Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem nem szeretem a...

Úgy érzem nem szeretem a babám, nem kötődöm hozzá, úgy ahogy kellene? Más is érzett már ilyet?

Figyelt kérdés
Kezdem az elején, kicsit hosszú lesz, de remélem azért elolvassátok. Szóval van egy nyolchónapos kislányom, aki nem a legegyszerűbb eset, de nem is a legrosszabb, inkább velem van probléma. Soha nem voltam oda nagyon a gyerekekért frusztrált a jelenlétük, nem tudtam velük mit kezdeni. Nem is akartam gyereket, de depresszióban is szenvedtem, jártam pszichológushoz, kinezioóogushoz, javult is az állapotom és több évnyi hezitálás után úgy voltam vele vágjunk bele (igazából azt se tudtam elképzelni, hogy legyen gyerekem és azt se, hogy soha ne legyen, hogy soha ne tapasztaljam meg milyen Anyának lenni, családot alapítani), a férjem szeretett volna babát, de sosem erőltette. Első próbálkozásra terhes lettem, hát nem voltam boldog, elfogott a kétségbeesés, megijedtem, hogy talán ez mégis rossz döntés volt, gondolkodtam, hogy megtartsam-e, megtartottuk. A terhességet sem szerettem különösebben, a szülés is borzasztó volt. Megszületett a kislányunk, vártam azt a mindent elsöprő érzést, amiről beszélnek az Anyák, de nem jött. Jött helyette megbánás, kétségbeesés, harag, tehetetlenség. Szülés utáni depresszióm lett. A lényeg, ami a legjobban zavar és borzalmas bűntudat gyötör miatta és utálom magam érte, hogy sokszor úgy érzem a kislányomra haragszom, dühös vagyok és csúnyán beszélek hozzá, rossz gondolataim vannak. Ha jó napunk van nagyon jól elvagyunk, játszunk, nevetgélünk és úgy érzem végre jön az a bizonyos érzés, de aztán van egy rosszabb nap, hiszti, éjszakai kelés és mintha nem is én lennék, teljesen kiakadok, a férjem azt mondta úgy viselkedek vele mintha valami idegen gyerek lenne és néha úgy is érzem. Nagyon aggaszt a dolog, nem akarom, hogy a kislányom sérüljön (valószínű már ez is hatással lesz rá), bízom a változásban, de kezdek nagyon kétségbe is esni, hogy mi lesz velünk így. Olyan válaszokra lennék kíváncsi, akik hasonló helyzetben vannak/voltak és megosztanák velem a tapasztalataikat, esetleg tanácsot tudnának adni, vagy pár biztató szót. Kérlek a negatív kommenteket hanyagoljátok, tisztában vagyok vele, hogy nem normális amit érzek és nagyon ellenszenves, én is utálom magam miatta. Jelenleg mentálhigiénés tanácsadásra járok és jövőhéten pszichiáterhez is megyek. Reménykedem.

2022. okt. 9. 08:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

Hát nem hiszem, hogy túl sok anyuka jelentkezne, hogy megossza veled az ilyen tapasztalatait.

Igen, a kicsi minden rezdülésedet nagyon érzékenyen veszi már az anyaméhben. Tudat alatt is beépül és sérül. Te meg nap mint nap, ahelyett, hogy mindenek felett őt szeretgetnéd, nyűgnek éled meg, hisztizel, szidod.

Mindenek előtt fordulj sürgősen orvoshoz, pszichológushoz.

Aggasztó hogy olykor haragot érzel az ártatlan, neked teljesen kiszolgáltatott pici iránt. Az ember legszívesebben elvenné, hogy megszeretgesse, vigasztalja.

2022. okt. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Ne haragudj, biztos le leszek pontozva nem is érdekel, de ilyen mentális állapotban minek vállaltál gyereket?? Süt rólad, hogy nem is vágytál az anyaságra, pillanatnyi állapot miatt ,,belevágni" egy életreszóló dologba a legnagyobb felelőtlenség. Az édes kis csoppnek te vagy a mindene, ki van neked szolgáltatva. Nem a baba dolga, hogy te jobban legyél, neked kell róla gondoskodnod , szeretned.
2022. okt. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van, felelőtlenség volt, de már nem tudom vissza csinálni, de szeretnék mindent megtenni, hogy jobb legyen, ezért járok hónapok óta tanácsadásra, ezért megyek jövőhéten pszichiáterhez. Próbálok sok közös programot szervezni, baba-mama közösségbe járunk, nagyokat sétálunk, sokat szeretgetem, puszilgatom, ölelgetem.
2022. okt. 9. 10:25
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Mindenki követ el hibát, akkor úgy döntött megtartja, utólag semmi értelme bánni, úgy lett ahogy lennie kellett. Aki támad itt, talán sosem hozott még olyan döntést amit megbánt? Dolgozik rajta hogy jó anya legyen, többi anya akik bántják ha egyáltalán anyák vagytok, mert ha nem lehet csendesülni, ti mindig jó anyák voltatok, sosem okoztatok csalódást a gyereketeknek, erről talán őket kellene megkérdezni. Nincs tökéletes anya, természetes a traumatizálódás, a születés a legnagyobb trauma. A legtökéletlenebb anya az aki azt hiszi tökéletes.
2022. okt. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Jó úton jársz,kitartást és sok sikert kívánok Neked


#3 Látom nem sikerült értelmezni . Senki nem írta,hogy tökéletes anya lenne bárki is. Itt magáról a gyerekvállalásról van szó, ez nem egy olyan döntés , amit az ember megbán, hogy hoppá talán mégsem kellett volna, ez egy életre szól. Teljesen normális ha egy anyának kétségei vannak, nem biztos magában , aggódik, de itt nem erről van szó.

2022. okt. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
Arról van szó hogy úgy dönt mindig mindenki ahogy jobbnak látja. Az élet döntések sorozata, és sosem dönt senki úgy ahogy rosszabbnak látja. A döntést követően érhetnek nehézségek, meg érnek is, ezt hívják úgy hogy élet #5-ös, de ha utólag csámcsogsz, meg becsmérelsz ahelyett hogy a legjobbat hoznád ki abból ami van, akkor talán inkább neked nem sikerült eddig értelmezned az életedet.
2022. okt. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Derjaderja ***** válasza:
73%

Szerintem a pszichiáter is jó, hogy megnézze, depressziós vagy-e. De emellett pszichoterápia lenne szükséges szerintem, valószínűleg a saját anyukáddal való kapcsolatodban is lehet valami. Ezt abból gondolom, hogy a kisbaba negatív jelzéseit nem tudod kezelni.


Saját példámból azt tudom mondani, hogy aki mások sírása, segítsegkérése, panasza hallatán haragot érez, az gyakran az ő hiányából fakad, ő nem tudott/tud/mer esendő lenni vagy őrá is így reagáltak gyerekként. Vagy úgy érzi, az ő hibája hogy sír a másik.


Fontos tudni, hogy a babának a magára hagyott sírás árt, ha sír de vigasztalod, akkor az akkor is jó neki, ha nem hagyja rögtön abba.


Szerintem amíg nem kapsz szaksegítséget, ne általánosíts meg vádold magad. Nem olyan esendő azért egy gyerek, egyirányba mutató élmények sokasága vagy egy, de kritikusan súlyos trauma okoz lelki károsodást. Ha morogsz vele éjjel, az nem jó, de nem a világ vége.


Szerintem célozd meg hogy erről leszoksz. Nekem nagyon rossz alvó volt babaként a lányom, és tudom, néha mérges az ember, még ha tudja is hogy nem a baba hibája. Figyelj ilyenkor a nyelvedre, akár találj ki egy egyszerű mondatot és azzal vedd fel pl "jaj szegénykém felebredtél?" Ne analizáld éjjel 3kor a teljes anyaságodat és ítélkezz, csak arra figyelj hogy normálisan beszélj vele, felvedd stb. Magadban moroghatsz csak ne mondd neki. Gondolj arra ha sikerül, hogy ez a kislány a világ legszerencsésebb babái közt van, minden szüksegletét teljesítik, biztonságban van, és Te felvetted, beszélsz hozzá és ez a lényeg.


Ne foglalkozz itt ezekkel a lelki terrorista kommentekkel, nagyob sok anya ambivalens ezért vagy azért, kicsit vagy nagyon, ezzel meg kell birkózni, az èlet ilyen, Neked ez a nehézség jutott. Hidd el, jobb lesz, ha meg már beszél és cuki, könyvet nézeget, ölel, akkor reméljük még sokkal jobb lesz.


Én pl az első terhesseg alatt voltam ambivalens és abszolút féltem attól, hogx nem fogom szeretni, megbànom. Engem váratlanul ért, hogy hàlistennek tényleg volt első látásra szerelem a lányom felé. (A második terhességemet meg nagyon szerettem, és a fiamért is rajongok, de érdekes, nála nem volt ez az azonnali nagy érzés. A szeretet bonyolult.) Így is azért a rossz alvása miatt elég sokat nyűglődtünk.

2022. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Sok, át nem aludt éjszaka után, vannak nagyon sötét gondolatai az embernek, de ezek pillanatnyi érzések. Amit te érzel az nagy baj. Remélem sikeres lesz a kezelés és rendbe jössz. Egyébként írtad nem akartál babát, mostmár mindegy is, de talán nem kellett volna szülnöd.
2022. okt. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Én akartam gyereket. Teljesen magabiztosan, bár más gyerekével én sem tudtam soha mit kezdeni (míg nekem nem volt).

Elsőre sikerült, nagyon nehéz terhesség volt és végül koraszülött lett a fiam. Idegrendszerileg teljesen éretlen volt, extrém hasfájós. Szóval rengeteget sírt.

Nekem is elmaradt ez a mindent elsöprő érzés. Persze gondoskodtam róla maximálisan, szerettem is. De az amiről mások mesélnek hogy micsoda csoda... Azt én nem éreztem.

Viszont minél nagyobb lett annál könnyebb lett és minél többet alhattam végre én is annál inkább éreztem, hogy szeretem.

Ma már 4 éves, okos ügyes fiú. Imádom, bármit megtennék érte. De a mai napig nem élem meg olyan áhítattal, mint sokan mások. Ez nem jelenti azt hogy nem teszem oda magam maximálisan, egyszerűen csak el kellett fogadnom, hogy az én szeretet nyelvem ilyen. Belehalnék ha történne vele valami, de alapvetően a minden napokat nagyon nehezen élem meg a nehéz természete miatt.

Talán ha én is vele lehettem volna, és nem egy inkubátorban nézegetem napi 1-2 órát amíg a látogatási idő tart akkor nem így alakul. Ez már sosem fog kiderülni. De én úgy szerettem meg egyre jobban ahogy a kis személyisége kibontakozott, ahogy egyre okosabb lett. De az első évet egy porcikám se kívánja vissza.

2022. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Szia kerdezo es 9.


Az a resz hogy nem tudtam akarok-e gyereket es elsore osszejott mintha en irtam volna.


Az en lanyom mar 2 eves. Nincs nehez termeszete nem volt nehez baba. Megis depresszios voltam sokaig.


En ezalatt a ket ev alatt rajottem hogy a ferjem miatt szultem na nem azert mert pisztolyt tartott a fejemhez de 10+ev alatt finoman pusholta hogy neki kell gyerek. Nyilvan ha nem tolem akkor mastol. Sose mondta ki de tudom hogy igy lett volna.


A mai napig remalmodom arrol hogy terhes leszek ismet.


Szerintem ezt elfogadni lehet csak es nekem mar sikerult. az erzes hogy ez van, csinalom mar nem negativ erzeskent jon elo hanem semlegeskent.


Egyebkent igaz amit 9 irt minel nagyobb a gyerek annal jobb. Ezt a kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gondot valahogy meg most se ertem. De a lenyeg hogy egyre jobb lesz, ezt tudom mondani neked.


Azt, hogy masok hogy kepesek vallalni tobb gyereket fogalmam sincs hogy csinaljak. Szerintem Ok mashogy mukodnek belul.


Azt nem irom le hogy szeretem a gyerekem mert ez evidens. Tudom hogy te is szereted a tied. Es 9 is szereti. Mi anyak nem szeretunk lenni.

2022. okt. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!