Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam át a babámat...

Hogy szoktassam át a babámat (és magamat) arra, hogy a saját ágyában aludjon?

Figyelt kérdés
Már 4 hónapos. A születése óta mindig mellettem alszik, egyszer kétszer kipróbáltuk, hogy a sajátjába aludjon, és ha 5 óra eltelt a következő etetésig, akkor 5 órán át forgolódtam, figyeltem mit csinál, minden egyes mozdulatára felriadtam. Egyszerűen nem tudok nélküle aludni, pedig már lassan lehet jobb lenne. Napközben egyedül alszik, de ilyenkor is sokszor fekszem mellé, és úgy hamarabb megy neki. Tudom, hogy ezen nem most kellene elgondolkodni... Olyan tanácsot légyszi ne adjatok, amit ha megfogadnék tuti sírna a kislányom, mert ilyet biztos nem fogadok meg. Pl "fektesd le, had sírjon, majd elalszik". Szerintem ez nem túl humánus... Előre is köszi a válaszokat!
2008. jan. 4. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Csak arra figyelj,h ne kényeztesd el nagyon,mert kamaszkorban te látod kárát!

Ah látom nem is a babának a nagy gond a másik ágy, hanem inkább neked.H ő könyebben megmaradjon,fogj egy pólót,ami egész nap rajtad volt,így jó anyaszagú,és terítsd a kiságyba.(Én egy macit érlelek az ágyunkban,eleinte kabalám volt,most meg szándékosan csinálom,h legyen majd a kiságyban valami anya és apaszagú.)Ugye sötétben ő sem lát és érzi az illatodat.Napközben is jó lenne ha a kiságyban aludna,és ne feküdj mellé!Simogatni szabad elalvásig,de ha ennyire magadhoz láncolod,az majd neked fog nagyon fájni felnövés közben.Anya sosem kötött nagyon magához,de mégis eléggé nehezen ment neki az elengedésem,és annak megértése,h felnőtt nő lett a kislánya.Mi lesz veled?!Ha meg a szereteteddel bebörtönzöd az meg neki sem jó,és fölös vitákat szül.Hugom 11éves koráig anya mellett aludt,és így gyakorlatilag az éjszakai házaséletük megszünt.

2008. jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem erről az, hogy amíg igénylitek mind a ketten, addig maradjon így! Az én fiam 15 hónapos és velem alszik. A kamaszkori problémákat nemhogy előidézed azzal, ha kicsi korában kielégíted a lelki igényeit is, hanem éppenhogy megelőzöd! Ugyanis valahol nagyon mélyen rögzül benne, hogy mindig bízhat benned. Anélkül, hogy tudatosan tudná, kialakul benne az az érzés, hogy ha igénye van rád, ott vagy, bármi problémája van, ha segíteni épp nem is tudsz, de hozzádbújhat, szereted. Kamaszkorában ezt bizony meghálálhatja azzal, hogy (hacsak közben nem történik bizalomrombolás valamiért) akkor is bízni fog benned. Amíg Neked is jó így, aludjatok csak együtt!

Itt van egy szoprtatási szakértő (ne zavarjon, hogy nem a szoptatással van gondod), én nagyon adok a véleményére, ha gondolod, kérdezd meg, sok jó tanácsot adott az alvással kapcsolatban is: [link]

2008. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia.

pedig sírás ne´lkül nemfogod a saját á´gyába szoktatni.Nem kellett volna eleve a nagyágyba szoktatni.Most még csak 4 hónapos.Késöb még nehezebb lessz. Nektek sem lessz mindeggy,hogy ott alszik veletek,vagy csak etten vagytok az ágyban.és mi lssz,ha jön egy kistesó esetleg??majd mind ketten eletek alszanak???

2008. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem mind a kettő gyerekem köztünk aludt, sőt még sokszor most is előfordul, h a 3 éves lányom éjjel átjön a mi ágyunkba. Mi úgy oldottuk meg hogy kb 6-7 hónapig köztünk aludt mind kettő majd a kiságyukat oda tettem az én oldalam mellé. Kivettünk az oldalából 4-5 rácsot h kényelmesen ki be tudjon mászni, és ha akart ki jött ha nem akkor csak fogtam a kezét éjjel és így nekem is könnyebbek voltak az éjjelek mert ha keresett ott voltam a közelben nem kellett az éjszaka kellős közepén a sötétben botorkálni a másik szobába, nekem is megnyugtató volt h ott van mellettem. Én azt mondom probáld ki ezt a kiságyas dolgot és majd idővel 2-2,5 évesen ugyis majd a saját ágyába ill. kis kuckójába át fog szokni. Én soha nem erőltettem semmit és nem hinném h ebből nekik v.milyen problémájuk is származna. Hiszen nekik az a fontos h mindig a közelükben legyünk. Nem így van?

2008. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiam születésekor a védőnő azt mondta, hogy kb 2 hónapos korában már nyugodtan tegyem át a saját kis ágyába(addig mellettem aludt egy mózeskosárban), mert a baba ekkortól már megszokja, ismeri a saját kis helyét és nyugodtan fog ott aludni. Igaza volt. Mégis sokszor délutánonként csak úgy aludt el, ha Anya ott volt mellette.Meg is bántam később, mert született egy hugicája, akit "leraktam, picit sírt, de elaludt egyedül", míg a báttyónak, volt, hogy a kezét kellett fogni a délutáni alvásnál, mert annyira kisajátította Anyát. A történetnek nincsen vége, mert ma már ovis (2. éve járja), az első évben nem volt az alvás körül gubanc, hiszen amikor itthon aludt, hát Anya is vele volt a szobájában ez sokkal kényelmesebb volt nekem is. A gondok a 2. évben kezdődtek el: Az egész csoport nem tudott aludni, sőt egy mellettük lévő sem, mert egy másik óvónéni volt náluk és őt nem ismerte ezért aztán csak sírt, de vigasztalhatatlanul!!! Az óvónénivel beszéltem, aki azt kérdezte, hogy én a gyerkőccel alszok- e még. Tudnillik az Anyai énképet kívetítette rájuk és nem türt ezen változást. Most már a hugicával egy szobában délután szépen Anya nélkül alszanak. Éjjel mind a kettő a saját ágyában alszik, de ha valamiért átjönnek, utána mindig visszakísérem őket az ágyikójukba és jóéjt puszit is kapnak.Remélem segítettem egy kicsit neked, sok kitartást a változtatáshoz!!!!!!!!!!!!!!
2008. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már az elején el kellett volna ezen gondolkodnod. Egy babának a megszokás a napi rutin a legfontosabb ez ad neki biztonságérzetet.Hogy tudja, ha leveszed a pelenkáját tisztát kap, fürdés után ehet, és etetés után saját ágy alvás.Most 3 hónapos a fiam és etetés közben elalszik még ringatom egy picit és beteszem az ágyába, ahol ugye ismerős, kellemes 3 hónap alatt megszokott környezete van, az az ő birodalma ahol biztonságban érzi magát, igaz ha beteszem kinyitja a szemét, de kétszer megsimizem, adok neki esti puszit és már alszik is, biztonságban érzi magát. Na ez az ami most nálatok hiányozni fog, tehát készülj fel sírás az bizti lesz, de nincs veszve minden. Még ki lehet alakítani neki az esti rutint. Az anyaszagú cucc jó ötlet, használd szerintem.És emellett szánd el magad. Egy hét talán kettő és nem lesz hiszti sem. Kedvenc játék a kiságyba és minden este etetés után elringatod, vagy ha elaludt beteszed a kiságyába, és vársz, arra, hogy hátha felébred, mert ha az első egy két felriadásánál ott vagy, mindig kiveszed megvígasztalod, akkor tudni fogja hogy így is minden oké. Persze ezért célszerű a kiságynak a ti hálószobátokban lennie.És nyugodj meg, ha én, akit sosem lehetett felébreszteni (olyan mélyen aludtam), felébredek egy-egy hangosabb nyöszörgésre. Te is így leszel vele, csak bízz az anyai ösztöneidben és érzéseidben.A módszer lényege az elszántság és a kitartás, és ehhez kívánok sok sok türelmet.
2008. jan. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!