Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mivel foglalja le a 10...

Ki mivel foglalja le a 10 hónap körüli babáját?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos, azt veszem észre rajta hogy egyre jobban unja magát. Néha egész jól elfoglalja magát de az utóbbi időkben nagyon nehezen megy neki. A játékait kb unja már, max az építőkocka foglalja le kis időre de ennyi. Amúgy egesznap jön utánam, csimpaszkodik a labamba, kiabál, nyafog. Ha leülök mellé játszani akkor is egy idő után mászik a nyakamba, vagy áll fel mindenhol és úgy nyafizik. :(


Sétálni ha megyünk azt szereti.


Foga 7 van neki és esélyes hogy jön még neki jelenleg is kért sokat rágcsálgat.


Szépen mászik és kapaszkodva feláll jelenleg.


Ötleteket gyűjtok ki mivel tudja lefoglalni a babáját. Kicsit úgy érzem kifogytam az ötletekből már.


2022. okt. 2. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

A kisbabákkal rendszeresen foglalkozni kell, együtt játszani vele olyan játékokat, melyek a mozgásharmóniát, hallását, látását, ritmusérzékét, humorérzékét (!), passzív szókincsét ( szavak megértését : anya, apa, mama, baba, kérem, stb. fejlesztik.

Ha körberakod játékokkal, persze, hogy idő múlva elunja.


Járj vele foglalkozásokra, ahol a mamák a kisbabákkal együtt játszanak.

Minél több inger éri, annál gyorsabban fejlődik.

2022. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
10 hónapost nem tudod még “leválasztani”. Játszik, jön-megy, elfárad, jön, szeretgetésre, ringatásra ölbe kívánkozik. Aztán menni akar a játékokhoz.
2022. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Például:

[link]


Mondókázó


[link]

2022. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nekem nem az a bajom hogy játszani kell vele én szívesen játszom vele, ha éppen nem a házimunkaval foglalkozom, akkor nem is zavar hogy jön utánam, inkább arról van szó hogy ha leülök vele játszani akkor is 10 perc után mászik a nyakamba, de ha felveszem ölbe akkor meg le akar menni és azért nyafizik...😂


Egyébként szoktam olvasni neki, könyveket nézegetni, dobozból ki be pakolni, zenét hallgatni stb. Illetve van 2 pajtaska akivel egy idősek és szoktunk hozzájuk is menni.


De alapból azt veszem észre hogy mindent 10 perc után megun és vagy elindul nézelődni a lakásban (ez nem zavar) vagy mászik rám és panaszkodik. (Nem éhes, nem szomjas stb ezeket kizárom mindig)


Emiatt gyűjtok ötleteket, főleg hogy jön a rosszabb idő nem tudunk annyit sétálni mint eddig.


Tehát nem azt várom tőle hogy egyedül eljátszon 1-2 órákat. :) Semmi irreálisat.

2022. okt. 2. 21:17
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk pl így kezdődött a szepa. Nem feltétlen unalom áll a háttérben.

Nekem 10hónaposan indult el. Most 12hónapos. A mai napig tart. Jön utánam, tépi a nadrágom. Ha nem veszem fel sír, ha felveszem akkor kicsit jobb.

Ő mindig is eljatszott tök sokat egyedül. Na most kb semmi. Ha én játszok vele akkor se nagyon érdekli, csak mászik rám.

Majd kinövik 🤷‍♀️

Fiamnak kb 2 hónapig tartott ez.

2022. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Mi lenne, ha lefeküdnél a padlóra, és hadd másszon? Vagy arra se vevő?
2022. okt. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szeparáció miatt lehet. A kisfiam 9 hónapos, de ugyanez a helyzet nálunk is. Legyek ott, meg ne is :D Már azt szoktam csinálni, hogy szorosan mellé ülök/fekszek, akkor el van 1-1 játékkal és fél percenként hozzám is tud bújni, aztán folytatja a játékot :D


És talán a panaszkodás is azért van, mert nem tud még állni. :)

2022. okt. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!