Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba összeszoktatása macskával...

Baba összeszoktatása macskával hogy zajlott nálatok?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babánk. Nagy (7 kg), 11 éves benti fiú macskám van, aki mindig is távolságtartó és kicsit undok volt, amúgy velem kifejezetten bújós, de vendég gyerekeket már karmolt meg jelzésképp amikor sikítva rárontottak, hogy menjenek távolabb… (nem lett gond) felnőttekkel semleges vagy bújós. Tudom barátoktól, hogy más totyogónak is otthon odakarmol a cicájuk és megy tovább az élet, megtanulják egymást. Mégis én ettől félek. Ez tényleg ennyi? Másoknál hogy ment onnantól, hogy a baba kúszni kezdett? És előtte amíg egy helyben volt a baba sokat? Amikor hazahoztuk, nem értette, ideges volt, 2 nap alatt megszokta és most átalussza a sírásokat, de nem nagyon érdeklődik a gyerek iránt, 2-3x lehajoltam h szagolja meg. Szóval magam sem vagyok biztos benne hogy 100% ismerem a macskámat mert másokkal (gyerekekkel) engem is lepett már meg a viselkedése, de lehet hogy minden teljesen normális csak én izgulom túl és levágják a helyzetet? Ezért nagyon örülnék mások sztorijainak, hogy alakult nálatok, vagy mire figyeljek. Köszönöm.

2022. szept. 20. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Én nem nyomkodtam a macska orra alá a gyereket. Teljesen felesleges, ők nem kutyák.

Nekünk egy antiszoc pszichopata benti macskánk van, a gyereket mégsem bántja. Mondjuk élesen meghúztuk a határokat. A macska nem mehetett a gyerek cuccaira, a gyerek pedig mászós/totyogós korában nem piszkálhatta a macskát. Amíg kicsi volt, csak a mi felügyeletünkkel simogathatta. Amikor már megértette, hogy hol szabad simogatni, meddig, mikor, hogy nem szabad sikítozni a macskára, stb, onnantól már engedtük, hogy egyedül is odamenjen hozzá.

A macskák arrébb sétálnak, ha valami nem tetszik nekik, nem kell rájuk erőltetni a simit és nem lesz belőle karmolás.

2022. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem csináltunk semmit, a mi macskánk nyugodt ès bújós, nem bánt senkit. Először nem nagyon érdekelte a gyerek, a gyereket se a macska, most 8 hónapos, már barátkoznak, de persze mindig felügyelet alatt. A baba már kúszik, mászik, néha elindul a macska után, az elfut és kb. ennyi 😀 ha utána nyúl, figyelünk, hogy ne bántsa,mutatjuk neki, hogy a cicát simogatni lehet csak. A macska szeret a közelében lenni, sosem akarta bántani.
2022. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első macska-gyerek interakció úgy a fiam 5 hónapos korában volt. A habtapin hasalt, amikor konkrétan egymást nézték közelről a cicával, de a macska már újszülött korában megszagolta a kezét. A fiam most hogy mászni kezdett, érdekli a macska, kurjongat neki, de nálunk a macska az, aki kifejezetten be van szarva a kicsitől. Időnként a közelébe merészkedik, de amikor a fiam mászni kezd felé, menekül 😀
2022. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerek: a macska két hónapig szó szerint a gyerek felé se szagolt. 2 hónapos volt a gyerek, amikor a macska lefeküdt a játszószőnyeg mellé (nem rá), és figyelte a babát. A gyereknek viszont remek motiváció volt a folyton elszaladó cica. Elég hamar megtanult közlekedni, mert el akarta kapni a cicát.

Második gyerek: a macska meglátta, hogy hazahoztunk még egy hangos csomagot, és 1 hétre elment itthonról. 1 hét után nagy duzzogva hazajött.

A cica nem bántja a gyerekeket, inkább menekül előlük. Akkor van baj, ha kint hideg van, bent meg hangzavar. Olyankor szegény cica járkál ki-be.

Ha elcsendesednek a gyerekek, akkor viszont nagyon jó haverok, együtt alszanak, "mosdatja" a gyerekeket a cicus. Néha kaját is hoz nekik. Tudod, szegény gyerekek semmi rendeset nem kapnak enni. Se egy egér, se egy vakond... ezeket szállítja a cica.

2022. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az antiszoc macskánk a gyerek két hetes korában befeküdt mellé a kiságyba. Kivettem, erre felébredt a gyerek. Kivettem a gyereket is, megnyugtattam, visszatettem, elaludt. 10 perc múlva ránéztem, a macska megint vele volt. Kivettem a macskát, felébredt a gyerek, ordított, megnyugtattam a gyereket, visszatettem, elaludt, pár perc múlva ránéztem, a macska megint nála volt. Úgy döntöttem, nem szopatom magunkat, a macska maradt. Ez négy éve volt, azóta elválaszthatatlanok.

A macska egyébként senkinek nem engedi a simogatást, de amit a gyerektől eltűr, az hihetetlen.

2022. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4, ezen most nagyon fenevettem, hogy a macska hordja a gyereknek az egeret🤣 úgy el tudom képzelni amúgy
2022. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hazahotztuk a gyereket, és először felsírt, a macska szemrehányón nézett ránk, hogy "ezt most komolyan gondoljátok????" aztán pár hét után hozta neki a játékait, hogy dobja el... Majd megint szemrehányó nézés, hogy "ez semmire se jó, még játszani se tud". Aztán volt egy időszak, mikor féltékeny volt, ha a férjem fogta a babát, vagy játszott vele, ő is odafúrta magát, volt, hogy ráült a gyerek hátára, mikor hasalt (nyilván figyeltünk, sosincs a közelében felügyelet nélkül)

Aztán a gyerek megtanult forogni, a macska meg rájött, hogy így el tudja kapni, és kerülte. Ha épp nem sikerült, akkor kedvesen tűrte, hogy a gyerek gyurmázza (figyelünk, hogy ne bántsa). Most kúszik-mászik, fogócskáznak a lakásban.

2022. szept. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Burkoltan ugyan, de az antiszocc cicánk nagyon szereti a kislányomat. 1 éves, mászik, feláll. Igazából szerintem a babát kell megtanítani arra, hogy hogyan kell bánni vele és akkor minden félelem csak túlgondolás marad. :)

Ha látom, hogy a kislányom a macska felé halad és ő nem fut el, akkor odamegyek leülök melléjük és együtt simogatjuk, szeretgetjük óvatosan, ahogy tudom, hogy szereti és nem fog odakapni. Ha megunja feláll és elmegy, én pedig elmagyarázom a kislányomnak, hogy megunta, elmegy pihenni, nem megyünk utána. Így megy ez azóta, hogy képes a kislányom helyetváltoztatni. Szerintem az a fontos, hogy megmaradjon a cica privát szférája. Ne ordítson a gyerek az arcába, ne rángassa, ne tépje, ne húzza, ne kergesse és akkor biztosan nem lesz gond. :)

Ha alszik, akkor pl. a cicánk nyit és heveredik le mellé, dorombol neki, vagy szopizásnál odabújik ő is mellém, ha játszik, ő is pofozgatja valamelyik babajátékot, szóval nyitnak egymás felé, elvan a picivel, csak teret kell neki hagyni, de ezt egy normál macska gazdinak, aki ismeri a cicáját, nem kell magyarázni gondolom. :) Te sem mész utána és zaklatod, hogy agyon karmoljon mérgében, ezt kell átadni a gyereknek is.

Megjegyzem minden más gyereket utált a macskánk mindig is. Inkább alvást színlelt és elbújt, elő sem jött addig, amíg vendég gyerek volt nálunk. A saját más. :)

2022. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jókat írtak fenn, annyi kiegészítés hogy legyen a ciccnek magas hely több, ahova elvonulhat, illetve a kajája/vize/wcje totál lekerítve a mászó gyerektől, hogy neli is meg legyen a biztonság érzete. Nem mindigy könnyű, főleg kis lakásban, de szépen összeszoknak majd, meglátod. Nekünk kb 7 hónapos korától, mikor kúszni kezdett, lettek interakciók, most 10 hónaposan már látom a gyereken hogy sejti, hol a határ a macskánál.
2022. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, kicsit biztos túlgondolom, ezért is jó hallani, hogy megy ez a gyakorlatban, hasznos mind :)
2022. szept. 23. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!