Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet újszülöttnek...

Hogyan lehet újszülöttnek álmában segíteni a pukizás/kakilás nehézségein?

Figyelt kérdés

9 napos a kicsi lányom, és szegénykém nagyon küzd a bélmozgásokkal :( Napközben nincs baj, hordozom meg sokat van kézben, meg pocakmasszázs, babatorna, este egy kis meleg vizes ejtőzés alvás előtt, de hajnalban rendszeresen elkezd küzdeni és nyöszörögni és erőlködni, mindezt félálomban. Nem tudom, hogy azzal tennék-e jót a kicsinek, ha ilyenkor felébresztem, kiviszem a nappaliba, pocakmasszázs megint meg ilyen-olyan tornamutatványokkal éberré varázsolom, amikor még az is kihívás neki, hogy az éjszakát és a nappalt megkülönböztesse?


A nagyobbik lányomnak sosem volt ilyen gondja, neki valahogy egyből ment ez a kakilás/pukizás dolog, sosem erőlködött, szóval most kicsit tanácstalan vagyok, hogy mi lenne a legjobb a kicsinek.


2022. nov. 24. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem elég, amit csinálsz, ha nem tápszer okozza ezt.
2022. nov. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kap tápszert. Köszi a megerősítést :)
2022. nov. 24. 09:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiam ugyanilyen volt, volt már vagy 8 hónapos, mire megtanult álmában pukizni. Addig felvettem kicsit függőlegesbe, akkor sikerült. De ő nagyon sokáig hajnali 4-5 körül kakilt, szóval kelni kellett így is-úgy is.
2022. nov. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd aludni. Majd ahogy érik az emésztőrendszere jobb lesz. Illetve a hason alvás szokott segíteni ilyen esetben. Ha már eleve hason alszik, akkor lásd a második mondatot 😁
2022. nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor kell segíteni, amikor ébren van. Alvás előtt torna,has hajszárítózása (lányom imádta), lajhárpóz, bármi,ami segít.
2022. nov. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ittas vele Mecsek teát
2023. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!