Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bőrgombás fertőzésem volt,...

Bőrgombás fertőzésem volt, amit kezeltem, de utána láttam az ellenjavallatokat?(Tovabb lent‼️)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szoptatós anyuka vagyok, és a fentebb említett egészségügyi problémát kezeltem, egy az orvos által felírt krémmel. Lamisil Derma 1% a krém neve.


Nyilván sajnos nem olvastam el a tájékoztatót, mert az orvos írta fel úgy, hogy mondtam neki, hogy szoptatok…

Majd pont ma a kezelés után hetekkel, valamiért elkezdtem elolvasni a tájékoztatót, és ez állt benne:


‼️A terbinafin kiválasztódik az anyatejben, ezért az anyák nem alkalmazhatják a Lamisil Derma 1% krémet szoptatás időszakában. Azt is el kell kerülni, hogy a csecsemők kontaktusba kerüljenek a kezelt bőrfelülettel, így akár az emlőkkel.‼️


Valaki esetleg tudja-e, hogy mit okozhat ez a csecsemőnek?

Mert most meg eléggé félek, és őrlődöm, hogy miért nem olvastam el, és miért bíztam meg az orvosban…


De szerintem tök gáz ez a doktortól, hogy világosan le van írva, ennek ellenére mégis ezzel kezeltet.


Ebből tanulva, biztosan elolvasok innentől mindent, akárki akármit mond…


Szerintetek lehet ebből baj?


Köszönöm előre is!


2022. nov. 21. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok olyan gyógyszer van, amit a tájékoztató nem javall, de az orvos kiírja, mert van vele tapasztalata, és tudja, hogy lehet.

Például én terhesen szteroidos krémmel kentem magam, mert olyan durva ekcémám volt, és elviekben azt sem lehetne, de a 30 éve a pályán lévő bőrgyógyász ezt írta ki. Kentem is, és nem lett semmi bajunk!

2022. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt alacsony kockázatúnak írja. Ezen az oldalon tudod ellenőrizni a hatóanyagokat. Ne aggódj, nem lesz baj. :)

2022. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2022. nov. 21. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!