Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék a gyászon túllépni?

Hogyan tudnék a gyászon túllépni?

Figyelt kérdés
Ikreim születtek. Két csodálatos egypetéjű fiú. 6 hetesen az egyik fiam itthagyott minket bölcsőhalál miatt :( ennek már több mint egy éve de egyszerűen nincs olyan nap még mindig hogy ne jutna eszembe.. nem egyedül kéne játszania a testvérének ,nem egyedül kellett volna szülinapot ünnepelni. Minden egyes nap egy kicsit én is meghalok. Nem tudok egyszerűen túl lépni ezen. Persze imádom a másik fiam nem erről van szó ,de már egy hülye tükörhöz se szeretem odavinni.. tudom hülyeség de nem tudok mit tenni. Volt esetleg valaki így ? Hogyan tudnám elengedni? :(

2022. okt. 26. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Sajnálom. 😢 El sem tudom képzelni, min mehetsz keresztül. Sajnos csak az idő fog segíteni, de be gyógyulni sosem fog ez a seb.
2022. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Van lehetőséged szakember segítségét kérni?
2022. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképp fordulj szakemberhez, ha eddig még nem tetted meg. Nagyon sokat tud segíteni a gyászfeldolgozásban olyan, aki ért hozzá. Nem egyszerű folyamat, kőkemény meló a részedről, de a végén megéri. Nagyon sajnálom, ami történt veletek!
2022. okt. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Először is nagyon sajnálom, el sem tudom képzelni a fájdalmad. Teljesen normálisak az érzéseid, elfojtani nem lehet. Én a helyedben biztosan szakemberhez fordulnék, mert később a kisfiadnak is problémái lesznek, ha mindig a tesót keresed benne.
2022. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Pszihológus

Nekem beteg baba lett volna, ő meg sem született, de így is mikor találkozunk az unokatesóval akivel egyidős lenne, rá gondolok hogy ő is ekkora lenne, és mikor a fiam játszik vele arra gondolok, hogy a tesóval is így játszana.

Lassan 2 éve történt, de ezt soha nem fogjuk elfelejteni, de biztos egyszer jobb lesz

2022. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez a gyász nagyon speciális formája, mindenképp kérd szakember segítségét.
2022. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Szakember. Egyedül semmiképp nem tudod feldolgozni. Direkt erre a területre specializálódott pszichológust, trauma, gyászfeldolgozó egyéni vagy csoportos beszélgetéseket keress.
2022. okt. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Cubina ***** válasza:
23%

Szerintem félre kellene tenni egy picit az önsajnálatot és nem magadra gondolni. Mert ott van egy baba, akinek szüksége van az anyukájára. Az a baba boldog, ő nem fogja érezni a későbbiekben a testvére hiányát, hacsak nem emlékezteted majd erre állandóan. Neki az lesz a normális, hogy nincs ikertestvére, hiszen úgy nő fel.


Biztos hogy szörnyű lehet elveszíteni egy gyereket, de a másik pici ott van, és szüksége van rád. Nagyon fontos, hogy ne éreztesd vele, hogy csak úgy lenne jó, ha a testvére is ott lenne, ha két születésnap lenne, ha mindenből kettő lenne, hogy ő egyedül nem elég neked.


Egyre több bizonyíték van arra, hogy a méhben vagy születés után eltávozott baba lelke visszatér az édesanyjához egy következő terhesség során. Lehet, hogy visszakapod őt, akit elveszítettél, de csak később. Ő most még nem állt készen az élet kihívásaira, azért távozott ilyen gyorsan.

A minap néztem a videót, ahol az anyuka 7 hónapos terhesen veszítette el a babáját, 1 év múlva újra terhes lett, és amikor a kisfia 2 éves lett, azt mondta az anyukájának hogy ő már volt itt egyszer, kiválasztotta őt, mint anyukát, de akkor még nagyon félt az élettől, és ezért ment vissza a oda, ahol nagyon sok gyerek várja hogy az új anyukájával/apukájával lehessen. Aztán később érezte, hogy jönnie kell, de akkor már nem félt.


Ha minden egyes nap egy kicsit meghalsz, akkor mi marad végül az életben lévő pici fiadnak? Gondolj arra, hogy ezzel csak ártasz neki is, és magadnak is.

Ugye nem szeretnéd azt, hogy te pszichiátriára kerülsz végül, és a kisfiúnak ne legyen anyukája?

Szeresd őt és használj ki vele minden percet, mert sajnos nem tudni, hogy ki meddig marad az élők sorában. Én is elveszítettem váratlanul minden szerettemet, pedig azt hittem, hogy örökké fognak élni. Édesanyám hunyt el legutoljára néhány hónapja, a karjaim között.

Meg akartam ölni magam, de nem tehettem, mert kisállataim vannak és még Édesanyám is rám hagyta az imádott kutyáját és a pici madarait. Nekik csak én vagyok, felelősséggel tartozom értük.

Ahogy Te is a pici fiadért, aki sokkal nagyobb kincs.

2022. nov. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
8. Úristen ennyi baromságot összehordani egy kommentben. Gratulálok új csúcsot állítottál be. Mi a bizonyíték a tv2-n megmondta a Gizi jós?
2022. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy is mondjam... A mai világban sokkal fájdalmasabb egy gyerek elvesztése, mint régen.
2023. jún. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!