Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjetek mennyit van otthon...

A férjetek mennyit van otthon és mennyit segít a baba/ gyerek körül?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok másnál hogy van ?

2022. okt. 15. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Távmunkában dolgozik, szóval nonstop itthon van. Nyilván hétköznap, amikor dolgoznia kell, akkor kevésbé veszi ki a részét, mint hétvégén, de még olyankor is azért bőven jelen van. Akár csak annyiról van szó, hogy elmenjek mosdóba, és addig kicsit vigyáz a kicsire, akár "nagyobb" dologról, hogy ha pl nem vagyok annyira a toppon, akkor ő megy a bölcsibe a nagyért és utána mennek játszótérre egy órára lefárasztani. A nagyobbik a covid-mizéria közepén született, akkor kezdődött a távmunkás téma nála, és bizony bőven jelen volt az első perctől kezdve.

Szóval a gyerekekkel kapcsolatban egy szavam sincs, sőt. Szuper apja a lányoknak és tökéletes társam a szülőségben.

2022. okt. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Kamionos. Csak hétvégén van itthon. Olyankor csinálja az ő dolgát, ha kell vigyáz a 4 és 1 évesre.
2022. okt. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

8 órában dolgozik, és kb. fele-fele arányban szombaton is.

Időnként elmegy a haverjaival sörözni, néha egy hétvégi programra, meg edzeni is jár, de összességében ez nem sok, ezeken kívül itthon van mindig. Ilyenkor mindig a gyerekekkel van elfoglalva. Fürdet, etet, altat, kiveszi a részét az éjjeli kelésből is, mászkál velük, csinál nekem énidőt. Nem panaszkodhatok.

Igaz, a lányom pl. amennyire apás,ha akarná sem tudná levakarni magáról, wc-re is megy apa után. :D

2022. okt. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Belekezdtem egy nagyon hosszú válaszva, de rájöttem hogy tök felesleges leírnom a napjainkat 😅

Röviden:

3műszakozik szóval nagyon keveset. Lényegében hétvégén és délelőttös héten segít érdemileg. A délutános, éjszakás hete kb mintha itt se lenne csak +1főcel több mosni, főzni, mosogatni való van

2022. okt. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Először is nem segít. A gyerek nem az én dolgom, hanem a közös felelősségünk. Amikor hazajön átveszi a fiunkat mennek sétálni, játszóterezni. Addig megfőzök ha nem sikerült napközben, ha pedig igen elmegyek futni, vagy velük sétálni. Este ő fürdeti, ez a kis közös dolguk, az altatást én csinálom addig ő elpakol a konyhában, így az estét együtt tudjuk tölteni.
2022. okt. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Nonstop itthon van, munkaidőn túl 70%-ban ő van a gyerekekkel
2022. okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

A férjem 4 műszakban jár dolgozni. Amikor nappalos, akkor tulajdonképpen nem találkozik a lanyunkkal, mert amikor dolgozni indul, akkor még alszik a lányunk, amikor még hazaér, akkor pedig már alszik. Ez nagyon megviseli mindkettejüket sajnos.


Ha éjszakás, akkor ugyan találkoznak, de ugye ilyenkor napközben alszik a férjem, szóval nagyon nem tud érdemben lenni és időt tölteni a gyerekünkkel.


Ha szabadnapos, akkor viszont sokat van vele, természetes neki, hogy játszanak, ellátja őt, vigyáz rá stb. Igazából nálunk ilyenkor nincsen olyan, hogy most akkor kifejezetten ő foglalkozik a lányunkkal. Ilyenkor ugyanis együtt látunk el mindent. Pl van, hogy ő főz, amíg én játszok a gyerekkel, vagy ő játszik a lányunkkal intéz, amíg én takarítok. Vagy együtt megyünk el sétálni és hagyjuk a fenébe a háztartást 😅 Szóval a lényeg, hogy ott van és természetes neki, hogy mindenből kiveszi a részét. Nem tekinti szívességnek vagy kényszernek.

2022. okt. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nagyon változó.

Ami fix, a nagyot (3.5) ő viszi reggel oviba, utána megy dolgozni. Van, hogy már délben itthon van, van hogy este 8után.

Ha időben hazaér, itthon csinálja amit kell. Most pl a héten szigeteli a házat kívül. Elötte egy ajtót épített be, vagy pl ahogy még most is, kinn maszekba kocsit szerel ismerősnek.

Ha időben végez mindennel, akkor játszik velük délután. Majd vacsi közösen és utána közösen fürdetünk, én altatom a kicsit (1) ő a nagyot.

Ha hosszú napja van, akkor pedog kb hazajön eszik és alszik.

2022. okt. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Mint 1-nek. Sajnos az ejjelek az enyéim, mert a férjem semmire nem kel fel. Ez egy kicsit fárasztó. De amúgy nagyon elégedett vagyok es boldog.
2022. okt. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Heti 4 napot otthonról dolgozik. Napközben 5-10 percekre segít, ha kérem,de ha nagyon el van havazva, akkor megoldom, ezt megbeszéljük.


Du-i alváskor ő vigyáz rá, én is alszok akkor. Délután átveszi jó adag időre, aztán estig váltogatjuk magunkat.

Az esti altatást, éjjeli kelést is váltásban csináljuk, a hétvégéket felesben. A férjem szuper korán kel, pacsirta, ezért kb 5-6.30 között garantált nekem egy pici szundi mindig, ha én éjszakáztam akkor is.

Emellett 2-3 hetente csinálok programot. Ő kevesebbszer, de a hobbijainak hódol, akkor én intézem a gyereket.

Teljesen elégedett vagyok így, ha rottyon vagyok akkor meg szólok neki és nagyon odateszi magát.

2022. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!