindkettő előnyét-hátrányát elmondja, szoptatáshoz ad normális, használható tanácsokat is.
2022. aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!