Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt hogy oldjátok meg?

Ezt hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy az éjszakai felkelést is meg kell osztani a szülők között, tehát ne mindig csak az anya keljen fel a babához.

Csakhogy a mi babánk 100% anyatejes, így kénytelen vagyok én felkelni, az apja sosem kel fel hozzá.

Szerintetek hülyeség, ha felkeltem pl pelenkázni a párom? Vagy engedjem ezt el?


2022. okt. 4. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam kelteni pelenkázni, mivel ha én megyek teljesen felébredek és etetés után nehezen alszok vissza ő viszont nagyon könnyen.
2022. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Le is lehet fejni anyatejet és akkor cumisüvegből az apuka is tudja etetni -már ha nem féltek a cumizavartól- mostanában mindenhol ezt olvasom. Szerencsére nálunk mindent elfogad a baba (anyatejes és tápszer pótlást kap), úgyhogy nem feltétlenül alakul ki, de inkább szólok nehogy miattam romoljon el bármi. :)

Nálunk apuka adja a tápszer pótlásokat, a pelenkázást pedig mindketten minden napszakban csináljuk. A szoptatások utáni büfiztetést is át szokta venni a férjem ha tudja, illetve az esti altatásokat majdnem mindig ő szokta.

2022. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Amikor sokat kelt a férjem pelenkázta én szoptattam. Mióta 1-2x kel max és csak szopizik, pelenkázni nem kell, már nem keltem fel, de az elején nálunk nagyon jól működött, hogy felkelt, átpelenkázta, picit ringatta, néhányszor vissza is aludt.
2022. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Az én babám tápszeres így egy egy estét tudott vele aludni az apukája de az különleges eset volt. Hét és fél hónapig 99,9% ban én aludtam vele. De én vissza tudtam még aludni vele Reggel és délután is le tudtam feküdni ha nagyon muszáj volt.

Nem akartam hogy rendszeresen a babával aludjon mert arra volt szükségem hogy napközben tudjon segíteni.

Most 8 hónapos és most már muszáj megosztanunk az éjszakákat mert már alig alszik napközben és folyamatosan talpon kell vele lenni.

Most úgy csináljuk h 5 napot én alszok vele, 5 napot az apukája és a hétvégéket megosztjuk.

Napi váltásnak szerintem nincs értelme mert akkor mindenki fáradt lenne :)

2022. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Fel nem keltettem volna. Annak semmi értelme nem lett volna, hogy ketten kínlódjunk, DE nem nyomtam vissza az ágyba, ha felébredt magától.

És felkelt. Az elején, amikor a vérszegénységtől hulla voltam, sokkal hamarabb.

Felkelt, pelenkázott, ha kellett és hozta hozzám szoptatni.

2022. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elején csak én jártam át. De amióta ritkábban eszik, és vagy százszor kel éjjel, azóta a párom is megy. Van, hogy csak a cumit kell visszaadni, van, hogy csak simán vissza kell altatni. Már meg tudjuk osztani, mert nem mindig cici kell.
2022. okt. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Az én férjem évekig azt sem tudta, hogy éjszakánként felkel a gyerek :D
2022. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Ő dolgozni ment reggel nem keltettem éjjel, nem is kelt fel soha, de amikor hazajött délután én mentem aludni egy kicsit
2022. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Az éjszakai kelést akkor lehet, de nem KELL megosztani, ha már nem enni kel fel a baba. Tehát nagyobb korában, amikor tudod, hogy nem éhes, nincs teli a pelus, csak éppen valamire felriadt, és ringatni kell, na akkor, ha apuka altatja vissza minden második körben, és anyuka tud addig pihenni, akkor az egy tök jó dolog.

3 gyerekünk van 4 és fél éven belül, volt egy időszak, amikor reggel megkérdeztük egymástól, hogy na, te hányszor keltél? És összeadtuk. :D

2022. okt. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem keltettem fel soha, de elég gyakran felkel magától és besegít. Ha semmi gond nincs, minek kelne fel.
2022. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!