Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez babáknál normális?

Ez babáknál normális?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek vagy egy kislánya, aki nem rég töltötte be a 13. hónapot. A batátnőm nem rég mesélte, hogy a kislánya elég "ideges" jellem. Pl.: Ha nem kap meg valamit, ütlegel tárgyakat vagy épp saját arcocskáját nyuzza. A barátnőm szerint volt olyan is, hogy bele harapott az anyjába vagy épp saját magába, de persze nem erősen. Én személy szerint nem láttam még ilyen állapotban a kiscsajt. Bár volt olyan alkalom, hogy ökölbe szorította, akis kezeit és a fogait, de sztem ez még elmegy ez hisztinek. A barátnőm egyedül neveli a kislányát és saját magát hibáztassa a kislánya viselkedése miatt, mivel a terhessége nem zajlott le valami egyszerűen. A párja elhagyta egy másik nőért, akkor volt pár hetes a kiscsajjal. Nyugtatom, hogy nem ő a hibás és csak lehet, hogy a baba így szeretné elérni azt, amit épp szeretne.

Szerintetek ez normális? A ti babátok is csinál ilyet? (nekem nincs gyermekem. )


2022. nov. 14. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az enyém is csinálja, meg a legtöbb 1-2 éves gyerekm
2022. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normálos a viselkedése a gyereknek. Most jött rá a kislány h ő önálló és bizony saját akarata van. Mivel máshogy nem tudja kifejezni magát, a nem tetszését csak ezekkel és sírással/ordítással.


A terhesség alatti stressz pedig biztos hogy nem mutatkozik meg a babán. Emiatt végképp ne okolja magát. Egyébként nem is magát kéne csak okolnia de ez lényegtelen

2022. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális. A fiam még cifrábbakat is csinált ennyi idősen. Pl ha nem engedtem neki a wc papírt tépni kilóméterszám és kiraktam a wcből leült az ajtó elé és beleverte a fejét a földbe (persze nem durván, de azert koppant) aztán jött a végtelen sírás és krokodilkönnyek. Mivel látta, hogy ezzel nem ér el semmit hamar leszokott róla. Csak próbálkozik és feszegeti a határokat. Aztán elkezdte azt, hogy ha nem engedek neki valamit akkor mindent a földhöz vág ami a keze ügyébe kerül. Így vezeti le a dühét.
2022. nov. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kicsi gyerekek még nem tudják kezelni az indulataikat, teljesen normális. Ez is a fejlődés része.
2022. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen kitépte a haját amikor ideges volt. Aztán tök nyugis volt, dackorszak is kimaradt. Most megint tiszta idegbaj, 5 és fél éves.
2022. nov. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is most volt 13 hónapos a kislányom, de ezek még nem értek utol minket
2022. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!