Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg megzavarhatja kisfiam...

Tényleg megzavarhatja kisfiam szexuális fejlődését az, ha még szoptatom? Mi a véleményetek és tapasztalatok erről? Köszi.

Figyelt kérdés
2,5 éves és egy másik kérdésnél írta egy hozzászóló,hogy ha nagyobb lesz,akkor zavar lehet a szexuális életében ez miatt.Eddig ez eszembe sem jutott.Most már csak elalváshoz kéri és ha éjjel néha felkel.Úgy látom,hogy megnyugtatás neki ha cicizhet.
2010. szept. 27. 20:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom mikortól emlékeznek és mennyire fogja összekötni majd kamasz korában és később, ha cicit lát.
2010. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

Ez kb olyan, mikor valaki azt írja, hogy nem fürdik együtt a gyerekével.

Ne foglalkozz vele.

2010. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Azt én sem tudom,de pont múltkor beszéltem egy kislánnyal,aki még olyan 3,5 évesen is napi 7-8-szor szopott.Most 9 éves,szóval pont említettem neki,hogy te is sokat ciciztél ilyen idősen,és rázta a fejét,hogy nem tudja,mert nem emlékszik rá.
2010. szept. 27. 21:06
 4/21 A kérdező kommentje:
csak egy kicsit elbizonytalanított ez az egész,mert nekem eddig ilyen meg sem fordult a fejemben,sőt olyan természetesnek tűnt,hogy fokozatosan maradnak el a szoptatások,de még szerintem igényli.
2010. szept. 27. 21:08
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
mondjuk egy kislányból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Ugyanakkor ott van ismerős kisfia aki viszont idegennők polóin át is képes cicit keresni (3 mult) és gyakran üvölt érte. Nem mondom hogy a Te kisfiad ilyen lesz (ne is legyen:-)) de van ellenkező példa is...
2010. szept. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Emlékszem arra a kérdésre, én is belefolytam, mint ellenvélemény. Jól le is pontoztak, hurrogtak. Tény az, hogy a természeti népeknél nincs erőszakos elválasztás, és akár még 5 éves korban is szoptatnak a nők! Szerintem nem kell a természet rendjébe beavatkozni azzal, hogy hagyod a gyereket bőgni, ha ilyen módon van rád szüksége.

Egyébként meg egy 2,5 éves gyereket te fürdeted, te törlöd meg a fenekét, akkor azt hogyan dolgozza fel? Marhaság az egész. Az persze más lapra tartozik, ha idegen nőkről akarja letépni a pólót, de őszintén szólva én olyat még nem láttam. Már az újszülött is tudja, hogy nincs cici mindenkinél, érzik a tej illatát. A lányommal meg meg lehetett beszélni, hogy nyilvános helyen nem cicizünk, felfogta, ahhoz tartotta magát. Ha valakinek így viselkedik a gyereke, az más módon is lehet devináns, neveletlen, nem biztos, hogy ott a szoptatás a probléma.

2010. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

Én is válaszoltam arra a kérdésre, alaposan le is pontoztak. De a saját tapasztalatomat is leírtam ott. Íme:"Privát e-mail a válasz írójának

Én is válaszoltam már, jól le is pontoztak. Igen, én mind a 4 gyerekemet sokáig szoptattam/tom. A házasságom jó, nem hinném, hogy ha nem az lenne, 18 év után is együtt lennénk vagy bevállaltuk volna a 4 gyereket. Számomra a szoptatás természetes dolog, nem pótlék. Hozzáteszem, amikot a nagyokat szoptattam, még nem támogatták a hosszú ideig való szoptatást, csak a gyerekeim igényeit követtem. Aki a szoptatást a szexualitással keveri, nagyon téved! A természet a női mellet a gyermek etetésére találta ki, az, hogy ingerelve a szexuális téren is szerepe van, csupán járulékos haszon :)) Nézz meg bármilyen emlős állatot, (tudom, nem a legjobb példa,hisz mi emberek vagyunk), azoknál az emlő csupán az eredeti célt szolgálja... Persze, az, hogy ki meddig szoptatja a gyerekét, magánügy, így is kellene kezelni!!!! Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki hogyan dönt ebben a kérdésben. Hogy van, aki 1 évesen vagy hamarabb a gyerek érdekeire hivatkozva elválasztja a gyerekét, az is kettőjük ügye. Nem értem, miért kell ebből állandóan vérre menő vitákat generálni. Ki így, ki őgy... Ne érts félre, nem akarlak semmiről meggyőzni, de én a mára már kamasz gyerekeimen se látom hátrányát annak, hogy addig szopizhattak, amíg nekik és nekem is jó volt... Ha bármiféle személyiségfejlődési problémát okozott volna náluk a hosszú szoptatás, már rég kiderült volna, hiszen az egyik már 18 éves, a két kisebb 15 és 12,5... Tehát sem a párkapcsolatom nem sínylette meg azt, hogy szoptattam, sőt a férjem mindenben támogatott, sem a gyerekeim pszichés fejlődése..."

2010. szept. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Állítólag egy orvos írta a kérdésre azt a véleményt. Hát, vannak kételyeim. De még ha orvos is. Mit tudnak azok? Amikor a csecsemőosztályra kerültem 10 napos babámmal, totálisan kiakasztottak a szoptatással:

Szigorúan 3 óránként szoptathatom, max 15 percet. Ha ennyi idő nem elég neki, fejjek, és adjam oda neki pohárból. A cicin nem lógunk, az nem arra való. Ha ilyen igénye van, adjak neki cumit. A lefejt tejet mikroban melegítették. Nem fogadta el a babám a mellem valami miatt, használjak bimbóvédőt.

Na, ezek után nekem egy orvos se pofázzon a szoptatásról! Akármelyik védőnő jobban ért hozzá. Ők meg csak maradjanak a tápszernél.

2010. szept. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
bocs, nem egészen ide vág: tök jó neked, hogy tudtál, tudsz szoptatni! én nagyon megszenvedtem lelkileg, hogy nem jött össze. 5 hónapos volt, amikor végleg nem kellett neki a cici. engem eléggé megviselt a dolog..
2010. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Ez hülyeség. Szoptatni teljesen természetes dolog, ez miben zavarná meg a fiad szintén természetes szexuális fejlődését? Mások is írták, hogy a természeti népek gyakran sokáig szoptatnak, jóval tovább, mint mi, ugyanakkor jóval kevesebb civilizációs betegséggel (pl szexuális zavarral) küszködnek. Semmi baja nem lesz a hosszú szoptatástól felnőttkorában, ilyet is csak egy férfi találhat ki, aki életében nem szoptatott. :-( Ért is az hozzá... Csináld úgy, ahpgy a legjobbnak tartod, az ösztöneid és a kisfiad ösztönei nem tévednek. :-)


Ja, és nagy gratula a szopihoz! :-)))

2010. szept. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!