Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szakaszai vannak a...

Milyen szakaszai vannak a járás beindulásának? Pl felkapaszkodik, utana egyedül stb. Kisfiam most egyedül felallt kapaszkodás nélkül.kivancsi vagyok

Figyelt kérdés
2022. nov. 15. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Változó


Nekem már mindkét gyerekem járt mire megtanultak felállni kapaszkodás nélkül

2022. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Az én kislányomnál nem voltak szakaszok. Nagyon lusta volt, nem volt hajlandó felállni, mászni. Mindig cipelnem kellett ( nagy baba volt ). Aztán hirtelen, a szülenapjára vettünk neki tortát meglátta, felállt (ez volt az első neki) és elkezdett járni, szinte futott.
2022. nov. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem föltétlenül fix a sorrend. Az én fiam már rég áll kapaszkodva, egyre stabilabban. Lépeget a bútorok mellett, egyre kevésbé kapaszkodik, csak támasztja magát picit. Egyik bútortól a másikhoz átlép. Már megáll kapaszkodás nélkül, ezt egyre hosszabb ideig tudja. Kapaszkodó nélkül is fel tud állni a padlóról, le tud guggolni, visszaállni. Még lehet, hogy lesznek lépcsőfokok az önálló járásig, de folyton úgy érzem, hogy mindjárt ott vagyunk.
2022. nov. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk miután felállt kapaszkodva, utána eloldalazott barhová, de mindig csak kapaszkodva, nem engedte el amibe épp csimpaszkodott egy pillanatra sem. 5 hónap múlva kapaszkodás nélkül is felállt, ezt gyakorolta, fel-le, fel-le de nem tett meg egy lépést sem kapaszkodás nélkül.

Utána 9 nap telt el el, egyszercsak felállt a szoba közepén, és elsétált úgy 10 métert. Elesett, felállt, és ment tovább a másik szobába.

Újabb két hét múlva futott.

Ő ilyen biztonsági jatékos, nem esett-kelt, nem járt inogva, akkor csinált valamit ha már biztos volt benne hogy hogyan kell.

2022. nov. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk először kapaszkodva felállt, utána lépegetett kapaszkodva jobbra-balra, utána haladt is, aztán már úgy ment, hogy csak egy kézzel kapaszkodott, utána próbálkozott kéz nélkül is két bútor között. Ezek viszonylag gyorsan követték egymást, 11 hónaposan kezdte, most 13 hónapos, most már szinte fut.
2022. nov. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában előbb járnak kapaszkodva, mint hogy önállóan felálljanak. Elvileg mászásból kapaszkodnak fel (pl bútorba), tárgyak mellett lépkednek, aztán elengedik a tárgyat és egyedül mennek, de a "szoba közepén" felállás és ebből önálló elindulás ezután jön csak.
2022. nov. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!