Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babának "mit kell...

10 hónapos babának "mit kell tudnia"?

Figyelt kérdés

Kislányunk 10 hónapos. Dokinő szerint nem megfelelően aktív, ezért javallt ún. babamasszázs-torna foglalkozást.

Védőnő szerint ráér ez még, várhatunk vele.

Kerestünk egy budaörsi szakembert, aki benyomásunk szerint igencsak meggyötörte a picit, ezért gondolkodunk a folytatáson.

E szakember szerint egyik oldalán feszesebbek az izmok és "nem úgy fordul" a baba, ahogyan kellene. Szerinte korábban is mehettünk volna (vs. védőnő szerint még most is ráér..).

A gyermek hátra elkezdett mászni (előre nem), jobbra-balra átfordul, megkapaszkodva felül, magától nem.



2022. dec. 5. 07:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha a szakember azt mondja, hogy indokolt, te miért akarod gyakoris laikusokkal felülbíráltatni?

Igen, a gyógytorna alatt előfordul, hogy sír a pici, mert számára kényelmetlen dolgokat kell csinálnia, hogy, oldódjon a feszesség.

2022. dec. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

10 hónaposan még nem mászik?!

És szerinted felesleges a doki?


Hát nem tudom....

2022. dec. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
11 hónapos korig kell mászni, tehát nincs vele elkésve, de ha az orvos valamiért azt mondta, hogy szükséges a kezelés, akkor nehogy már egy védőnő felülbírálja. Kúszni tud már?
2022. dec. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Vmi félrement, nem bírálnám felül a dokinőt, valamint tapasztalatokat kérdezetem, nem mást.

Csak furák az egymásnak ellentmondó vélemények. És fájdalmasnak tűnik a foglalkoztatás.

Egyébként az ún. Dévény-módszert ha már kérdeztétek.

2022. dec. 5. 08:00
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez ilyen. Két külön ember, ami az egyiknek belefér, a másik szerint gond. Szokj hozzá, mert bőven lesz még ilyen. Pl a bölcsi minimális orrfolyással is hazaküldi, amivel a gyerekorvos még nem foglalkozik, de csak orvosi igazolással viheted újra.
2022. dec. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Én 4 hónaposan vittem dévényeshez a lányom, mert a haziorvos észrevette, hogy egyik oldalon feszesebb. Szinte végig sírt, de nekem a védőnő előre mondta, hogy ez ilyen.


Az orvos nekem akkor azt mondta, hogy nem muszáj elvinni még, várhatunk hátha korrigálja magát. Végül elvittem biztos ami biztos alapon, pár alkalmat kellett csak mennünk, utána mindent időben és helyesen csinált. 6,5 hónaposan tamaszkodás nélkül ült,

7,5 hónaposan mászott, 8,5 hónaposan felállt.


Szerintem van értelme, de természetesen nem tudhatom, hogy milyen lett volna nélküle. Sajnos azt a 45 perc sírást ki kell bírni.

2022. dec. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Én kb 6 hónapos korában vittem dévényre a lányom, mert nem forgott. Végigsírta az egészet, de kb én is. Viszont a 4. alkalom után már kúszott. Nagyon hasznos volt nekünk.
2022. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Kúszni kúszik?
2022. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Én is ezt akartam kérdezni, amit a 8-as. Amúgy önmagában az, hogy pontosan 10 hónaposan még nem mászik (előrefelé), az nem gond, ahogy az sem, hogy magától még nem ül, mivel az ülés általában a mászásból alakul ki. De ha úgy érzitek, valami nem stimmel, és még szakember is megerősítette, én semmiképp se hagynám annyiban... fontos mozgásbeli és kognitív képességek alapszanak az első év mozgásfejlődésén! Nem arról van szó, hogy most épp egy másik tízhónaposhoz képest hol tart, hanem hogy 5-6 év múlva lesz-e problémája a cipője bekötésével, az olvasástanulással, a tízes számkör értelmezésével, stb.
2022. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem kúszik.
2022. dec. 5. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!