Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nagy kérés, hogyha...

Tényleg nagy kérés, hogyha már kisbabánk lesz, dolgozzon kevesebbet? A férjetek mennyit van otthon, veletek?

Figyelt kérdés

A férjemmel az első babánkat várjuk. Sokat dolgozik, rajtam kívül a munkája a másik szerelme mondhatni. Már alapból a baba előtt mondtam, hogyha akkoris ennyi fog dolgozni, nincs értelme gyereket vállalnunk, hiszen kb mintha egyedül nevelném. Ugyanis ő elmegy itthonról reggel 7-8 körül, 12-13 óra körül találkozunk, ebédelünk valahol együtt, utána visszamegy dolgozni és este 6-7 körül jön haza és jobb esetben nem hoz még haza plusz munkát. Nem azért, mert muszáj, vagy enélkül éheznénk. Szerencsére nincsen anyagi problémánk, és nem kényszerből csinálja. Most kérdeztem, hogy ugye akkor az első 2 hétben itthon lesz velünk. Erre mondta, hogy persze, de amikor anyukám jön, akkor egy kicsit lehet dolgozni fog, úgysem leszek egyedül. Jó, pár óra nem a világvége.


De utána mondta, hogy azt nem ígéri, hogy hamarabb fog hazajárni, mert hogy ő így fárad el kellőképpen, fontos neki a munkája is és hogy egy egész élet lesz arra, hogy a gyerekével legyen. Nem is értem. Rosszul esik, hiszen nem magamnak szülök, a saját szórakoztatásomra. Vagyis evidens volt, hogy mivel én maradok itthon, velem lesz többet a babánk, de pl. nem szeretnék bébiszittert, vagy ilyesmi. Csak ha egész nap én leszek vele, úgy nem sok szabadidőm lesz, és szinte nem is fogja látni az apját.



2018. szept. 22. 15:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Biztos, hogy ő is készen áll a babára? Nekem nem úgy tűnik.
2018. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen, ő hozta fel, hogy gyereket szeretne. Amúgy foglalkozik velem, minden vizsgálatra elkísér, múlt hétvégén másfél napig járta velem és anyukámmal a bababoltokat és babakocsikat teszteltünk, meg hordozókat választottunk. A babaszobát is segített megtervezni, berendezni, pedig nem gondoltam, hogy ennyire kiveszi majd már az előkészületekből is a részét.
2018. szept. 22. 15:50
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Lehet én látom rosszul, de ez azért nem extra sok távollét. A legtöbb ember 7-8 között jár dolgozni, 4-5 körül végeznek, és igen 6 körül érnek haza, forgalomtól, túlórától stb. függően.

Pláne ha együtt ebédeltek, az is van fél óra, 1 óra, ezzel a munkabeosztással nincs semmi gond, mondjuk úgy, hogy az átlag felső határa, de semmiképpen nem kirívóan sok.

A legtöbb anya "egyedül neveli" a gyereket, mivel apa a nagy többségnél nincs napközben otthon. Ti még szerencsések is vagytok, h napközben egy ebédre tudtok találkozni.

2018. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%
Inkább naiv kérés. Nem fog megváltozni, de ezt előre is láthattad volna abból, hogy eleve téged is hátrébb sorol, mint a munkáját.
2018. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Ismeri ezt a dalt? Mutasd meg neki! Nincs egy egesz elet arra, hogy veletek legydn, az a munkajara lesz.


"Hétfő volt, mikor született

Én kivártam volna, de nem lehetett

Tudod, a számla nagy, a munka se vár

S jött a hír, hogy a fiam már jár

Aztán láttam, ahogy nevet és fut elém

Hogy ő pont olyan lesz, mint én

Majd ugyanolyan lesz, mint én.


Üres bölcsőt ringat a Hold fénye

S mindig ez a mese vége

Apa, mikor jössz? Fiam, mennem kell

Az élet csupa kötelesség

De sokat leszünk együtt még.


Még valamit mondanék, de letette már

S csak rohan, pont, mint én

A fiam, pont, mint én.


Üres bölcsőt ringat a Hold fénye

S mindig ez a mese vége

Fiam, mikor jössz? Apa, mennem kell

Az élet csupa kötelesség

De sokat leszünk együtt még."

2018. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

"Csak ha egész nap én leszek vele, úgy nem sok szabadidőm lesz"


Pedig ezzel jár az anyaság. Szerintem egyikőtök sincs még felkészülve a gyerekre. Én olyan helyen éltem korábban, ahol a férjek jelentős része Ausztriába járt ki dolgozni, így jóval kevesebbet voltak otthon. Ha az ebédidőt leszámítjuk, akkor a férjed kb. 9 órát dolgozik, ami teljesen átlagos.

2018. szept. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
De, felkészültünk rá, egyszerűen nem tartom azt normálisnak, ahol az anyuka nem kap pár szabad órát kisbaba mellett, hogy magával foglalkozhasson. Erre szerintem mindenkinek szüksége van, hogy feltöltődjön.
2018. szept. 22. 16:11
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem tudom, ez nem extra sok......Alapból aki 7-8 körül jár az 5 körül végez, fél6-6 mire hazaér abban az esetben ha nem asszonykával éttermezik hanem csak bekap egy gyors kaját a munkahelyén. Szóval nem, ez nem sok munkaidő.
2018. szept. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de csak napközben kaphatsz erre időt?

Ha akkor kapsz, ha hazajött, az miért nem jó?

A legtöbb ember eleve nem engedheti meg magának, hogy napközben hazaugorjon. Ilyet várni abszurd.

2018. szept. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Hát ez hihetetlen, kérdező, egy délután három kamu... nem csoda, hogy törölték a fiókodat.
2018. szept. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!