Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez vajon hasfájás?

Ez vajon hasfájás?

Figyelt kérdés

A fejemben az él, hogy a "hasfájós" baba leginkább délután-estefelé, amikor már fáradtabb is, akkor sír folyamatosan, szinte megnyugtathatatlanul késő estig, mire végre sikerül elaludnia. Legalábbis ezeket a leírásokat olvastam a hasfájós babákról eddig, mígnem ma láttam egy kommentben valahol, hogy valaki hasfájósnak titulálta a babáját, mert nagyon hangosan "nyög".

Az én kisbabám is küszködik a kakilással/pukikkal, de csak hajnalban, félálomban. Ébren illetve napközben nem okoz neki különösebb gondot, viszont hajnalban tényleg nagyon hangosan nyög, simán felébreszt mindenkit. De nem sír meg semmi, csak erőlködik. Kb olyan hangja van, mint nekem volt, mikor ő megszületett :'D Próbálok neki segíteni amúgy ilyenkor, de nagyjából a semmi az, ami beválik, egyszerűen csak elmúlik egy ponton és alszik tovább.


Szóval ez már hasfájás lenne? Én eddig úgy voltam vele, hogy hát kicsit nehezebben megy neki ez a műfaj, még tanulnia kell, most lett csak 5 hetes, ilyen kicsiként még lazán zavarhatja bármilyen bélmozgás. De hasfájósnak nem gondoltam volna. Viszont ez az lenne?


Nem mintha számítana bármit is a végeredményen, de azért érdekel, hogy ez most akkor annak számít-e vagy sem. Amúgy második gyerek, az elsőnél ilyen gondok sosem voltak.


2022. dec. 22. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is így kezdődött, pont kb 5-6 hetesen, meg nehezen aludt és rosszabbul mint korábban. Kb 1 hét alatt fordult nagyon rosszra, arra amiről írsz te is, du/kora estétől éjfélig, egyig ordítás. Nagyon kivoltunk, mert előtte nagyon nyugis baba volt. 2 hétig tartott, akkorra jutottam el oda hogy laktáz enzimet is kipróbáltam (a többi csepp nemigen segített), illetve hasfájós babáknak való tápszert. Onnantól megszűnt a dolog egyik napról a másikra (igaz nyűgöske volt, de nem ordított már este órákig, könnyebben pukizitt).

Igaz az ideg bennem volt úgy egy bő hónapig még...


Szóval igen, van olyan is akinél kivsit később alakul ki.

2022. dec. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Espumisan nekem sokat segített meg a szélcső is néha ...egyből nem sírt
2022. dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!