Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova dobjam a baba/kisgyerek...

Hova dobjam a baba/kisgyerek pisis, ill. kakis pelenkáját?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy beteszitek-e egy külön nejlon zacskóba, vagy vmibe? A rendes konyhai szemetesbe dobjátok?

Sajna nekem az egyik ismerősöm nem csomagolja be semmibe a pellust, és a konyhai szemetesbe rakja bele. Gondolhatjátok, hogy ha már van ott kb 3-4 db kakis pelenka, milyen büdüs van?!! :)) Nem merek szólni nekik. A tesómék pl rögtön becsomagolják egy zacskóba, és már viszik is ki a kinti nagy kukába, hogy ne a lakásba legyen büdös. :))


2008. febr. 22. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk külön szemetesünk van erre a célra. Úgy csomagolom a pelenkát, hogy ne árasszon szagot, a ragasztószalaggal. A napi termést meg reggelente a férjem leviszi munkába menet. Sosincs büdös.
2008. febr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyből becsomagolom eg zacsiba és kiteszem az ajtonk elé a lépcsőházba.Persze egy kiskukába dobom amit erre a célra fogtam be.Ha a benti szemetesbe dobnám bűzlene az egész lakás.
2008. febr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt hozzátenném az első válaszomhoz, hogy nekem 2 hetes a babám. Csak közelről büdi az övé még:)
2008. febr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy fedeles vödröt tettem a WC-be. Abba gyűjtöttük a használt pelókat. Kukaürításkot pedig kivittük az udvari nagy kukába, kb. minden délután.
2008. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ha ötletes akarsz lenni valamelyik ajándékozáskor, és anyagilag is belefér, vannak külön erre a célra kialakított olyan kukák, hogy bedobod a pelust, elfordítod a tetejét, és ezzel a mozdulattal lezárja az aktuális adagot. A végén olyat kell belőle kivenni, ment egy kukac egyenként becsomagolt pelusokkal. :) A sógornőmék ilyet használnak, és garantáltan szagmentes.


Üdv.: 24 hetes kismami

2008. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én ennél a kisfiúnál "csak babysitter vagyok" tehét vmi nagy ajándékot nem veszek. De amikor én teszem pl tisztába, rögtön becsomagolom, és már viszem is ki a kinti kukába. Ezt már az Anyuka is látta, hogy én így csinálom, de hát ő mégsem. :))
2008. febr. 22. 12:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hát, nem könnyű belszólni mások dolgaiba.. meglehet, hogy ők nem is érzik már a szagát. Minket nagyon szokott zavarni és elég gyakran ürítünk szemetest ezért, mivel a feledes kuka is csak akkor szagmetese, ha minden kakis pelus egyenként be van zacskózva és csomózva :)
2008. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is peluskukánk van (Sangenic márkájú), de én már nem is veszek bele utántöltő zacsit,mert van benne egy szemeteszacskó és ha lecsukom a tetejét nem jön ki a szag.
2008. febr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én beleteszem egy kukás zsákba és megcsavarom a végét. 2-3 db. után leviszem a konténerbe.
2008. febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!