Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyaság boldogság? Vagy nem?

Az anyaság boldogság? Vagy nem?

Figyelt kérdés

30 évesen szültem. Most 4 éves a gyermekem. Őszintén?

Nagyon megszenvedtem ezt a 4 évet. Nekem az anyaság nem rózsaszín köd, hanem kő kemény meló.

A gyerek a mai napig felkel éjjel, földhöz vágja magát ha valami nem tetszik, visít stb. És kiskorában sem volt jobb a helyzet. Pedig csak egy átlagos kisgyerek. Nem rosszabb a kortársainál. Csak én vagyok elcseszett.

Sokan azt mondják akkor kezdődik az életed mikor gyereket szülsz.

Hát nekem kb akkor ért véget.


Igazából én nem is tudok szívből gratulálni annak akinek gyereke születik. A kisördög a fejembe azt mondja "na ez se tudta mit vállal"..


Ne kövezzetek meg, egyébként nagyon szeretem a gyerekem, megkap mindent, törődök vele stb.

Mert nem vagyok egy szemétláda, aki a saját lelki fogyatékossága miatt tönkretegyen egy kis lelket.


De ha visszamehetnék az időben, sose lenne gyerekem ez 100%...


2022. okt. 20. 14:55
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen változó. Egyáltalán nem mindegy milyen az anya, a gyermek személyisége, a család, a környezet, a közösség…stb..és nagyon sok mindenen egyébként lehet változtatni ezek közül, akkor is ha úgy tűnik nem.. A döntés teremt mindent.
2022. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
93%
Azt értem lazábbra vevés alatt,amit más is írt már,hogy nem máson jár az agyad ha a gyerekkel vagy,hanem tényleg vele vagy.Meg azt nem írtam,hogy természetesen úgy vállaltam én is 5-öt,hogy az apjukra mindig,mindenben számíthatok,tehát a szoptatáson kívül mindigis mindent megcsinált.Ő is főz,vagy takarít ha kell,és ketten kilogisztikázunk mindent.Én abban látom a titkot,hogy semmihez nem ragaszkodunk foggal-körömmel,nincs idegbaj,ha 1 órával később ebédelünk,vagy ha ma nem lett felmosva.Próbáld meg élvezni az együtt töltött időt.Hátha bejön.
2022. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
36%

"Sokan azt mondják akkor kezdődik az életed mikor gyereket szülsz."


Hát te valamit nagyon félreértettél! Pont azt szokták mondani, hogy "még nem vállalunk gyereket, mert még élni szeretnénk előtte".


Hát én viszont egész életemben élni szeretnék, a gyerekvállalást pedig egy borzalomnak tartom, nem kell ahhoz szülni hogy ezt felfedezze az ember. A terhességtől kezdve a szülésen át a gyerekkel való mindennapokig számomra a gyerekvállalás összes aspektusa iszonytató, semmilyen vágyat nem érzek iránta.

2022. okt. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
91%

30 vagyok. Van egy 3 éves dackorszakosom, és egy 1 éves akinek 4 foga jön egyszerre...

Inkább nem mondok semmit 🤣🤣

2022. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azért a többség pontosan érti, amit mondasz, hogy van azért szívás az anyaságban, még csak ki se kell fejteni, mert mindenki érti és átérzi, hogy miért szenvedsz.


A kérdés inkább az, hogy a jobb napokon - mert azért vannak bőven jobb napok is - képes vagy e örömet lelni benne. Mert én pl szeretek a kisfiammal lenni, különösen amióta értelmesebb, szívesen sétálok, biciklizek vele, szívesen játszok vele, imádom a fantáziáját, legozok vele, meséket olvasok neki. Én ezeket nagyon szeretem, és nem élem meg önfeláldozásként. De tény és való, hogy nagyon vágyok mellette felnőtt társaságra, kettesben töltött időre férjemmel, én időre, hobbi időre, "anya off" üzemmódra, amikor nem nekem kell mindent kitalálni csak vagyok. Szóval szerintem nehéz, megértem, hogy emiatt rossz a kedved, de attól még sok dologban fel lehet fedezni a jót is, és ez a fajta szeretet, amit ilyenkor érzek iránta, nekem semmi mással nem helyettesíthető.

2022. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
57%
13-as ha nincs gyereked mi a francot keresel ebben a kategóriában?
2022. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
78%
Rohadt nehéz. Én kettőt vállaltam, lehet, hogy hülye vagyok. De ez az egész egy bazinagy kihívás, és én élvezem a kihívásokat. A munkában se bírom a monoton rutinfeladatokat. A kihívás teljesítése néha nehéz és kényelmetlen. De a nagy egészet tekintve én boldog vagyok, élvezem. A célom két boldog független felnőtt, hát sok meló még addig...
2022. okt. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%

Az anyaság mindenkinek kő kemény meló, de akinek problémás a gyereke, annak pláne. Sajnos nem tudjuk előre, hogy milyen lesz. Aztán jön az arculcsapás...

Én teljes mértékben megértelek, mondom ezt úgy, hogy autista gyereket nevelek. Ő is mindenért visít, földhözvágja magát és szintén rossz alvó.

Hát kitartás! Egyszer majd könnyebb lesz. :)

2022. okt. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk aki nem is akar gyereket, miből gondolja, hogy az ő véleménye releváns egy "Az anyaság boldogság? Vagy nem?" kérdésre...

Egy anonim felhasználóról most megtudhattuk, hogy nem akar gyereket és szerinte "borzalom" az egész. Ezzel beljebb is vagyunk.🙄

2022. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
89%
31 eves vagyok, van egy 2 es egy 4 eves lanyom. Sokszor nem konnyu, sot, de amikor azt mondjak nekem, mar a 2 eves is, hogy szeretlek anya, na az... nkncs kerdes, persze, hogy boldogsag.
2022. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!