Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyaság boldogság? Vagy nem?

Az anyaság boldogság? Vagy nem?

Figyelt kérdés

30 évesen szültem. Most 4 éves a gyermekem. Őszintén?

Nagyon megszenvedtem ezt a 4 évet. Nekem az anyaság nem rózsaszín köd, hanem kő kemény meló.

A gyerek a mai napig felkel éjjel, földhöz vágja magát ha valami nem tetszik, visít stb. És kiskorában sem volt jobb a helyzet. Pedig csak egy átlagos kisgyerek. Nem rosszabb a kortársainál. Csak én vagyok elcseszett.

Sokan azt mondják akkor kezdődik az életed mikor gyereket szülsz.

Hát nekem kb akkor ért véget.


Igazából én nem is tudok szívből gratulálni annak akinek gyereke születik. A kisördög a fejembe azt mondja "na ez se tudta mit vállal"..


Ne kövezzetek meg, egyébként nagyon szeretem a gyerekem, megkap mindent, törődök vele stb.

Mert nem vagyok egy szemétláda, aki a saját lelki fogyatékossága miatt tönkretegyen egy kis lelket.


De ha visszamehetnék az időben, sose lenne gyerekem ez 100%...


2022. okt. 20. 14:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
99%

"Sokan azt mondják akkor kezdődik az életed mikor gyereket szülsz." - wtf, ennek se volt gyereke, aki ezt kitalálta :D

Amúgy szerintem nem az anyaság a boldogság úgy önmagában, hanem anyaként is lehetsz boldog. Gondolom akármilyen nehéz is, azért vannak boldog és vidám pillanataitok a gyerekeddel, és az a szeretet, amit érzel iránta, az tényleg egyedi és különleges és megismételhetetlen (legalábbis esetemben az), ezekre gondolnak, amikor azt mondják, hogy mennyire szipiszupi dolog.


De hát tény, hogy ez sok meló, idő, energia, ezt szerintem senki sem tagadja. Ha mégis, az hazudik, talán még magának is. Ha nem tudsz feltöltődni, ha nem találod meg a szép oldalát is, akkor tényleg csak ezt a részt fogod látni. Sok múlik azon, hogyan állsz hozzá a mindennapokhoz, én azt vettem észre, hogy ha elengedek minden mást és tényleg a gyerekre koncentrálok, akkor sokkal könnyebb, még a nehéz pillanatait is elviselni, mint amikor egyszerre jár az agyam a munkán, a háztartáson, a "mit csinálnék most szívesebben a kirakósnál" jellegű gondolatokon.

2022. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
70%
Ezzel én is így vagyok, mint te, csak 2x annyi ideje vagyok anya :S
2022. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
66%
Sokszor nagyon nehéz. Sírtam már én is eleget. Nem “átlagos “ a kislányom. Akaratos, stb. Már kiskamasz, ez az időszak sem könnyű. Ennek ellenére ő a mindenem. A legjobb dolog, ami az életben történt velem. Egy pillanatra sem bántam meg, hogy megszültem. Kimondhatatlanul szeretem, és tőke is sok szeretetet kapok.
2022. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
98%

Én azóta élvezem mióta értelmes a gyerek,de cserébe szalad a ház,de teszek rá. Inkább alszom amikor ő is alszik, minthogy fáradt zombi legyek. Élvezem a társaságát és kerestem sétára anyatársakat is, mert különben begolyóztam volna. 1 éves de már most csíntalankodik és hol van még a dac korszak.

Azóta élvezem a gyerek nevelést amióta nem akarok megfelelni senkinek.

Mivel láttam öcsém által milyen egy kisbaba sokáig húztam a szülést,eleve tudtam hogy nem habostorta,de nincs bennem az hogy "heh most megtudod milyen ez". Nagyon el lehetsz keseredve.

2022. okt. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
88%
Erdekes, hogy mennyire elteroen elik meg ezt az emberek. Nekem is ilyen volt a nagyobbikkal az elso 4 ev, 6-8x kelt ejjelente 3 eves koraig, konnyen kiborult, stb., megis vallaltunk meg egyet, szoval nekem gratulalhattal volna, mert tudtam, mit vallalok :D 😶 3 ev 9 honap a korkulonbseg. En spec ujracsinalnam az egeszet a traumatikus szulest is, a nemalvast is, az idegbajt is. Pedig amugy a gyerekeket ugy altalaban nem szeretem, turelmem sincs hozzajuk, de a sajatjaim kapcsan rengeteget tanultam magamrol. Neha azert eszembe jut, hogy milyen mazochizmus az anyasag, szoval nekem sem a felhotlen boldogsag jut rola eszembe. Sokkal inkabb egy pohar viz, ami hol epp felig tele van, hol meg felig ures.
2022. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
95%
Van, akinek az, de ahhoz szerencse is kell. Problémamentes terhesség, könnyű szülés, jó természetű, egészséges gyerek, megfelelő háttér (jövedelem, lakhatás). Ismerősöm lánya a gyerekét néhány hetes kora óta mindenhova viszi magával, kirándul, utazik vele. De nála megvoltak mindazok a feltételek, amiket leírtam. Ők mindketten élvezik a közös mászkálást, fel sem merült, hogy másra bízza. Ha a férje nem dolgozik, hármasban mennek ide-oda. Rajtuk látszik, hogy tényleg boldogok.
2022. okt. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
98%
Kinek hogy.Nem mindegy hogyan állsz az élethez,mennyire szereted a gyerekekkel való foglalkozást,stb.Nekem 5 sajátom van, dolgozni járok mellettük,és rendszeresen bevállalom a tesóm kislányát,meg az unokatesóm gyerekeit is nyári szünetben pl.Nekem egyáltalán nem teher,nagyon szeretek velük játszani,foglalkozni.Nekem boldogság az anyaság igen.És persze,hogy van mikor fáradtabb vagyok,vagy szar napom van,de azt a pár napot túlélem.Megértem,ha másnak ez sok lenne,vagy az 1 is elég,de én meg így vagyok programozva.Tudtam amúgy szülés előtt is hogy mit vállalok,mert előtte is foglalkoztam gyerekekkel,sőt csecsemő-és kisgyermekgondozó szakmám is van,bár nem abban dolgozok.Nem tudom mennyire vagy feszült,de ha kicsit lazábbra veszed a dolgokat, akkor lehet hogy jobban fogod élvezni.
2022. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%

Az egyetlen dolog, ami megér minden fáradtságot szerintem.

Minden olyan dolog aminek nagy eredménye van, az nem a könnyebbik út.

2022. okt. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, hogy végülis mi a kérdés, gondolom csak ki akartad írni magadból, hogy te hogy érzel.

Jómagam személy szerint a gyermek előtti életemmel is elégedett voltam, és a születése óta is nagyon boldog vagyok, kb 3 méterrel a föld felett. Ha visszamehetnék az időben, akkor is ugyanígy tennék mindent, mert nem akarnék nélküle élni. De nekem nagy mázlim van, extra jó természetű gyereket sikerült a világra hoznom. Engem az sem érdekelt (volna), hogy mások szerint mekkora szívás a gyereknevelés. Van akinek az, van akinek nem. Ahogy a gyerekeink nem, úgy mi sem vagyunk egyformák.

2022. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%
Én imádom, hogy nem néznek hülyének mikor én is csúszdázom, végre megint játszhatok.😅
2022. okt. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!