Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran fordul elő a...

Milyen gyakran fordul elő a sids? Akivel történt ilyen, mennyi idős volt a pici?

Figyelt kérdés
Kérlek ne haragudjatok ha felzaklatna valakit a kérdésem, borzasztó lehet ilyet átélni, és nagyon sajnálom ha valakivel ez történt, de úgy érzem muszáj kérdeznem róla, hogy tájékozódjak, különben szét idegeskedem magam. 3 hetes múlt a babám, és nagy félelmem a bölcsőhalál. Tudom hogy 1 éves korig is előfordulhat, de nincs hasonló szóródás az esetekben, úgy pl hogy mondjuk 1-3 hóig gyakrabban fordul elő vagy ilyesmi? Tudjátok, valahogy úgy, mint ahogy terhesség 12. hetéig gyakoribbak a vetélések. Erről nem találtam semmit sem, de talán megnyugodnék kicsit ha elérnénk egy kort. Bocsi az agymenésért és köszönöm ha válaszoltok.

2022. nov. 1. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
37 éves leszek, egész eddigi életem alatt egy esetről tudok, anyám egy kolléganője veszítette el így a kisbabáját, réges-régen, még valamikor a 90-es évek elején. Rendkívül ritka manapság a sids.
2022. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Barátnőm ismerősénél. 4-5hónapos volt. Délutáni alvásból nem ébredt. Mikor bement hozzá, már nem élt, nem lehett megmenteni.😟 Nem használta a légzésfigyelőt, mert éjszaka mindig elfelejtette kómásan kikapcsolni, és felébredt rá az egész család. Szóval leszokott a használatáról. 3.baba volt, addig sose jelzett se nála, se a másik kettőnél, nem gondolta, hogy baj lesz🖤

Nekem nincs még babám, de nekem is nagy félelmem, ezért az egyetlen tárgy, amihez ragaszkodom, a légzésfigyelő és persze tanfolyam, ha ne ad' Isten jelez, jól is reagáljak.

2022. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Légzés figyelő mindenképpen és tanfolyam. Ennél többet nem tudsz tenni.
2022. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Annyit kell tudni erről, hogy NEM a légzés áll le, hanem a keringés.

Ezért kell tudni újraéleszteni. Mert hiába csipog,ha nem tudod újraéleszteni...


2 éves korig fordul elő amúgy. 1 éves korig egészséges babáknál, és 2 éves korig valamilyen betegséggel küzdő babáknál. Hivatalosan.

2022. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Gyerekapolo vagyok, lassan 20 eve.

Sajnos egyaltalan nem ritka a bolcsohalal.

Persze atlag ember nem tudja, de ha belegondolunk, ha mindenkinek van legalabb egy ismerose, vagy hallott esetet akinek halt meg igy babaja, akkor bizony meg foleg nem lesz ritka, hisz pl. meg cukorbeteg ismerose sincs mindenkinek.


Kerdezo, a legzesfigyelo eletmento, olyan erosen csipog, hogy a legtobb baba elkezd lelegezni.

kb. 2 eves korig van egyebkent bolcsohalal.

A rizikofaktorokat keruld el, es vegyel legzesfigyelot, mast nem tehetsz.


Megelozeskent ezek fontosak, mert a legnagyobb rizikofaktor:


Tulmelegedes - a babak nem tudjak meg ugy leadni a hot mint mi. TILOS a tuloltoztetes! 18-20 fok az idealis ujszulott kortol.


Fektesd a hatan.


Sajat agyban aludjon, a laba az agy vegenel. Nem a feje, a laba.


Sajat agy, de egy szobaban a szulovel a legbiztonsagosabb.


SEMMI mas a kisagyban lepedon kivul.

A magyaroknal meg nagy divat a racsvedo, amit tobb amerikai allamban mar betiltottak.


Szoptasson ha tud.


Dohanyfust ne legyen a lakasban.


Most majd persze ir ide Kisguci Illesne mukormos, hogy dehat ok egyutt aludtak, es nem halt meg a gyereke stb.

En szakmabelikent, a tudomanyos allaspontot irtam le. Utana lehet egyebkent olvasni :)

2022. nov. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Nekem nincs olyan ismerősöm, akinél ilyen történt volna és ennek nagyon örülök. Én a légzésfigyelőből nem engedtem, de olyan 4 hónapos kora óta érzem azt, hogy mostmár stramm kis kölyök, nem kell minden lélegzetvételét óvnom. Ennek ellenére 1 éves koráig minden alvásnál alatta lesz a légzésgigyelő. Van egy fixen az ágyában és vettünk egyet, amit a babaöbölben használtunk, illetve ha utazunk, ezt visszük magunkkal mindenhova.

Ennek ellenére is azt mondom, hogy nem szabad túlaggódni!

2022. nov. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Elozo, 2 eves korig van bolcsohalal, nem fugg ossze azzal, hogy " stramm kis kolyok", sajnos nem ezen mulik, mint ahogy a legtobb betegseg, baleset sem.
2022. nov. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
A barátnőm ukokaöccse 2,5 éves stramm kis kölyök volt, egészséges, mint a makk. És egy nap nem ébredt fel a délutáni alvásból. Nem találtak nála semmit, ami a halálát okozhatta volna, így egyértelműen sids okozta sajnos. :(
2022. nov. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősi körben több esetről tudok, de a legtöbb 30+ éve volt. Frissről talán egyről van tudomásom.


Én is tartok tőle a kisfiunk esetében (még csak úton van), mert anyósomék első gyermeke így halt meg, és olvastam, hogy családi előzménynél eleve magasabb a kockázat.

Légzésfigyelő lesz, és még szülésig el akarok jutni egy csecsemő újraélesztő tanfolyamra.

2022. nov. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

7# Egy érzést osztottam meg, nem tudományos tényt és nem is mondtam, hogy van összefüggés. De köszönöm a felvilágosítást, tisztában vagyok a veszélyekkel, csak szerintem nem lehet úgy élni, hogy nem engedem egy két évesnek sem, hogy összebújva aludjunk egyet délután, mert akkor nincs alatta a légzésfigyelő és mi lesz ha...

Vagy egy babát nem lehet hátra forgatni állandóan, amikor ő hasra forog, mert úgy szeret aludni.

Szóval csak azt akartam mondani, hogy lehet óvintézkedéseket tenni (légzésfigyelő, elsősegélytanfolyam, egyéb felsoroltak), de állandóan ezen kattogni nem érdemes, mert csak rontja az életminőséget.

2022. nov. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!