Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Hostelben szálltatok már meg?...

Hostelben szálltatok már meg? Tapasztalat érdekelne. Gyakran van úgy, hogy nincs tele a szoba? Be szokták zárni a csomagokat éjszakára? Alvás közben történt már kellemetlenség veled az ilyen közös szállásokon?

Figyelt kérdés

2022. aug. 12. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Szálltam már meg hostelben, de mindig külön szobában, saját fürdőszobával. Tök korrekt volt eddig mindig, és olcsóbb, mint ha ugyanezt egy átlag szállodában vettem volna ki.
2022. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most inkább a többágyas szobák érdekelnének, végül is az a hostel lényege, nem? Jóval olcsóbbak is az olyan szobák.
2022. aug. 12. 16:52
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom hány tíz- vagy százezer hostel lehet ezen a bolygón, de ugye te sem gondolod, hogy bármilyen általános válasz létezik erre? Ha Amszterdamba mész augusztusban, akkor nyilván az összes ágy foglalt lesz, ha Kisinyovba februárban, akkor pedig lehet, hogy te leszel az egyetlen vendég.


Azon is sok múlik, hogy milyen vendégkör jellemző az adott országban általában a hostelekre, ill. konkrétan arra, ahova mész. Az USA-ban például félhajléktalan alakok, feketemunkások is megszállhatnak ilyen helyeken, sok más helyen meg csak hátizsákos utazók. Éjszakai balhék ugyanez, fogalmad sincs, hogy épp milyen figurákat dob a gép. Persze a legénybúcsús angol köcsög sokkal nagyobb "rizikó", mint a papírok nélküli melós ukrán.


Előfordulhat a balhé, de ritka és a zűrös helyeket már a foglalás előtti online utánajárásnál ki lehet szűrni az ilyenek nagy részét. A világ nagy részén a Bookingon 8,5, Googleön 4,5-csillagos átlag alatt már kezdenek gondok lenni a helyekkel.

2022. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Voltam több alkalommal is, sosem volt gondom. Pl. Amszterdamban, Londonban egyedül nem szívesen fizetnék meg egy egyágyas szobát…
2022. aug. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Voltam már több helyen, általában számzáras szekrények voltak, így nem kellett attól tartani, hogy bárki meglop, amíg alszol. De amúgy is többnyire összehaverkodsz a többiekkel is a szobában, szóval nem olyan a hangulat, hogy félni kellene egymástól.
2022. aug. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Én általában hostelezni szoktam. A kérdésre úgy tudnék válaszolni, ha megkérdezed hol és mikor, mert úgy változik a vendégkör meg a hostel minősége is.


Amúgy a legjobb sztorik ott születnek, a világ legfurább szerzeteivel hoz néha össze a (bal)sors. Ami viszont még soha nem volt: balhé, veszekedés, lopás. Több száz hostelben jártam már, több száz eltöltött éjszaka van mögöttem, de még soha nem ért ilyenfajta kellemetlenség - pedig jártam már "Afrikamártély Alsón" és "Ázsiabogárd felsőn" is.


Ami kellemetlenség lehet:

- ha valaki horkol (sajnos ehhez én is hozzájárulok)

- ha valakinek hajnalban indul a gépe, ezért az éjszaka közepén költözik

- inverz: késő este száll le a gépe és az éjszaka közepén a telefonjával világítva mászik be

- a fermentált krokodilgyomrot konzervből evés


Ezen kívül csak az ilyen tapintatossági dolgok vannak pl. nejlonzacskó fél 12-kor buzerálása, hajnal egykor teli torokból röhögés stb. Viszont nem volt még sehol olyan, hogy kedves szóval ne tudtuk volna elintézni. Meg ezekhez a dolgokhoz hozzá lehet szokni. Három hosteléjszaka után már meg sem hallod ha valaki éjjel kimegy, simán átalszod az éjszakát.


Amiért mégis megéri azok az élmények. Íme néhány sztori, remélem kedvet kapsz:

1) Sevillában volt egy rooftop kert, ott volt sangria est. Utána megszólalt a hangszóróból a Honey Honey, és toltunk egy teljes Mamma Mia bulit. Hatvan ember táncolt és énekelt felszabadultan minden sallang nélkül a Mamma Mia albumra. Semmi fény, semmi diszkóhangulat, csak egy tetőkert és egy ósdi hangszóró. A Lay all your love on me-nél a refrénnél a srácokkal összekapaszkodtunk és körbetáncoltuk a lányokat, a Danincg Queenre betanítottuk pár emberrel a többieknek a táncot, majd kb. háromszor táncoltuk le. A voulez vousnál meg minden lány "elájult a végén".


2) Kanadában volt egy srác, aki ilyen valódi vizipipa szeánszot tartott, mellé készített autentikus teát, meg végig így magyarázta az egészet.


3) Sao Paulóban megütötte a fülemet, hogy "anyagi halmazat" (büntetőjogi fogalom). Én a halmazati büntetésből írtam épp egy évfolyamdolgozatot, erre a világ szó szerint másik oldalán találkoztam két magyar joghallgató lánnyal. Egy egész napot császkáltunk együtt, az egyikkel azóta is tartom a kapcsolatot.


4) Moszkvában egy kisebb hostelben voltam (ott lakóházban tilos hostelt üzemeltetni, vigyázni kell hova foglal az ember) és minden nap valaki főzte a vacsorát az adott országának megfelelően. Én csináltam egy kis magyartálat lecsóval, rakott krumplival, palacsintával.


Ha konkrét országgal kapcsolatos kérdésed lenne írj nyugodtan, hátha tudok bővebben segíteni!

2022. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Azért nem szabad elfelejteni, hogy a hostelekben többnyire olyan kispénzü emberek tömege fordul meg, akiknél az első szempont nem a higiénia, hanem az ár.

Vagyis az olcsó hostel után igen komoly pénzeket visz majd el, ha sikerül onnan hazahurcolni néhány ágyi poloskát is.


Ezekhez még külföldre sem kell menni:

pl.

[link]

"Rémes

Az ágy tele volt valamiféle ízeltlábúakkal, rovarokkal! Az ágynemű nincs kimosva, a vizesblokkok is undorítóak, nincsenek takarítva. Javaslom, hogy a KÖJÁL-nál jelentsék fel és zárják be, én ...

Az ágy tele volt valamiféle ízeltlábúakkal, rovarokkal! Az ágynemű nincs kimosva, a vizesblokkok is undorítóak, nincsenek takarítva. Javaslom, hogy a KÖJÁL-nál jelentsék fel és zárják be, én ...

Közzétett 17 September 2021 napján

5

Elfogadható

Pp


Az ott tartózkodás utáni napon ágyi poloska csípések borították a karom.

Közzétett 14 September 2021 napján

1

Nagyon rossz

Vilmos


Rémes

Nem foglaltuk el a szállást. Olyan állapotok uralkodtak"


" [link]


[link]

2022. aug. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Hát Igen.

Az árnyoldalait azt mindig valahogyan "elfelejtik" megemlíteni.

Kb. pont úgy, mint azok akik kimentek dolgozni pl. Londonba és csak arról regélnek, hogy mennyit kerestek.

Miközben elfelejtik megemlíteni, hogy a sorházi tömegszállásukon vagy tízen laktak egy kis lakásban, hogy ki tudják fizetni.

2022. aug. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem elfelejtik/jük megemlíteni, hanem feltételezünk a totális amatőrizmus hiányát és a foglalás előtti utánajárást. Pont ugyanakkora eséllyel kapsz poloskás ágyat, mint egy kollégiumban, kulcsosházban, hegyi menedékházban vagy hasonló tömegszállásokon.


De hogy tovább robbantsam elméteket: a Tripadvisor különösen, de más oldalak is tele vannak környékbeli riválisok által hagyott kamu értékelésekkel. Az 1-2 értékelést hagyó profilok negatív értékeléseit máshogy kell kezelni, mint a 100+-osokét.

2022. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

Igényes ember nem is megy ilyen hostel nevű ócsó "hajléktalanszállóra", ahol a világ -csóróbb- proletárjai egyesülnek és versenyt horkolnak, és ahol gyakorlatilag a földtekén fellelhető bármelyik kórsággal meg lehet fertőződni, és soklábú kis vérszívó élőlények garmadát lehet hazahurcolni onnan vámmentesen.

Állítólag van olyan hostel, ahonnan kipusztultak a tetvek és az ágyipoloskák is, mert nem bírták elviselni a koedukált hálótermekben a késsel vágható izzadtság- és lábszagot.

Akinek a hostel jelenti a "jófej társaságot" és a fiatalsága romantikáját, annak persze hajrá!

2022. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!