Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor kell cserélni átlagba...

Hányszor kell cserélni átlagban egy nap egy baba pelenkáját?

Figyelt kérdés
2022. dec. 19. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én csináltam: kb 4-6 órànkènt, pisimennyisègtôl függően az eldobòst. Általában mikor felébredt, akkor szoptatás utàn rögtön peluscsere jött. Moshatòt azonnal, mikor észrevettem, hogy pisis. Ha kakilt, akkor azonnal cseréltem mindkét fajtát.

Van olyan, több gyerekes ismerősöm, aki nálam sokkal ritkàbban cseréli a gyereke pelenkájàt, nekem az tök fura. Gondolom neki meg az én rendszerem fura.

2022. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Egy újszülött rengeteget kakál, kis adagokban. ~10 körül fogy.
2022. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Újszülött,10-12db legalább,majd később reggel ébredéskor,este alvás előtt,és a kakinál ugye fix,ezen kívül is kb 4óránként azért biztos van benne már pisi,tehát ugye az ébrentöltött időtől függően még legalább 3-4 db.
2022. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igény szerint. Ha pisi, kakis lesz mindenképp csere. Ezen kívül mindenképp tiszta pelust kap fürdés után, vagy ha elmegyünk itthonról.

Újszülöttnél 10-12 db/nap, később 6-8, majd szobatisztuló kicsinél egyre kevesebb.

2022. dec. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igény szerint.


Volt nap az elején hogy 10-14 pelenka fogyott.. aztán beáll olyan 6-8-ra

Majd szobatisztulasig minimum 4/nap

2022. dec. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsiben anno 3 óránként kellett cserélni a pelust plusz ha széklete volt.

Ha csak pisis, de a pelenka nem tűnik "nehéznek " akkor még lehet várni egy órát.

Kb 10-15 pelus fogyhat az elején.

2022. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!