Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a bölcsőhalált előidéző okok?

Mik a bölcsőhalált előidéző okok?

Figyelt kérdés
Tegnap majdnem megfulladt a babám,hiába büfiztettem meg,orrán száján jött a tej,apa tudta megmenteni,mert már nem kapott levegőt.Ez is a bölcsőhalál egyik oka?5hetesek vagyunk :(
2010. okt. 1. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk igy,de azert mert sokat szopott a kelletnel,vagyis mint maskor.De mindig oldalra fektettem,amikor dolgom volt es nem tudta melette lenni,viszont mikor ott voltam a szobaba akkor hanyat volt es kozbe ra pillantotam.
2010. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez nem bölcsőhalál.


[link]

2010. okt. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem ennek semmi köze a bölcsőhalálhoz.

De mitől nem kapott levegőt? Lehet csak félre nyelt nem?

Sajnállak,de nyugodj meg nekünk is voltak ilyen produkciok ennyi hónaposan tudom mit érzel :((((

2010. okt. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A bölcsőhalál okát az orvosok sem tudják.

Ami veletek történt, annak ehhez semmi köze.

2010. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ui: ha félsz, vegyetek egy bébiőrt
2010. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nyugi, ilyet majdnem minden gyerek produkál. :) Az enyém kb 4 hónaposan csinálta azt, hogy szopizás közben egyszer csak leállt, és olyan volt, mintha sírni kezdene, de nem jött ki hang a torkán, csak lilult. Rémisztő volt. Aztán megráztam, erre vett levegőt, és elkezdett üvölteni.

A bölcsőhalál az, amikor alvás közben elfelejt levegőt venni, nagyon-nagyon ritka dolog, az okát nem tudják, csak találgatások vannak.

2010. okt. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vagy egy légzésfigyelőt
2010. okt. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Második nap voltunk otthon a babával... ültem az ágyon, kislányom mellettem feküdt... egyszer csak azt látom, hogy lilul a feje és nem kap levegőt... kissebb pánikroham jött rám, de gyorsan felemeltem, vállra dobtam, huzigáltam a haját, hogy felsírjon... nagyon ijesztő volt, de mint kiderült, sajnos a nagyon pici babáknál ez előfordul, mert ha kibukják a tejet, azzal néha nem tudnak mit kezdeni... na onnantól kezdve hason altattuk a lányunkat és általában hasra tettem, csak ritkán a hátára... még néhányszor előfordult hasonló jelenet, de akkor már nem ijedtünk meg annyira... talán másfél-két hónapos lehetett, amikor ezt kinőtte... de addig egy percre sem hagytuk magára ez miatt...

Ja, és ennek nincs köze a bölcsőhalálhoz... én úgy tudom, ha a babának leáll a légzése - ez álalában este, álmában történik - azt nevezik bölcsőhalálnak... de remélem nem tudjuk meg pontosan mi is az!!!!!!

2010. okt. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A bölcsőhalál rizikófaktorait sejtik csak, vagyis statisztikák alapján kimutatható, hogy mely gyermekeknél valószínű a bekövetkezése bizonyos külső hatások miatt. Ilyenek a koraszülés, a terhesség alatti dohányzás, külön szobában és ágyban altatás (nem éri inger, és túl mélyen bealszik), bármiféle csecsemőkori betegség, most ennyi jutott eszembe. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy minden anyukának tudnia kéne, mit tegyen, ha észleli, hogy nem lélegzik a babája.
2010. okt. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem, bölcsőhalál az egy hirtelen bekövetkező halál amire nem találják az okot.

Ami veletek történt annak semmi köze a bölcsőhalálhoz! fél óráig büfiztesd, a kiságy lábai alá tegyél könyvet a fejénél, az oldalán altasd hátát kitámasztva egy felgöngyölt pokróccal, használjatok légzésfigyelőt


bölcsőhalál: dohányzó, alkoholt fogyasztó szülők, túlfűtött szoba, nem megfelelő szociális körülmények, hason altatás...

2010. okt. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!