Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kúszó-mászó babák anyukái,...

Kúszó-mászó babák anyukái, ahol már minden szanaszéjjel van, milyen gyakran tisztítjátok a babák játékait? Esetleg ahol házikedvenc is van?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:

bár házikedvencünk sincs (sajnos :-( ) de nem tisztítom gyakran a játékokat. bele is boldonulnék. Minden 2.nap felmosok és porszívózok, amúgy szana szét vannak a játékok. Mondjuk rágókákat már nem szereti, de a kiskockákat, építőkockákat előszeretettel veszi be a szájába. De ennyi baci kell.

te hogy csinálod?

2010. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kb. ugyanígy. A kutya a lakásban van, az összes játék szétszórva a parkettán, és minden a kislányom szájában köt ki előbb-utóbb. Egész nap mosogathanám őket, ha el akarnám kerülni, hogy kosszal érintkezzen (habár valószínűleg így se sikerülne). Így nem is gyötröm magam ezzel. A plüssöket néha kimosom. Annyi még, hogy általában napi 2x felsöprök.
2010. szept. 29. 12:09
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
én 2 hetente 1X felmosok felporszívózok 9hós kislány anyukája csúszó-mászó gyerkőc
2010. szept. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát én 2 naponta porszívózok!Házikedvenc nincs,de Apa erdész,és fát aprítanak,és minden apró kis fadarab.... meg hár hullik a hajam is,meg morzsál a lányom is!Felmosás heti 1-2-szer van!
2010. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk kutya nincs a lakásban (de szeretnénk majd benti kutyát csak még gyűjtök rá) viszont van egy kinti cicánk aki be szokott néha szökni:D Nálunk is minden tele a gyerekjátékkal, minden nap legalább 3x szedegetem össze, de ez is kevés. Néha már szégyenlem magam ha hirtelen betoppan valaki és épp nincs összepakolva, de többen is mondták már, hogy ez mindenhol így van ahol gyerek van.

Én minden nap porszívózok, kivéve ha épp nem úgy jön ki a lépés, reggeltől délutánig nem vagyunk vagy ilyesmi, a szobában csak hetente szoktam felmosni mert oda csak zokniba járunk be és hetente-kéthetente van portörlés is mikor hogy. A konyha, folyosó, ebédlő viszont már másabb mert ott több a piszok, ott minden nap fel kell mosni. A játékokat nem túl gyakran takarítom, inkább csak akkor ha az udvaron leeseik vagy ha láthatóan piszkos lesz, vagy ha összekeni kajával. A cumijait naponta többször is megmosom mert azok mindenhol szoktak lenni:D A távkapcsolóra fordítok nagyobb gondot, mert azon elég sok baci meg tud telepedni, ugye állandóan fogdossuk, a párom sokszor zsíros kézzel fogja meg, stb. A gyerek meg nagyon szereti nyomkodni meg néha még a szájába veszi. A mobillal ugyan ez a helyzet. Enyhén nedves ronggyal szoktam áttörölgetni. A dohányzó asztalunk nonstop csupa retek :S Üveglapos és alulról, felülről össze fogdossa a gyerek és mindig tele van a kis ujjai nyomával. Volt már olyan, hogy ott felejtettünk a tejpépet az asztalon, mire észbe kaptunk a gyerek már szét kente rajta, jutott a szőnyegre is belőle :D Nem egyszerű rendet tartani itthon, főleg hogy nagy is a ház + még gyerek is van, + még a párom is rendetlen... Sokszor úgy érzem az egész életem a takarításból áll. Ma a fürdő, a szoba meg a konyha volt a soros, bő 3 óra alatt végeztem vele, de a szoba már most olyan mintha bomba robbant volna benne.

2010. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Benti cicánk van, így naponta porszívózok kivéve ha nem vagyunk egész nap otthon. Felmosni hetente szoktam. A kislányom az előszobába és a fürdőbe nem mehet ki, mert ott a macskaalom plusz oda érkezünk koszos cipőben.

A játékait én akkor mosom, ha leesik kint vagy múltkor például egy plüssjátékot összekent kajával. Egyébként nem.

2010. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én semmit nem csinálok takarítás terén sűrűbben. Állatunk nincs, de mindig is próbáltam ügyelni a tisztaságra. Ha meg valami piszkos lesz, akkor leöblítem, vagy kimosom, de én sem vagyok az az állandóan sikálós anyuci.
2010. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is van kutya, a 1O hónapos kisfiam imádja! Csak akkor hajlandó kúszni, ha a kuytához megy, amúgy a hátán, hasán jótszik, elég lusta... Bezzeg ha a kutya lefekszik abban a szobában, ahol a gyerkőc van, egyből odakúszik, és simogatja - inkább tépi, marja..:) de a kuytus nagyon élvezi. A játékai neki is szanaszét, 2 hónappal ezelőttig mindig lemostam őket naponta, a plüssöket is sokat mostam. De feladtam, nem lehet bírni! Most már csak kb. 2 hetente ha eszembe jut le- és kimosni őket...
2010. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki a kérdést, mert kíváncsi voltam, ki hogyan végzi a tisztítást. Néha elfog a nyugtalanság, hogy nem kéne ilyen lazán vennem a dolgokat. Főleg amikor jön egy-két sunyi megjegyzés, hogy gyerek mellé kutya a lakásban, miért nem szabadultam meg tőle stb. (11 éves kutyától!) De ezek szerint nem csak én nem suvickolok egész nap.

Köszi mindenkinek!

2010. okt. 2. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!