Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell vinni a babákat...

Mikor kell vinni a babákat hallásvizsgálatra?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
A kórházban elvileg úgy adják ki a babákat, hogy hallásvizsgálat is van többek között. Aztán amikor oltásokra viszed a babát, a doki is elvégzi az időszakosan szükséges általános vizsgálatot. Én nem tudok róla, hogy külön beutalóval bárhová is kellene menni, ha csak nincs valami gond. Egy éves a kisfiam, és mi nem mentünk sehová eddig.
2010. szept. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én úgy emlékszem, hogy vinni kell 6 hónaposan is.

Persze majd hívom a háziorvosunkat délután, de kíváncsi lettem volna, mert ha kellett vinni, akkor úgy néz ki, hogy elfelejtettem,mert már 7 hónapos. A hallásával nincs gond.

2010. szept. 29. 08:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházban úgy adták haza a babát, hogy " hallásvizsgálat objektív okokból elmaradt". 6hetesen bejelentkeztünk a Heim Pálba 3hónapos korára kaptunk időpontot. És meglepő módon alvás közben vizsgálták meg az agyhullámait. Elég macerás vizsgálat volt. Találkoztam egy anyukával, aki ugyan itt szült, és a Bethesdába vitte a 6 hetes babát. 3perc alatt végzett.


Nagyobb babánál azt kell nézni, hogy ha csönd van, és hirtelen erős hangot hall (eldől egy seprű), összerezzen-e, vagy nem? Figyel-e a hangra? Nekünk azt mondták a kórházban, hogy 6hónapos kora előtt nem kell a hang irányába fordítani a fejüket. Elég, ha reagálnak rá. (A védőnőm szerint 2hó- jól ránk hozta a szívinkfartust. Nem utoljára sajnos.)

2010. szept. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk tényleg nem kellett. Sőt, 4 hónaposan kapott oltást, és utána csak 10 hónaposan látta a doki, amikor először volt egy kis hasmenése (fogzás miatt). Szóval semmi nem volt közben, pedig nagyon lelkiismeretes a dokibácsink, biztosan szólt volna, ha van valami. Most is előre szólt, hogy hamarosan oltás lesz esedékes ismét.
2010. szept. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb eltérést "praktikusan" nem lát az orvos, védőnő (vagyis hangra figyel, zajra megriad), akkor műszeres hallásvizsgálatra ilyen idős korban nincs szükség.

(Altatásos hallásvizsgálat (írta valaki), mikor semmi nem indokolja? Csodálkozom rajta.)

2010. szept. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi 1 és 6 hónaposan voltunk.
2010. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!