Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A parotok, ferjetek higy...

A parotok, ferjetek higy viseli amikor a gyerek hisztizik? Vagy csak sokat sir mert beteg, nyugos, nem aludt stb. Hogy viselkedi olyankor?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 7. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A hisztinél a férjem rászól a 22 hónapos fiunkra és már el is vágták az egészet. Nagy tekintélye van az apjának :) A sírás nálunk egyáltalán nem jellemző, így erről nem tudok nyilatkozni.
2014. ápr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem mázlim van, a férjem a türelem mintaszobra. Én hamarabb kiborulok, mint ő. Ilyenkor ő lép "előre", kezeli a helyzetet. Nem kiabál sosem, tulajdonképpen még életemben nem hallottam őt kiabálni, káromkodni, vagy türelmetlenkedni :) Jámbor, csendes, de következetes. Amire 'nemet' mond, az úgy is van, és nagyon komoly hangon tud fegyelmezni, van tekintélye. Ha a gyerek nem alszik, képes éjszakázni miatta, simán felkel és törődik a lelkével is. A betegségektől nagyon félti a családot, ez a gyengepontja, ilyenkor nagyon meg tud ijedni. (Itt én vagyok az erősebb idegileg. :) Ha sokat sír a gyerek, cipeli a fenekét, vígasztalja ha kell, mesél neki, vagy csak táncolnak zenére együtt :)
2014. ápr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megtanítottam hogy ha hiszti van, akkor hagyja figyelmen kívül. Sajnos ritkán sikerül, és inkább enged neki. Kettőnk közül én ebben "szigorúbb" vagyok. De a gyerek tudja hogy kinél mit lehet. A hétvégéink katasztrófák. Apánál csak a hiszti megy, de nálam nagyon ritkán hisztizik mert tudja hogy nem ér el semmit. Ahhoz képest hogy a férjem nagyon hirtelen haragú, a kisfiunkkal türelmes. Persze nála is elszakad néha a cérna, olyankor kimegyünk sétálni.
2014. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Inkabb ugy ertem a kerdest hogy amikor teljesen ratornyosul az egesz gyerekgondozas, pont mintha anya lenne es ilyen helyzetben hogy birja a stresszt
2014. ápr. 7. 16:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Magyarul o se aludt napok ota, o is beteg, de ilyenkor is allnia kell a sarat es nem szivessegbol, hanem kotelezo jelleggel
2014. ápr. 7. 16:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Remekül bírja. A hisztit mindketten következetesen ugyanúgy igyekszünk kezelni, többnyire abba is hagyja, még mielőtt elkezdené (mikor kezdi belelovallni magát, mindketten félrevonulunk és beszélgetünk, nem figyelünk oda, ha nagyon rákezdene, akkor általában meg szoktuk ölelni, és rögtön abbahagyja). Igazából nem hisztis, nem jellemző rá hála Istennek, eléggé nyugis kiscsaj.



Ha nyűgös, beteg, fáradt, akkor a férjem akár egész nap mellette van, pátyolgatja, szeretgeti, főz neki teát, stb. Mivel orvos, ilyenkor naponta többször meg is hallgatja (pl. most is összeszedett valami a bölcsiben, köhög, most is ez van), éjjel többször ránéz, hogy hogy van. Szóval azt hiszem, mindketten ugyanúgy kivesszük ezekből részünket, és mindketten ugyanúgy járunk el.



Hozzá kell tennem, a lányunk valóban szuper természetű gyerek, a bölcsiben is mindig nyugis, itthon is, nem jellemző a kiborulás, csak nagyon ritkán. Többnyire betegség közeledtét vagy nagy-nagy fáradtságot jelez olyankor is.

2014. ápr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hisztire nem figyelünk, se ő, se én. Ha kitombolja magát, akkor megszeretgetjük, és megmondjuk neki, hogy szeretjük. Ez megy kb. 4 hónapja, egyre kevesebbet hisztizik. A férjem egy angyal, imádja a kisfiunkat, csodásan bánik vele, szívbeteg vagyok, ezért mindenre megtanítottam, de reméljük, hogy nem lesz olyan helyzet, hogy nélkülem kelljen nevelnie.
2014. ápr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!