Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babának száraz, ekcéma szerű...

Babának száraz, ekcéma szerű bőrre mi vált be nektek?

Figyelt kérdés

Múltkor a doki mondta, hogy kenjük a gyógyszertári testápolóval. De az nem igazán vált be.

Van itthon Dora Natura mandulaolajos testápoló, meg Uriage krém, amit elméletileg babáknak is lehet használni.

Nektek mi vált be?

Nem ekcéma, csak hasonló. Száraz és kicsit piros a bőre.


2022. okt. 3. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a Herbartingnek a lanolinos popsikenőcse vált be. Uriage megy az arcomra, mert üvölt ha rákenem a száraz részre :/
2022. okt. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam testéről lemezekben jött le a bőr a kórházban. Ott a fürdető is La-roche-posay márka volt, illetve itthon is a La Roche Posay-Ap+M Lipikar Baum testápolóját használtam. Közel fél évig elég volt ez a kiszerelés, pedig minden nap kentem. Hozzáteszem pár nap alatt teljesen rendbehozta.


Ez lenne az:


[link]

2022. okt. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy én is kicsiként is illetve most felnőttként is ekcémás voltam/vagyok, ha nem figyelek oda rá, de ez nekem is bevált.
2022. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk erre a diéta vált be, és hideg időben pluszban zsíros krémmel kenni (allergikum báziskrémet hazsnálunk rá, az mindenmentes).
2022. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Szintén egy szavazat a La Roche Posay-ra! :)


Bőrgyógyász barátnőm is azt javasolta, mondta, hogy a gyógyszertári kikeverd dolgokat ő magára sem kenné, nemhogy egy újszülöttre.

2022. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Párásítás és fürdés után fürdőkenőccsel kenegetés.
2022. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nekünk ez vált be, a lányom bőre is száraz, és sajnos ekcémája is volt már. Az Uriage Bébé-től piros pöttyök lettek rajta, és nagyon erős illata van, így én azt nem javaslom.

2022. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Uriage Xémose van itthon. A nagyobb gyerkőcnek vettem nyáron, neki kisebb foltokban volt száraz a bőre. El is múlt tőle szépen.

És utána olvastam, hogy babáknak is lehet használni.

2022. okt. 3. 14:41
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem például a gyógyszerész javasolta ezt az uriage-t. Csak nekünk nem vált be a babára, viszont az én 38 éves arcbőröm olyan tőle mint a babapopsi 😂
2022. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is a La Roche posay vált be. Tusfürdőt és a testápolót is használjuk. Ezt is újszülött kortól lehet
2022. okt. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!