Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ket eves korban mik az autizmu...

Ket eves korban mik az autizmus jellemzöi?

Figyelt kérdés

2022. dec. 9. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
2 éves korban még nem megállapítható.
2022. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Az, hogy nem használ ékezeteket az írásban.
2022. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van valami teszt 18 hónapos kortól tölthető ki; az jelző értékű lehet.Nyilván van az a szintű autizmus, ami már 2 évesen is sejthető, de az már súlyos és akkor nem itt kérdeznéd a tüneteit.

De amúgy minden 2 éves gyereknek vannak autista tünetei, az a különbség az egészséges és a beteg gyerek között, hogy az egészséges elnövi ezeket a tüneteket.

2022. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Meg lehet állapítani már 2 évesen is.

Jellemzően 3 részt vizsgálunk. Szociális készségek, Kommunikáció és Fantázia. Jó, van még a motorikus készségek, de az igazából nem annyira számít.


Szociális készségeknél a következőt kell figyelni egy 2 évesnél: mennyire barátkozós, hogyan viselkedik más gyerekekkel, felnőttekkel (megoszt játékokat, érdeklődik e a környezete iránt). Kommunikáció: mutogat-e, beszél-e, hallgat a nevére, végre hajt utasításokat, érti e mit mondanak neki, van e szemkontaktus. A Fantázia része pedig, hogy hogyan játszik. Rendeltetésszerűen használja a játékait, szerepjátékozik, érdeklik e a mesék, mondókák, utánoz e bármit.

Van még a testi tünetek, pl lábujjhegyezés, kéz repkedes, körbe körbe forog, tehát valamilyen stimming mozdulat.


Illetve van egy szülői kérdőív egyéb szokásokról.


Ezekből ha kB 3-3 megvan akkor biztos az autizmus.


Már rég elmúlt az a korszak, hogy nem lehet 3 év alatt diagnosztizálni.

2022. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm a valaszokat. Kedves utolsó, köszönöm igazabol pont ezekre a dolgokra voltam kivancsi. Halas vagyok mindenkinek
2022. dec. 9. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

4 es a szocializacio nehez kerdes a covid miatt. Az en fiam covid baba, 2 honapos volt, mikor bejott Magyarorszagra a virus,addig azert nem jott senki, mert nem engedtem,nem voltak meg a kotelezo vedooltasai, utana meg a virus miatt, amig el nem keszult az oltoanyag es a csalad be nem oltakozott. Lehet tulzasba estunk,de hozzank senki nem jott fel 1,5 evig (ferjem lanyom kronikus beteg). A gyerek csak minket latott maszk nelkul. Aztan masfel ev utan jott anyukam fel es a gyerek sokkot kapott, remegett es mutogatott kiabalt napokig anyukamra(ott aludt) azota se birja az idegeneket. Gyerekeket nagyon szereti. Ez alapjan nem tudom, hogy lehet ertekelni a szocializacio reszet. Most ovis mar par hete, egesz jol beilleszkedett.

2 evesen nem kell sem beszelni sem szerepjatekozni ugy tudom. Az enyemek legalabbis pelenkasan cumibvl visitozva motoroztak,rohangaltak, rugdostak a kockat 🙈

2022. dec. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A szociális részét "covid babánál" is lehet értelmezni. Normál gyerek vagy odamegy más gyerekhez, vagy messziről figyeli, esetleg megijed, sír.


Az enyémet pl berakod egy szobába pár másik gyerekkel és a sarokba guggolva rubikozik. Na. Erre gondoltam.


És szerepjátékozni bizony szoktak a 2 évesek és kell is nekik. Autót gurít a földön? Szerepjáték. Játék babát ringat, labdát dob, építő kockát épít, stb. Ennek egy része szerep játék, fantázia, képzelet kell hozzá. Ennek hiánya probléma. Pl az enyém az autót fejjel lefelé fordítja és a kerekeit gurigatja. Labdát nem dob, babát észre se veszi stbstb. Nem csak orvososdi a szerepjátek, hanem ha pl macit etet vagy plüss kutyát simogat.

2022. dec. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mar harom eves. En eskuszom egy eve nem tudom mit csinalt. Egesz nyaron az udvaron reggeltol estig. Autot tolt talan,de ennyi... Konyhabol fiokokbol pakolt es babajatekot nyomogatott szerintem. Szerepjatek most erosodott 2,5 eves kora utan, gyogyit minket, foz, kutyasar jatszanak. Babat cipelt korabban is. Neha porog es oldalra nez a szeme sarkaban kozben. Ez az egy fura dolga maradt. A tobbit elhagyta,listat irtam anno,ami fura volt,de szinte kinott mindent.
2022. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem auti a 2 évesem.

20 hósan kapta a diagnózist.

Tünetek:

- nem hallgat a nevére

- kevés a szemkontaktus

- nem érti, amit mondok

- megkésett beszédfejlődés

- mutogatás hiánya

- nem tapsol

- nem integet

- nem ad puszit

- nem ölel meg

- autók kerekét pörgeti, de tologatja is

- kezével repked

- fejét rázza

- sokszor forog körbe-körbe

- néha lábujjhegyen jár

- nem vesz tudomást más gyerekekről

- a nagy tömeget nem szereti

- bevásárlóközpontban fél a fényektől/hangoktól/ tömegtől

- rossz alvó

- nagyon rossz evő, alig eszik/iszik pár fajtát


Ha kérdésed van, szívesen segítek.

2022. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!