Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » újszülött babát hogy rakjátok...

újszülött babát hogy rakjátok le aludni? Hason vagy háton biztonságosabb? A bölcsőhalált melyik fekvés idézi elő? Félek, nehogy rosszat tegyek- bár van légzésfigyelő, de akkor is.

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szió!

Én oldalt fektettem úgy, hogy kitámasztottam a pici hátát. Azért, mert ha felbukja a tejcsit akkor nehogy megfulladjon tőle. Így oldalt a kis száján kicsorog... :)

A hason alvás a bölcsőhalál. Ezt a pózt én se kedveltem így nem is altattam hason. Most már háton is alukál, imád elterülni! Úgy mint én :))))

2009. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják az okosok, hogy az újszülött babát háton vagy oldalt kell altatni éjjel, napközben pedig ha felügyeled, lehet hason is.

A bölcsőhalál szempontjából hátra kell fektetni, vagy oldalt.

Ugyanakkor pl. az én fiam bukós volt és iszonyat hasfájós. Csak és kizárólag a hasán aludt egészen 4 hós koráig, amikor megtanult megfordulni.

Úgyhogy nekem mondhattak akármit, ha egyszerüen háton nem maradt meg.:/

A bölcsőhalálhoz egyébként elég sok más tényezőnek is szerepelnie kellene a kórelőzményben (koraszülés, adaptációs probléma a szüléskor/utána, túl meleg öltöztetés, párna, takaró,mesterséges táplálás stb.)

2009. jún. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! Eleinte én is oldalán altattam.Kb.2 hós korától háton alszik.Addig ficergett,míg a támaszték kiment mellőle:)
2009. jún. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Akkor az a lényeg,h a hason alvást kerűljük!?

És mi a helyzet azzal,ha háton alszik és felbukja a tejet?Attól nem tud megfulladni?

2009. jún. 14. 08:49
 5/15 anonim ***** válasza:
Aki a koraszülésről írt,meg a többi problémáról: Ezek csak rizikófaktorok,bölcsőhalál bármikor bárkivel előfordulhat.Az én babám korababa,mesterségesen táplált,mégsem tudom máshogy,csak hason altatni,már az inkubátorban is csak azt szerette. Azért van a légzésfigyelő,hogy ne kelljen egész nap félpercenként figyelni.Ha nincs légzésfigyelő,inkább oldalt altatnám(Ha lehet) háton semmikép,mert a bukás gyakoribb mint a bölcsőhalál.
2009. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Elvileg tenyleg a hason altatas a legveszelyesebb, mert belefurhatja a fejet a matracba.

A fiam amikor meg pici volt legtobbszor oldalt aludt, ezt szerette a legjobban, vagy pedig haton, de akkor a fejet forditotta oldalra, igy ha bukott, akkor kifolyt a tej es nem maradt a torkan.

Kb ot honapos koratol fordul magatol hasra almaban, addig egyebkent napkozben is utalt hason lenni.

2009. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én babám csak hason tud aludni, mióta megszületett. Háton mindig sírt, nem tudott úgy elaludni. Először féltem nagyon, de már belenyugodtam, van légzésfigyelő.

6 hónapos, semmi baja :)

2009. jún. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
2. válaszolót szeretném kérdezni, milyen mesterséges táplálásra gondolt a válaszában?
2009. jún. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nalunk mindket gyerek, csak es kizarolag hason hajlando aludni. A kislany, amiota meg tud fordulni, ha ejszaka veletlenül a hatara fordul egyböl felebred es megy a nyöszörges...
2009. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

A második vagyok és sajnálom, de ezek igenis rizikótényezők, akármennyire is kardoskodik az, akinek esetleg ilyen babája van, hogy márpedig NEKIK épp semmi bajuk nincs. Örülni kell neki.

Attól még a kutatási eredmények több ezer csecsemő bevonásával akkor is ezeket a rizikótényezőket tárták fel.

Ez a szakterületem, ha gondoljátok, olvashattok pl.angol nyelvű szakirodalmat ezügyben, ha valakit érdekel esetleg.

A mesterséges táplálás (tápszer) egy a sok tényező közül, mert az anyatejjel táplált babák általában gyakrabban ébrednek, mivel az anyatej gyorsabban felszívódik, és hamarabb megéhezik az újszülött. Így kisebb az esélye az alvási apnoénak, hogy egy hosszabb szakaszba "belealszik" a baba és elfelejt levegőt venni.

Tenném hozzá, nagyon ritka szerencsére, és persze hogy előfordulnak olyan esetek, mikor látszólag minden magyarázat nélkül ér ilyen egy babát, de azért többségében a hajlamosító tényezők miatt következik be.

Ez olyan, mint a tüdőrák, hogy az esetek 90%.ban a dohányzás a fő ok, de van 10% aki életében nem cigizett, és mégis kialakul nála...de ettől még nem jelentjük ki, hogy óóó hát a dohányzásnak semmi hatása a tüdőre..:(

Ja és nem azt mondtam most ezzel, hogy az ássa el magát, aki tápszert ad (mert itt ez egy hatalmas vita téma mindig és eszem ágában sincs ilyet gerjeszteni) mert ha valaki nem tud szoptatni, akkor persze nincs más választása.

2009. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!