Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben öltöztessem március...

Miben öltöztessem március végén, április elején születendő babámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első baba. Évről évre azt tapasztalom, hogy egyre tolódnak az évszakok és van, hogy még húsvétkor is hideg van. Amúgy is első baba és tapasztalatlan vagyok a témában, de ez a kiszámíthatatlan idő is hozzá ad.


Szerezzek be szerintetek polár, vagy más vastagabb bélelt overált? Ha igen, milyen méretben? Nyilván alá kell öltöztetni, akkor 62-es méretben vásároljak?


Tudnátok nekem tanácsot adni tapasztaltabb anyukák? Mit éri meg venni, milyen méretben.


Köszi



2022. okt. 5. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom idén március elején született, hosszú és ujjú bodyjai voltak, és voltak vékonyabb és vastagabb rugdalózói is. Ezeket kombináltam, ha hideg volt hosszú ujjú body- vastag rugi, ha melegebb akkor rövid body- vékony rugi stb. Sapka az elején kb mindig kellett.

Polár overal már biztos nem fog kelleni. Ha hideg volt kint akkor ezen felül a mózeskosárban betakartuk egy vastag takaróval.

2022. okt. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Melyik boltban lehet kapni ár érték arányban korrekt, megfelelő ruhákat? A ruhafalva oldalról mi a véleményetek?
2022. okt. 5. 11:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első körben ne akarj full ruhatárat beszerezni neki. Vegyél egy alap body-rugi kupacot, legyen benne rövidujjú body is, azzal nem lőhetsz nagyon mellé. Legyen egy polár kezeslábas legalább a hazaútra, ha annál is hidegebb van, majd betakarod egy pokrócba, ha meg meleg lenne, max nem használod. És amikor már közel a szülés, és látod, hogy milyen az idő, akkor elküldöd legrosszabb esetben apját megvenni az előre kinézett holmikat.
2022. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egy valami melegebb, belül bundás ruhácskát vennék kintre, de egy elég is. H&M-ben nagyon jó minőségűek vannak, érdemes online körbenézni. Én most is olyanban viszem a lányom sétálni, ha nincs olyan hideg, akkor nem öltöztetem alá nagyon, neki is kényelmesebb, ha nem 4 réteg ruha van rajta. Az utóbbi pár évben húsvétkor még havazott, egy újszülött, pici babának az még nagyon hideg. Én 62-eset vennék. Overálból nem lesz zavaró, ha picit nagy rá, főleg, hogy újszülötten még nem fog nagyon mozogni. És legalább nem növi ki azonnal és ha szükséges, alá tudsz öltöztetni kényelmesen.
2022. okt. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. A H&M-nek nagyon szimpatikus a kínálata, színvilágban is nekem nagyon tetszenek a bézs, naturális színek mind kislány és kisfiú tekintetében is. Nem tudjuk a nemét még, de annyira nem is lényeges, szeretem a minta nélküli ruhákat.


Az apukára nem szeretnék ilyen feladatot bízni, mert szegény olyan típus, aki a legapróbb dologra is rá tud stresszelni, ha komfortzónáján kívül találja magát.


Szerintem első körben akkor alapdarabokat szerzek be 56 és 62-es méretben, és 62-es átmeneti és téli overált egy egy darabot. A rugikat illetően is mindkét méretből vastagabbat és vékonyabbat is.


Köszi szépen mindenkinek! 💚✔️

2022. okt. 5. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam januári, 2-3 hónapos volt ilyenkor. Plüss overált adtam rá, hideg időben bundazsák, melegebb időben vastagabb pokróc (mondjuk március vége fele). Az a baj, hogy előre nem tudod, mekkora lesz a baba és pl egy 62-es meleg ruhàt nem használsz ki. Az én fiam pici volt, az 56-os is nagy volt rá mikor született. Én hülye megvettem a H&M 56-os téli overált, mire belenőtt volna tavasz lett😅 A helyedben inkább nem vennék ilyesmit előre.
2022. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!