Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog sikerülni neki a...

Mikor fog sikerülni neki a felállás? 8 hós a kisfiam és mindenbe kapaszkodik és húzza fel magát, félig sikerül is, nagy baj ha picit segítek neki mert nagyon tetszik neki? Amúgy nem mászik, forog, ül stabilan.

Figyelt kérdés
2008. dec. 22. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen, baj. Ne segíts neki, majd ha egyedül sikerül neki, akkor elég erős. Előbb másznia kellene, mert ha azt kihagyja, akkor esetleg problémák lehetnek belőle.
2008. dec. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. kisfiam is 8 hós. Én is segitettem neki eleinte felállni, mert láttam hogy akarta, csak még a lábát akkor nem tudta igazitani és közben megyeráztam neki hogy hogyan csinálja. kb egy hét alatt önállóan ment neki. A mászás ma csinálta először hosszabb távon. Eddig kicsi - 2-3"lépés" - távon ment neki. Mikor már láttam hogy huzza fel maga alá a lábait és menne, csak nemtudja a technikát akkor segítettem neki. Mutattam hogy kell, magyaráztam és közben pakolgattam a kezeit lábait, és mondogattam hogy: egyikk kéz - másik kéz egyik láb - másik láb. De ezt is mindig csak akkor mikor láttam hogy ő maga akar probálkozni. Szerintem ez igy nem rossz, de ugy csinálod ahogy jónak látod. Békés ünnepeket!
2008. dec. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
szia, elsővel értek egyet előbb másznai vagy kúsznia kellene, így van pedagógus vagyok, később problémák lehetnek ha kihagy vmit...én nem segítettem s 8 hónaposan felállt egyedül....majd eljön nektek is az idő nem kell sürgeti, sztem se segíts...
2008. dec. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak üzenem, hogy barátnőm kisfia teljesen kihagyta a mászást. Az én kisfiam pedig előbb állt fel és csak utánna kezdett mászni. És szerintem nem baj ha segítünk neki kicsit. A védőnőnk is ezt mondta.
2008. dec. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak:Miért kell rögtön lehurrogni?Látom,hogy húzza magát fel és akkor segítek neki pakolni a lábait,úgy ahogy a második válaszoló írta.És amúgy se minden gyerek mászik.
2008. dec. 22. 22:16
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdező ha nem esik jól h az első "lehurrogott"-amúgy csak véleményét mondta akkor miért kérdezel itt??
2008. dec. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem lehurrogtalak, csak vélemény volt. És tényleg, akkor miért kérdezel, ha biztos vagy a dolgodban?

Egyébként a nővérem lánya sem mászott, és semmi baja. Nem törvényszerű, hogy baja legyen belőle, csak azt mondom, hogy könnyen előfordulhat, és ezt nem én találtam ki. De mindegy, ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz.

2008. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem baj ha nem maszik, nem mindegyik baba maszik, es teljesen egeszseges gyerekek, felnottek lesznek beloluk. Szerintem ne segitsel neki, o majd rajon, hidd el, akkor viszont ugyis csak acsorogni fog!
2008. dec. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

valahogy eltünt az első válasz. a mostani első válasz az valójában a második. Hogyan tünhet el egy válasz?

Egyébként a második válaszoló vagyok - vagyis mostmár első.

2008. dec. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam kb 7 hónaposan ült fel először egyedül, rá 5 napra pedig fel is állt egyedül a kiságyban. Ezután kb 2 héttel kezdett el mászni. Most 9 és fél hónapos, s percekig áll kapaszkodás nélkül. Sokat ülök vele a földön s úgy tanult meg felállni, hogy a ruhámon felkapaszkodott. Ha ez segítség akkor én is segítettem neki.

Szerintem nem kell azon aggódni, hogy mászik-e vagy sem egy baba. Az enyém a sorrendet cserélte fel, a keresztfiam meg úgy mászott, mint "egy háborús sebesült" (egyik lábát húzta maga után), most 3 és fél éves, de olyan, mint minden korabeli.

2008. dec. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!